logo ALTRON, a.s.

Martin Souček

Generální ředitel společnosti ALTRON

Martin Souček - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Minulý rok se nám, navzdory pandemii, podařilo dokončit několik velkých zakázek, které byly opravdu jedinečné - např. datové centrum pro Ministerstvo vnitra, za sebou máme rovněž velký projekt pro bezpečnostní složky státu, několik velkých tuzemských nemocnic a mnoho dalšího. Pro bezpečnou digitalizaci je nutné investovat do výstavby datových center a zároveň se následně umět postarat i o uložená data.

Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických útoků, ale i k živelným katastrofám, je potřeba mít jistotu, že nemůže při jakékoliv příležitosti ujít k úniku dat. Právě otázka bezpečí dat je pro nás velmi důležitá.

Martin Souček

Generální ředitel společnosti ALTRON

Martin Souček - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Počet zaměstnanců s tímto certifikátem vypovídá o špičkové kvalitě v oblasti poskytování moderních datových center. Kvalifikovaní odborníci jsou důležití i pro zlepšování celkové datové infrastruktury nejen v Čechách, ale po celém světě. U nás v ALTRONu má tuto certifikaci bezpečnostní ředitel Antonín Hemmer, Jakub Horák, který pracuje jako technologický konzultant a obchodní ředitel Pavel Herout.

Dále pak certifikát ATS (Accredited Tier Specialist), který se uděluje akreditovaným specialistům v oblasti managementu datových center, má náš technický ředitel Petr Ding. Naše společnost se tak řadí mezi VIP skupinu na globálním poli s největším počtem zaměstnanců s certifikací Uptime Institutu.

Martin Souček

Generální ředitel společnosti ALTRON

Martin Souček - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Firmám pomáhá veřejný cloud a vidíme, jak rychle se podniky díky těmto možnostem rozvíejí. Zvyšuje se množství zpracovaných dat a edge datová centra, která na tomto trhu zavádíme, usnadňují jejich operace a uskladňování. Region Blízkého východu si uvědomuje jejich důležitost a většina firem plánuje navyšovat své investice do datové infrastruktury.

Značná část jich už nyní částečně nebo úplně funguje v cloudu a očekává díky tomu i úspory nákladů. Při stavbě datových center pracujeme i s rizikem bombových útoků. Datacentra jsou pro tyto případy snadno přemístitelná. Zvýšenou pozornost věnujeme i potenciální ztrátě dat.

Navrhujeme proto taková řešení, která klientům ochrání data pro případ, že by o jedno datové centrum přišli. Data pro tyto případy shromažďujeme na dvou na sobě geograficky nezávislých územích.

Martin Souček

Generální ředitel společnosti ALTRON

Martin Souček - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

V rámci našich projektů sledujeme narůstající objem dat ve školství, který by se mohl v příštích třech až pěti letech zvětšit až stonásobně. Do budoucna vnímáme nutnost centrálního řešení vhodného způsobu správy a zabezpečení těchto dat. Bude stoupat i závažnost kybernetických hrozeb, které by mohly ohrozit chod škol podobně, jako je tomu například u nemocnic.

Z naší zkušenosti předpokládáme, že kvalitní řešení pro základní a střední školy by se mohlo pohybovat minimálně na úrovni tří set tisíc korun, pravděpodobněji spíše půl milionu.

Miloš Macúch

Partner působící ve společnosti ALTRON

Miloš Macúch - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Účast na této významné události nám umožnila získat kontakt s novými společnostmi z celého světa, což je dobrý předpoklad k proniknutí na další zahraniční trhy.

Zákazníci se přesvědčili, že jim dokážeme nabídnout velmi dobré řešení na míru, sloužící aktuálním potřebám a zajišťující jejich potřeby a požadavky na firemní IT.

Robert Urbaník

Head of Security společnosti ALTRON

Robert Urbaník - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Bezpečně zálohovaná data představují důležitý základ pro každé podnikání. Proto jsme na naší platformě spustili novou službu Altron aCloud Backup, která snadno a bez investic do hardware zajistí ochranu dat pro případ jejich poškození nebo ztráty.

