logo

T-Systems zavádí řešení IaaS pro firemní zákazníky

Služby IaaS (Infrastructure as a Service) umožňují provádět vysoce náročné výpočetní operace a simulace bez toho, aby uživatel vlastnil potřebné HW vybavení. Pilotní fáze projektu probíhá od listopadu 2010 do února 2011.

Nabídka od společnosti T-Systems kombinuje výhody z platformy cloud computingu a vysoké bezpečnosti. Přístup, ochrana dat a zabezpečení je smluvně definováno a umožňuje škálování za atraktivní cenu. Veškerá datová centra včetně dat jsou umístěna v datových centrech společnosti T-Systems, která splňují standardy ISO 27001 (bezpečnost). Veškeré aplikace zákazníků jsou od sebe striktně odděleny a dodatečná bezpečnostní opatření chrání aplikace před neoprávněným přístupem přes internet.

Zákazníci mohou kombinovat řadu služeb na platformě cloud computingu s nově zavedeným řešením IaaS (Infrastructure as a Service). Mohou také průběžně získávat informace o chodu systému, využitých zdrojích, výkonu procesorů, úložné kapacitě a nákladech, prostřednictvím zákaznického portálu.

Řešení rovněž umožňuje výběr platformy v datovém centru T-Systems. Zákazníci mají snadný přístup k předkonfigurovaným systémům, které si mohou modifikovat podle svých potřeb. Služby jsou založeny na x86 architektuře a podporují 32 i 64-bit operační systémy a aplikace.

Služby cloud computingu poskytuje T-Systems ze svých datových center i v České republice. K dispozici je nabídka standardizovaných produktů, včetně velkoobchodní nabídky cloud computingu pro partnery z oblasti IT. Služby jsou provozovány z bezpečných datových center v Praze.

Dynamické služby spojené s infrastrukturou jsou účtovány na hodinové bázi. Služba je k dispozici pro stávající zákazníky T-Systems v průběhu testovacího období od listopadu letošního roku do února 2011.

Další články k tématům - bezpečnost - cloud - computing - IaaS - ISO 27001 - ochrana - škálování - x86 - zabezpečení

Článek ze dne 29. listopadu 2010 - pondělí

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.