logo

Inteligentní energetické sítě v Duisburgu pod taktovkou T-Systems

T-Systems v německém Duisburgu v rámci pilotním provozu inteligentní energetické síě zajišťuje služby odečtů pro 200 domácností, zavádí variabilní tarify odběru elektrické energie a Služby spojené se správou za pevnou měsíční cenu.

Distributoři energií Stadwerke Duisburg AG a Stadwerke Duisburg Netzgesellschaft mbH (komunální služby) ve městě Duisburg se dohodli se společností Deutsche Telekom a její dceřinou společností T-Systems na zajištění služeb spojených se správou a odečtem informací o spotřebě.

Systém v pilotním provozu přenáší data od 200 domácností k dalšímu zpracování a vyúčtování. Dva místní distributoři energie tak mohou nabízet variabilní tarify na odběr elektrické energie spolu s dalšími službami, které jsou podporovány inteligentní energetickou sítí.

"Naši zákazníci budou mít možnost výběru z flexibilních tarifů již v průběhu příštího roku," vysvětluje Johannes Gösling, ředitel obchodu ve společnosti Stadtwerke Duisburg AG. "Elektronické měřiče umožňují domácnostem sledovat průběh spotřeby elektrické energie a tak snižovat její spotřebu a zároveň šetřit peníze. Datové služby přenášejí jen základní informace a jsou důsledně zabezpečeny," říká Gösling.

Chytré odečty a inteligentní energetické sítě, které nabízí společnost T-Systems splňují náročné mezinárodní standardy v oblasti bezpečnosti, včetně standardu ISO 27001. Distributoři energií a provozovatelé měřičů v sektoru domácností platí fixní měsíční částky za poskytované služby. Skupina Deutsche Telekom investuje do potřebné infrastruktury včetně připojení nově postavených objektů.

Služby spojené s chytrými odečty a energetickými sítěmi zajišťuje společnost T-Systems i na českém trhu. Díky zkušenostem z mezinárodních, převážně evropských projektů je T-Systems připraven implementovat systémy pro chytré odečty i v českém prostředí. Pomocí vlastních datových center, systémů pro hromadné zpracování dat a zkušenému týmu odborníků lze projekty v energetice realizovat velmi flexibilně a podle potřeb zákazníků.

Další články k tématům - bezpečnost - Duisburg - energie - ISO - odečty - vyúčtování - Johannes Gosling

Článek ze dne 23. prosince 2010 - čtvrtek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.