Tato cloudová služba je určena k zálohování firemních dat a celých virtuálních serverů ve vyhrazené infrastruktuře ALTRONu.

Pavel Herout

Cooling Technology Manager společnosti ALTRON

Pavel Herout - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Systémům chlazení a napájení pro datová centra se věnujeme 26 let a prověřili jsme si řadu postupů, které pomáhají zákazníkům efektivně provozovat technologie v optimálních podmínkách.

Správná péče a údržba pro ICT životně důležitých celků, kam bezesporu chlazení a napájení datového centra patří, pomáhá dramaticky snižovat náklady na energie a servis.

Miloš Macúch

Partner působící ve společnosti ALTRON

Miloš Macúch - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Velmi si vážíme inovativního přístupu společnosti Kooperativa, která si vybrala naše mikrodatové centrum na bázi SmartRack jako důležitý prvek, který má zajistit standardizované, rychle nasaditelné, vysoce spolehlivé a bezpečné prostředí pro provoz jejich ICT infrastruktury. Řešení, které jsme vyvinuli jako odpověď na cloudové trendy.

Úspěšně jsme ho implementovali u řady zahraničních projektů zákazníkům, kteří hledají alternativu ke klasické serverovně, přičemž kladou důraz na kombinaci aspektů, jako jsou rychlost dodání, kvalita, perfektní škálovatelnost, vysoká dostupnost, spolehlivost a v neposlední řadě fyzická bezpečnost.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Velkým lákadlem letošního ročníku bylo živé mobilní datové centrum, které představuje vhodnou alternativu standardním kamenným datovým centrům nebo serverovnám. Stále v kurzu jsou také služby a produkty pro datová centra v podobě monitoringu infrastruktury, DCIM, efektivních a úsporných systémů napájení nebo chlazení.

Velký prostor byl věnován současným trendům v cloudu, jeho správě a zálohování. Podle analýz bude mít v roce 2020 až 80% firem více než jednu cloudovou platformu a 19% nákladů na cloud půjdou na jeho správu. Opomenuto nezůstalo ani téma GDPR.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Podařilo se nám sestavit netradiční a praktický program kongresu, který účastníkům dovolí vyzkoušet si na vlastní kůži řadu aplikaci a systémů, nahlédnout do přistaveného funkčního mobilního datového centra a kromě toho získat spoustu podnětných informací a poznatků o kybernetické bezpečnosti a aktuálních hrozbách pro ICT.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Přidali jsme se do klubu věhlasných značek. Ocenění Business Superbrands 2017 je pro nás poctou a zároveň pozitivní zprávou, která podtrhuje naši dlouholetou práci směrem k zákazníkům a trhu.

Zisk ocenění také stvrzuje kvalitu služeb a řešení, která poskytujeme na českém i mezinárodním trhu a podpoří náš další rozvoj.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Letošní ročník bude pojat hodně netradičně. Účastníkům přinese zejména praktický pohled na řešení, aplikace a systémy umožňující hladkou transformaci firem směrem k digitální společnosti a byznysu.

Velký důraz bude kladen na systémy pro efektivní řízení ekosystému datových center, nastupující trend chytrých měst, například co se týče řešení bezpečné dopravy a parkovacích systémů. Svoje speciální pásmo bude mít také kybernetická bezpečnost a její dopady na řízení dat.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

V poslední době jsme zaznamenali zvýšený zájem zákazníků, partnerů i veřejnosti o nové trendy v ICT, proto jsme rádi, že můžeme nabídnout naše odborné semináře, které mají dlouholetou tradici. Díky našim partnerům a odborníkům, působícím v projektech po celé Evropě a na Blízkém východě, umíme se zájemci otevřeně diskutovat o problematice technologií a softwaru a přinášet kvalifikované odpovědi na jejich otázky.

S odbornými semináři budeme pokračovat i v dalším roce, kdy se zaměříme na témata vycházející z aktuálních potřeb trhu.

