logo

Galileo s logistikou od T-Systems

Společnost T-Systems převzala globální logistické aktivity pro evropský navigační systém Galileo a pomáhá tak k posílení provozu nezávislého evropského satelitního navigačního systému. Galileo patří mezi významné programy ESA a celý systém bude spuštěn v roce 2014.

Společnost T-Systems vyvíjí a provozuje logistický systém založený na mezinárodních procesech Integrated Logistic Support (ILS), které zajišťují pozemním a kontrolním centrům vysoce spolehlivý provoz bez výpadků. Současně T-Systems pokračuje v podpoře agentury ESA při zajištění síťových služeb 30 pozemních stanic s řídícími centry Galileo ve městě Oberpfaffenhofen nedaleko Mnichova a Fucino v Itálii. Získané zkušenosti pomohou v budoucnu při spolupráci na vysokorychlostní, dostupné a bezpečné IP síti.

Logistický systém programu Galileo bude společnost T-Systems provozovat pro společný podnik DLR (Německý úřad pro letectví a kosmonautiku) a italské společnosti Telespazio S.p.A. Tato instituce je odpovědná za řízení a sledování satelitů Galileo. Rámcová smlouva je platná do roku 2016 a pokrývá služby v předpokládaném objemu desítek milionů euro.

Systémy logistické podpory a další náročná řešení v oblasti ICT a systémové integrace zajišťuje společnost T-Systems i pro zákazníky v České republice. Významnou referencí je v této oblasti outsourcing a provoz kritických aplikací pro největší české letiště Praha - Ruzyně, kde T-Systems zajišťuje službu Resource Management System (RMS) a Sort Allocation Computer (SAC).

T-Systems rovněž radí Evropské vesmírné agentuře (ESA) při rozvoji celosvětové IP sítě.

Další články k tématům - Allocation - DLR - ESA - Galileo - ICT - ILS - letectví - logistika - navigace - outsourcing - RMS - SAC

Článek ze dne 23. listopadu 2010 - úterý

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.