logo

Pořady TV Prima uvidíte i na Seznamu

Dohodu o výměně audiovizuálního obsahu uzavřely Televize Prima, Seznam.cz a Global Inspiration s.r.o.

Oblíbené seriály Televize Prima a také videa ze Zpráv TV Prima se už brzy objeví na internetu a to prostřednictvím videoserveru Stream.cz a online zpravodajství Novinky.cz. Dohodli se na tom zástupci TV Prima, Streamu a Seznamu. Předmětem dohody je i způsob zveřejňování reklamy ve sdíleném internetovém videoobsahu.

"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít takto významnou dohodu. Její podstata vychází z naší strategie omlazování Primy. Nyní budou moci naše nejlepší pořady sledovat i ti mladší diváci, co se vyskytují stále více na internetu. Navíc na poli internetu je pro nás velmi efektivní spojit síly se silným partnerem namísto vývoje vlastního specializovaného portálu. To se nám nyní podařilo," řekl generální ředitel Televize Prima Marek Singer.

"Naše dohoda rozšiřuje uživatelům Streamu programovou nabídku o zcela nový typ obsahů : vedle vlastní produkce a uživatelských videí začínáme prostřednictvím Primy nabízet i profesionální televizní formáty", komentuje generální ředitel Global Inspiration Miloš Petana. "Předpokládáme, že jsme v tomto záměru teprve na začátku cesty a že zajímavých titulů i zahraniční produkce bude přibývat. A předpokládáme současně, že Stream se stává zajímavým i pro diváky Primy, pro které otevíráme určitě příjemnou možnost shlédnout jejich oblíbený pořad kdykoliv mimo běžný vysílací čas."

Spolupráce v hrané tvorbě

TV Prima v první fázi spolupráce uvolní pro uživatele internetu tři z divácky oblíbených formátů : seriál Velmi křehké vztahy, lifestylový Topstar magazín a druhou sérii cyklu Jak se staví sen. Ke zhlédnutí budou na speciální stránce Televize Prima, umístěné na www.stream.cz/prima. Vzhledem k autorským právům nebude možné uvedené pořady ze Streamu stahovat. Z titulní strany Seznamu budou nově umístěné pořady pravidelně avizovány.

Do budoucna se předpokládá rozšíření nabídky sdílených pořadů o další tituly, a to jak o další seriálové tituly, tak o formáty vlastní tvorby Televize Prima.

Zpravodajská videa

Pro nejčtenější online server Novinky.cz bude Televize Prima dodávat zpravodajské příspěvky s tématy, které divákům více představí Zprávy TV Prima, vysílané v 18:55 hodin. Kromě obsahu poskytne Televize Prima svým partnerům také licenci pro užití audiovizuálních děl a společný reklamní prostor v nich. Ten budou partneři dohody obchodovat společně.

Článek ze dne 4. června 2008 - středa

Další články od Seznam.cz a.s.