logo SolarWinds MSP

Otevření přílohy v phishingovém e-mailu je rizikem nákazy pro celou firemní síť

Phishing je extrémně nebezpečný zejména v případě šíření ransomwaru. Infikované e-mailové přílohy například přispěly v roce 2018 k 500% nárůstu útoků prostřednictvím ransomwaru typu Troldesh, který šifruje soubory a celé počítače s požadavkem výkupného.

Jediným neuváženým kliknutím pro otevření infikovaného souboru uživatel vystavuje bezprostřednímu riziku nákazy vlastní počítač i celou firemní síť. V roce 2019 zapříčinily e-mailové útoky ztrátu 1,7 miliardy dolarů mezi organizacemi po celém světě.

Podle společnosti SolarWinds MSP dnes 94% malwaru proniká do podniků prostřednictvím nakažených e-mailů, přičemž až 4% uživatelů klikne na odkaz v takovémto e-mailu.

"K významnému nárůstu phishingových aktivit došlo právě v období koronavirové krize, kdy hackeři zaměřili phishingové kampaně na informace týkajcí se choroby COVID-19 případně jejího léčení. Odhaduje se, že již 85% organizací zažilo útoky postavené na phishingu nebo sociálním inženýrství. Kybernetické útoky míří také na malé a střední společnosti (SMB) - zkušenost s nimi má 66% SMB firem. Ty jsou navíc ohroženější v důsledku omezených rozpočtů na IT," říká Štěpán Bínek, Product Manager Cloud Services ve společnosti Zebra systems, která je distributorem produktů SolarWinds MSP na českém a slovenském trhu.

Tři klíčové prvky ochrany infrastruktury SMB firem:

Poskytovatelé IT služeb a partneři SolarWinds MSP v této souvislosti nabízejí svým zákazníkům služby postavené na řešení SolarWinds Mail Assure poskytujcí inteligentní ochranu a filtrování příchozí a odchozí pošty.

Služby ochrany e-mailů jsou pak dostupné i v rámci SolarWinds Remote Monitoring and Management (RMM), centralizované komplexní sady nástrojů pro správu a vzdálený monitoring s cloudovým managementem.

Článek SolarWinds MSP ze dne úterý 16. června 2020

Další články od SolarWinds MSP