Zbyněk Juřena

Ředitel společnosti ALTRON Business Solutions

Zbyněk Juřena - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Bezpečný a efektivní provoz cloudových služeb spolu s jejich zálohováním je součástí naší nabídky zákazníkům. ALTRON působí jako systémový integrátor, který disponuje vlastním softwarovým vývojem.

Úzce spolupracujeme s našimi partnery na produktech a službách, které přinesou zákazníkům jasnou přidanou hodnotu a ochranu firemních dat. I proto se každoročně podílíme na tak významné akci, jakou je VeeamON Forum.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Podpora vzdělávání v neziskovém sektoru je pro nás důležitým prvkem komunikace a přístupu k našemu okolí. Spoluprací s institucemi jako je například Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy podporujeme vzdělávání dětí a mládeže především v technických oborech.

Pevně věříme, že v budoucnu přinese tento přístup ovoce v podobě aktivního zájmu dětí o informační technologie.

Petr Ding

Technický ředitel společnosti ALTRON

Petr Ding - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Dostupnost a napájení podle kategorií TIER nejčastěji připadá na základní stupeň, především u malých serveroven. U hostingových a velkých firemních center i z důvodu bezpečnosti a bezvýpadkového provozu doporučujeme technologie splňující kategorii TIER III a IV.

Stanislav Stejskal

Generální ředitel společnosti ALTRON

Stanislav Stejskal - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Těší nás, že jsme propojili jedničky ve svém oboru. Spolupráce se společností Nlyte nám otevírá nové možnosti na poli moderní správy technologické infrastruktury datových center a rozšiřuje naše portfolio služeb a řešení.

Společný přístup již od počátku přináší výsledky v podobě otevřených příležitostí a zakázek napříč regionem EMEA.

Jiří Skopový

Generální ředitel společnosti DataSpring

Jiří Skopový - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Společně s našimi partnery se snažíme posouvat standardy trhu cloudových služeb a nebojíme se investic do nových trendů a technologií.

Díky spolupráci s osvědčenými technologickými partnery, mezi které patří společnost Altron, přinášíme zákazníkům vyšší kvalitu enterprise řešení za dostupnou cenu. Právě to je cílem naší letní promokampaně.

Stanislav Stejskal

Generální ředitel společnosti ALTRON

Stanislav Stejskal - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Se společností DataSpring dlouhodobě spolupracujeme na rozvoji a podpoře inovativních ICT řešení včetně cloudových služeb a datových center.

Díky unikátní společné nabídce jsme připraveni poskytnout spolehlivé a bezpečné řešení a služby, které vyřeší aktuální potřeby firemních zákazníků.

Michal Hejsek

Ředitel divize Servis společnosti ALTRON

Michal Hejsek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Péče a servis o NON-IT technologie patří ke klíčovým službám, které zajišťují bezproblémový a efektivní provoz datových center. Naše technické týmy spravují přes 70000 m2 datových center a své aktivity rozvíjíme nejen v České republice, ale například i na Blízkém východě.

Milivoj Uzelac

Regionální ředitel společnosti ALTRON

Milivoj Uzelac - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Významné zjednodušení našeho loga podporuje aktuální trendy a inovační přístup, který je dnes pro firmy v našem oboru klíčem k úspěchu.

Nová firemní identita plně reflektuje náš aktivní přístup k novým technologiím, například v oblasti řízení cloudu, internetu věcí nebo efektivních a sofistikovaných řešení pro datová centra.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Změna loga a komunikace směrem k trhu, zákazníkům, odborné veřejnosti a partnerům je vždy běh na dlouhou trať.

Díky dlouhodobé spolupráci se studiem Najbrt, které je autorem předchozích i současné verze vizuálu společnosti, se podařilo vymyslet moderní a vyvážené pojetí, které pomůže ALTRONu v dalším rozvoji.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Kongres ALTRON Data Center & Business World představuje významný prvek naší komunikace se zákazníky, partnery a odbornou veřejností.

V průběhu času nám trvale rostoucí zájem o tuto akci dokazuje, že firemní zákazníci hledají nové poznatky, řešení a přístupy, jak efektivně provozovat datová centra a optimálně využívat ICT služby a produkty.

