logo

Seznam pomáhá učitelům s internetem

Setkání učitelů základních škol nad zajímavými tipy ze Seznamu proběhlo poslední zářijový den v Praze. Témata z nejrůznějších oblastí zaujala i ukázala učitelům nové cesty pro výuku.

Pozvánku od Seznamu přijalo téměř tři stovky učitelů převážně ze 2. stupňů základních škol. Jejich zkušenosti s populárním českým vyhledávačem jako součástí výuky do té doby představovala vědomostní soutěž Najdi, co neznáš!, do které se se svými třídami pravidelně zapojují.

Setkání v Praze však mělo mnohem širší cíl - přemýšlet nad těmi formami výuky, kde by se dal internet účelně využít. Také proto na setkání vystoupili produktoví manažeři služeb Mapy.cz, Lide.cz, mluvilo se tu o bezpečném internetu a o možnostech, jak děti před škodlivým obsahem chránit.

Velkou pozornost věnovali učitelé nové sekci komunitního serveru Lidé a to Výuce. Tady jsou od poloviny září přístupné jazykové výukové kurzy společnosti Langmaster a to zcela zdarma. Uživatelé všech věkových kategorií tady mohou studovat ať už formou samostudia nebo v komunitě s kamarády na serveru Lide.cz.

Partnery setkání byly také společnosti Microsoft a SCIO. Obě tu prezentovaly své vzdělávací programy pro děti, ale i pro širší uživatelskou veřejnost.

A jak setkání hodnotili sami učitelé ?

"Měli za úkol oznámkovat celou konferenci podobně jako ve škole stupnicí 1 až 5. Musím říci, že jsme dostali ponejvíce jedničky a taky pochvalu za aktivní práci se školami. Také nás učitelé oslovili s řadou dotazů, ze kterých byl vidět velký zájem a osobní zkušenosti se Seznamem," říká Radana Urbanová, marketing Executive Seznamu.

Podle ohlasů, které konference učitelů měla mezi samotnými účastníky je velmi pravděpodobné, že podobné setkání zorganizuje Seznam za rok znovu.

Další články k tématům - Mapy.cz - Lide.cz - školy - učitelé - výuka - komunitní servery - Microsoft - SCIO - děti - jazykové kurzy

Článek ze dne 2. října 2008 - čtvrtek

Další články od Seznam.cz a.s.