logo OKškolení

Praktické využití Copilotu v Microsoft 365

Chcete porozumět principům umělé inteligence a získat praktické dovednosti, které můžete ihned aplikovat ve své každodenní práci v aplikacích, dokumentech a schůzkách v prostředí Microsoft 365? Přihlaste se na náš kurz Copilot v M365 a objevte, jak vám může AI usnadnit a zefektivnit pracovní procesy.

Existuje mnoho oblastí, kde se můžeme setkat s umělou inteligencí (AI). Ta je stále označována za něco přelomového, nového. Tedy nástroj, který může teoreticky změnit naši práci - učinit ji snadnější, ale bohužel i zjednodušit tvorbu digitálních podvrhů nebo usnadnit práci temné straně internetu.

Stejně tak je spoléhání na generování obsahu pomocí AI dvousečnou zbraní - texty jsou často velmi obecné.

Co to vlastně ta AI je? Zjednodušeně se jedná o software, který je schopen se učit. Vytváření modelů představuje velmi náročný proces, ať na finance, hardware nebo čas. Pokud existuje kvalitní model, pak i výstupy jsou velmi dobré.

Co však musíme vzít v úvahu je způsob výuky, kde se velmi často spoléhá na statistické metody, tedy např. u generování textu si AI vypočítává, jaké slovo má největší pravděpodobnost v daném kontextu na určitém místě ve větě.

Kreativita je tak omezena, byť velmi často umí překvapit. Na zadání "Vytvoř reklamu na plenky, které jsou jako smirkový papír" byla odpověď "Plenky pro drsňáky, kteří si umí užít život jaký je."

Co nám používání tedy přinese? Obecně by to mělo být zrychlení činností, kde potřebujeme vytvářet větší množství textu nebo kódu, případně si pomoci v oblastech, kde nemáme tolik zkušeností.

Vše si vyzkoušíte v našem novém kurzu Copilot v M365 - každodenní použití - projdeme si krátce povídací část, kde se zaměříme na možnosti Copilota a jeho omezení, ukážeme si oblasti, kde lze použít a pak se vrhneme na zkoušení Copilota v různých aplikacích M365.

Další články k tématům - Copilot - Microsoft 365 - umělá inteligence

Článek OKškolení ze dne středa 19. června 2024

Další články od OKškolení