František Mikeš

Obchodní ředitel divize IT společnosti Schneider Electric

František Mikeš - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Tradiční kongres společnosti ALTRON je pro nás zajímavou odbornou platformou pro diskusi a sdílení nových trendů ve světě technologií.

Letošní šestnáctý ročník poukázal na úzké propojení světů non-IT / datových center a samotného IT a nástup nových směrů, které již podporujeme a i nadále budeme podporovat v našich řešeních, mimo jiné rovněž ve spolupráci se společností ALTRON.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Letošní ročník odborného setkání přinese účastníkům nová témata a odpovědi na výzvy současného ICT světa. Kromě trendů v oblasti datových center a ICT se kongres zaměří na otázky spojené s efektivním řízením heterogenní cloudové infrastruktury. Svět datových center a ICT řešení dnes prakticky splývá a otevírá tak prostor pro nové přístupy a hledání odpovědí na otázky spojené s jejich efektivním a bezpečným provozem.

Kongres ALTRONu je vhodnou příležitostí jak načerpat nejnovější informace a prakticky si vyzkoušet unikátní řešení naší společnosti a partnerů.

Milivoj Uzelac

Regionální ředitel společnosti ALTRON

Milivoj Uzelac - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Současná doba a cloud computing otevírá prostor pro projekty a inovace, které se orientují na zvýšení hodnoty datových center a zároveň na optimalizaci jejich provozu spolu se zajištěním bezpečnosti a vysoké dostupnosti. V našem portfoliu máme vyvinutá řešení, která umožňují vhodně reagovat na měnící se požadavky provozovatelů a vlastníků datových center s ohledem na efektivitu provozu a dlouhodobou udržitelnost.

Jsme potěšeni, že naší aktivní účastí na konferenci Data Center World 2016 můžeme s naší filosofií a konkrétním řešením seznámit zákazníky.

Michal Feitl

Produktový manažer společnosti ALTRON

Michal Feitl - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

V ALTRONu dynamicky reagujeme na požadavky trhu a jsme schopni implementovat řešení monitoringu datového centra AIMON bez ohledu na geografické hranice.

Velkou pozornost také věnujeme neustálému vývoji, rozvoji a zdokonalování implementačních technik tak, abychom dokázali uspokojit i ty nejnáročnější očekávání našich zákazníků po celém světě.

Jiří Krátký

Generální ředitel skupiny ALTRON

Jiří Krátký - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Nová zakázka na dodávku řešení mikrodatových center ALTRON je pro nás důkazem, že inovace a vlastní vývoj jsou tou správnou cestou pro naši společnost.

Mikrodatové centrum, umožňuje bezproblémový provoz libovolných IT systémů a uživatelé tak získají zdroje pro provoz ERP, CRM, portálů, centrálních souborových systémů, databází nebo virtuálních desktopů.

Milivoj Uzelac

Regionální ředitel společnosti ALTRON

Milivoj Uzelac - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Zahraniční zákazníci oceňují náš aktivní a individualizovaný přístup k řešení jejich potřeb v oblasti ICT, čímž podporujeme jejich projekty a podnikání.

V případě realizace zakázky pro vládu emirátu Sharjah se pak jedná o rozvoj elektronizace veřejné správy v regionu, kde úspěšně obchodně působíme a realizujeme své projekty již čtyři roky.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

ALTRON, jako ryze česká technologická společnost, dlouhodobě podporuje CSR aktivity. Společenská odpovědnost je tak nedílnou součástí naší firemní kultury.

Rozjezd nového CSR programu a dobrovolnictví je pro nás logickým krokem, jak podporovat neziskový, vzdělávací a sociální sektor. Spolupráce s Domem dětí a mládeže Praha patří mezi naše klíčové aktivity.

Petr Ding

Technický ředitel společnosti ALTRON

Petr Ding - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Nová služba Data Center Q-Check představuje pro zákazníky rychlý a stručný zdroj informací o zdravotním stavu jejich datového centra nebo serverovny.

Data pak lze efektivně využít pro standardní a plnohodnotné audity klíčových technologických oblastí.

