logo

Čipové karety Gemalto .NET splňují nároky v prostředí Windows

Společnost OKsystem úspěšně realizovala svůj první projekt nasazení čipových karet Gemalto .NET spolu s administračním nástrojem DAS portál pro TurboConsult s.r.o.

Čipové karty Gemalto .NET vyrobené na platformě .NET Framework for Smart Cards splnily vysoké nároky na funkčnost zákazníka v prostředí Windows. Na vývoji čipových karet .NET se podílela i společnost Microsoft. Tyto karty jsou tak nativně podporovány ve všech operačních systémech od Windows Vista dále a pro práci s nimi není zapotřebí instalace žádného podpůrného programu (middleware).

"S dodávkou čipových karet od společnosti OKsystem jsem nadmíru spokojen. Čipové karty Gemalto .NET vyřešily naše stávající problémy s nespolehlivou autentizací a chybějící podporou nových OS. Navíc díky jejich nativní podpoře v OS Windows odpadá nutnost instalace middleware a řeší i problémy, které jsme původně ani nepožadovali", uvedl Ondřej Václavů, System Administrator společnosti TurboConsult s.r.o.

Pro správu čipových karet .NET (personalizace .NET karet , import certifikátů, změna a odblokování PIN) využívá společnost TurboConsult Device Administration Service (DAS) portál. DAS portál je webová služba provozovaná společností Gemalto. Jako VAR partner Gemalta má OKsystem k dispozici vlastní DAS portál, který nabízí všem svým zákazníkům a uživatelům .NET karet.

Čipové karty Gemalto .NET úspěšně nahradily nevyhovující současné řešení a TurboConsult je bude využívat především pro autentizaci uživatelů do OS a VPN.

O společnosti TurboConsult s.r.o.

Společnost TurboConsult s.r.o. byla založena v roce 1990 se zaměřením na vývoj informačních systémů. Firma se dlouhodobě specializuje na řešení pro finančnictví a zejména pro bankovnictví. Ve svém oboru patří mezi respektované dodavatele, jehož služby oceňují klienti z České republiky i z dalších evropských zemí.

Další články k tématům - Čipové - DAS - Gemalto - karty - middleware - Ondřej Václavů

Článek ze dne 14. května 2010 - pátek

Další články od OKsystem s.r.o.