logo

Úspěšný třetí ročník SmartCard Forum 2010

Ve čtvrtek 20.5. 2010 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem již 3. ročník odborné konference SmartCard Forum, jejíž zaměření bylo již tradičně věnováno problematice čipových karet a informační bezpečnosti.

Třetí ročník konference byl opět rozdělen do 3 bloků a obsahově pokrýval témata :

Po přivítání pana Martina Procházky (ředitele OKsystemu), se v prvním dopoledním bloku představil Vítězslav Vacek (OKsystem) se svou přednáškou týkající se mezinárodního projektu BioP@ss. O druhé generaci elektronických pasů a nové generaci elektronických průkazů pro povolení k pobytu se zmiňoval František Maleč (Státní tiskárna cenin). První část konferenčního bloku ukončoval přednáškou Petr Klupka (HID Global) polemizující o nástrahách a přínosech multiplikačních čipových karet.

Druhý dopolední blok zahájil Tomáš Rosa (Raiffeisenbank), který si získal publikum svým zajímavým příspěvkem o autentizaci platební kartou. Pan Galuška (secunet) všechny přítomné informoval o novinkách při využití čipových karet a biometrie např. pro identifikaci výtržníků na fotbalovém utkání díky biometrii. Dopolední blok ukončil zahraniční zástupce partnera, pan Jérôme Soufflot (Gemalto).

Jan Němec (Gemalto) započal odpolední část konference přednáškou zamýšlející se nad vývojem chytrých karet. Druhým zahraničním hostem byl Sam Linford (Entrust), který pohovořil o pokročilých formách autentizace a celou konferenci následně uzavíral Ivo Rosol (OKsystem) s příspěvkem do kryptografického kroužku na téma : "Základní principy nesymetrické kryptografie s eliptickými křivkami".

Celou akci moderoval, před zaplněným sálem čítají více než 230 manažerů a IT specialistů z komerčního i veřejného sektoru, pan Petr Koubský. Věříme, že se s vámi setkáme i při čtvrtém ročníku konference SmartCard Forum 2011.

Článek ze dne 24. května 2010 - pondělí

Další články od OKsystem s.r.o.