Jan Haken

PreSales manažer společnosti ALTRON

Jan Haken - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Přesto jsme přesvědčeni o tom, že lze zákazníkovi navrhnout řešení přizpůsobitelné jeho aktuálním potřebám, aniž by jakkoliv ohrozil svá data nebo kontinuitu svého podnikání. V současné době, kdy jsou na trhu dostupné stovky až tisíce cloudových řešení, softwarů a aplikací, již lidská kapacita nedostačuje k tomu, aby se v nich přehledně orientovala.

Zároveň se podle Petra Koubka setkáváme s fenoménem průniku osobní a podnikové sféry IT, který situaci ještě více znepřehledňuje. Běžně k pracovním účelům využíváme aplikace a nástroje, jež jsme pořídili pro své osobní potřeby. Například se může jednat o cloudové úložiště, kam zálohujeme jak pracovní data, tak osobní dokumenty.

Jiří Krátký

Generální ředitel skupiny ALTRON

Jiří Krátký - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Další vývoj modulárních mikrodatových center je jednou z našich hlavních současných priorit. Souvisí to s vysokou poptávkou zákazníků po kvalitních, standardizovaných ICT řešení. Větší firmy často taková řešení hledají pro své pobočky a SMB zákazníci pak jednoduché a dostupné řešení pro všechny své ICT potřeby.

Naše all-in-one mikrodatová centra řeší rychle a efektivně jejich potřeby a zároveň umožňují formou nepřetržitého monitoringu udržovat předpokládanou dostupnost ICT služeb. V současné době evidujeme řadu poptávek po tomto produktu jak na evropském trhu, tak i na Blízkém východě.

Jan Rezek

Ředitel marketingu skupiny ALTRON

Jan Rezek - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Naše firma byla založena v Čechách před téměř pětadvaceti lety, za tu dobu se rozrostla na více než 250 zaměstnanců nejen v ČR ale i v Rusku, Ukrajině, Ománu a v Dubaji a má za sebou přes 200 realizací datových center po celém světě.

Máme veliké ambice dalšího růstu a v brzké době nás čekají další veliké projekty, u kterých bude klíčová jejich správná komunikace směrem k novinářům a další odborné veřejnosti. Věříme, že dlouholeté zkušenosti teamu FYI Prague v oblasti IT nám pomohou.

Michal Feitl

Produktový manažer společnosti ALTRON

Michal Feitl - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Uvedení našeho nového produktu na trh vychází z dlouholetých zkušeností, které máme s výstavbou a provozem datových center, a to jak po stránce technologické, tak konzultační. Náš systém AIM přináší zákazníkům široké možnosti a komplexní přístup k provozu datového centra a zároveň umožňuje předvídat a omezovat případná rizika.

Téma datových center a jejich řízení je dnes jednoznačně aktuální. Nabírá na důležitosti s ohledem na růst objemu dat, cloudové služby a potřebu výkonu, ať již ve firmách, nebo u domácností. Provozovatelé datových center dnes očekávají přehledný a hospodárný provoz IT zdrojů, k čemuž je právě určen náš produkt AIM.

Jan Haken

PreSales manažer společnosti ALTRON

Jan Haken - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Zisk prémiového partnerství je pro nás oceněním dosavadní snahy a úsilí při realizaci našich řešení a služeb postavených na produktech společnosti VMware.

Díky nové úrovni partnerství budeme schopni i nadále zkvalitňovat naše portfolio a přinášet zákazníkům vyšší přidanou hodnotu v jejich podnikání, k čemuž IT nepochybně přispívá.

Jiří Krátký

Generální ředitel skupiny ALTRON

Jiří Krátký - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Do naší inovační laboratoře vkládáme velká očekávání a investice. Pro zákazníky připravujeme celou řadu nových služeb a produktů, které podpoří jejich podnikání a usnadní provoz v datových centrech, a to nejen u českých zákazníků, ale i v rámci našich mezinárodních projektů.

Uvažujeme přitom realisticky tak, aby naše inovační centrum vyvíjelo ekonomicky smysluplné projekty, které trh vyžaduje nebo bude očekávat v rámci generační změny v IT světě.