logo

Stream.cz slaví první rok vysílání

Video server Stream.cz slaví rok od začátku vysílání. Ve spolupráci s vyhledávačem Seznam.cz se dokonce může radovat i prvních významných cen získaných na českém internetu.

Na podzim 2007 Stream.cz získal ocenění Projekt roku 2007 v anketě vyhlášené serverem Lupa.cz. Úspěšným projektem se stala life show Peklo s Landou, která získala ocenění v internetové anketě uživatelů Reality show roku 2007. Každý z 24 dílů Pekla byl přehrán v průměru 250tisíckrát. Obliba Pekla se dotkla i technologického centra českého internetu NIX, který při premiéře závěrečného souboje v Pekle zaznamenal rekord v objemu přenesených dat: 38,4 Gb/s, z toho zhruba 5 Gb/s patřilo právě Peklu S Danielem Landou.

V neposlední řadě se Global Inspiration s.r.o. raduje z úspěchů v návštěvnosti stránek Stream.cz - během prosince 2007 na Stream.cz zavítalo 1,28 milionu reálných uživatelů. V únoru návštěvnost opět vzrostla a pohybuje se kolem 200 tisíc návštěvníků za den. (Zdroj: Netmonitor)

Další pořady Stream.cz plánuje a připravuje. Vedle nich se ale na Stream.cz úspěšně rozeběhly i videoblogy. Ty vytvářejí buď známé osobnosti (Agáta Hanychová, Pavel Novotný), nebo jsou na zajímavá témata (vytváření účesů, vaření, víno a další). Za jeden měsíc tato videa registrují více jak milion přehrání.

"Divácký úspěch Streamu nás opravdu velice těší a potvrzuje náš optimismus v tom, co jsme si mysleli na začátku. Totiž to, že diváci klasických televizí stále hledají alternativy a hledají je právě na internetu. Ve velice krátké době jsou schopni přijmout nové obsahy i formáty vysílání. To nás velice příjemně zavazuje i pro další rok Streamu", říká k tomu Miloš Petana, generální ředitel Stream.cz.

Článek ze dne 13. března 2008 - čtvrtek

Další články od Seznam.cz a.s.