logo

Hledání rychle a s přehledem na novém Zboží.cz

Do podzimní nákupní sezóny přichází Zboží.cz s novými funkcemi a s rychlejšími aktualizacemi nabídek elektronických obchodů ...

Služba pro vyhledávání zboží, kterou Seznam provozuje od roku 2007 a která se stala jedničkou mezi srovnávači cen, prošla během posledních pěti měsíců významnou úpravou.

Zboží.cz shlukuje výrobky

Viditelnou úpravou pro uživatele je hledání v nové databázi výrobků. Zboží si tuto databázi sestavuje automaticky tak, aby v nabídkách obchodů rozpoznalo stejné položky. Při vyhledávání se uživateli nejprve vypisuje seznam unikátních výrobků bez vazby na konkrétní internetový obchod. V druhém kroku si uživatel může zobrazit seznam obchodů, ve kterých je hledaný výrobek k dostání. Velmi přehledně a rychle si tak uživatel vybírá už jen podle ceny nebo dostupnosti a nemusí přitom procházet stránky s příbuznými výrobky anebo jejich příslušenstvím. Detail vybraného obchodu pak zobrazuje další užitečné informace: možný způsob platby, dopravu apod.

Zboží.cz bude aktualizovat několikrát za den

V databázi služby Zboží.cz existuje více než 31 milionů výrobků z více než 10 tisíc elektronických obchodů. Hledání v takovém množství dat vyžaduje systém s vysokou technickou stabilitou a zároveň schopností pravidelně načítat nová data. Nová verze dokáže aktualizovat publikovaná data každou hodinu. Ve staré verzi služba načítala nové položky jedenkrát denně (u velkých obchodů) nebo jednou za 3 dny (u obchodů menších).

Zboží.cz vyhledává

"Většina uživatelů používá Zboží.cz jako specializovaný vyhledávač. Lidé obvykle hledají, které obchody mají výrobek skladem, případně zda se obchod vyskytuje v jejich okolí. Porovnávání podle ceny využívá zhruba 25 % unikátních návštěvníků," říká Marek Nový, produktový manažer Seznamu.

Další uživatelsky osvědčené funkce služby zůstávají beze změn - stále je možné hledat ve zboží novém i bazarovém, je možné pracovat s filtry pro porovnání cen nebo dostupnosti zboží. Pro uživatele, kteří preferují internet v mobilu, je Zboží.cz v mobilní verzi dostupné na m.zbozi.cz.

Další články k tématům - ceny - hledání - rychle - seznam - služby - uživatel - vyhledávání - výrobky - zboží - Marek Nový

Článek ze dne 15. října 2009 - čtvrtek

Další články od Seznam.cz a.s.