logo COMGUARD a.s.

Bezpečnostní řešení ve spolupráci Intel a McAfee

COMGUARD společně s výrobci Intel a McAfee představuje přelomové bezpečnostní řešení v podobě spojení nejmodernějších technologií Intel vPro a Intel AMT s centrální správou McAfee ePo, které přináší revoluční pokrok v oblasti ochrany osobních počítačů.

Jistou revoluci v oblasti centrální správy a vynucení bezpečnosti přináší řešení McAfee Deep Command. Jedná se o produkt, který celkově mění pohled na centrální správu a kontrolu stanic. Organizacím umožní spravovat jednotlivé stroje, plánovat aktualizace jak operačního systému, tak antivirových nástrojů, a umožní provést pokročilý antivirový a antimalware sken v době, kdy nehrozí omezení výkonnosti stanic a tím i jejich uživatelů.

Díky hardwarové podpoře společnosti Intel a centrálnímu nástroji pro správu bezpečnosti McAfee ePolicy Orchestrator navíc ani takto spravované počítače při aplikaci bezpečnostních politik nemusí být připojeny v rámci podnikové sítě. Stačí, pokud jsou dostupné, a to i vzdáleně přes Internet, a vůbec nevadí, že se nacházejí i mimo podnikovou síť, například u uživatele doma nebo na cestách. Skenování, aktualizace OS apod. proběhnou bez narušení činnosti uživatele, například v nočních hodinách.

Další novinkou na poli spolupráce McAfee a Intelu je řešení McAfee Deep Defender, který byl vyvinut jako antivirový a antimalwarový nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých, a to za použití hardwarových technologií Intel vPro. Dokáže tak bez problému detekovat malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Zapojuje hardware do bezpečnostních operací a překvapivě snadno dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače a hlavně bez omezení práce vlastního uživatele.

Mirko Ledic, Regional Manager společnosti McAfee, uvádí: "Spojení společností Intel a McAfee považujeme za velmi prozíravé a technologicky naprosto jedinečné. Nové technologie spustili revoluci v oblasti centrální správy koncových stanic, obzvláště aktualizací operačních systémů a skenování počítačů. Největší výhodou celého řešení je okamžitá detekce bezpečnostních hrozeb a jejich blokace dříve než napáchají jakékoliv škody. Dokážeme ochránit citlivá firemní data okamžitě, důsledně a s konečnou platností, a to za použití hardwarových prostředků Intel a softwarových prostředků McAfee."

Evžen Pavlovský, CEE Regional Enterprise Sales Manager Intel, doplňuje: "Díky integraci softwaru a hardwaru dokážeme nabídnout vyšší bezpečnost. Technologie postavené na procesorech Intel Core vPro třetí generace nabízejí víceúrovňový bezpečnostní přístup, při němž jsou hardwarová a softwarová řešení integrována tak, aby byla zajištěna vyšší ochrana uživatele a schopnost nasazení i v prostředí velkých organizací vyžadujících pokročilou centrální správu. Nové ochranné řešení používá takové funkce jako šifrování, ochranu uživatelské totožnosti s OTP a možnost uzamknout ztracená nebo odcizená zařízení."

Společné technologie si mohou prodejci a zákazníci vyzkoušet v nově vybudovaném Kompetenčním centru společnosti COMGUARD, kde Vám bezpečnostní konzultanti pomocí vypracovaných use cases předvedou jednotlivá řešení nebo například přímo live ukázky na nové generaci počítačů UltrabookTM.

Klíčové charakteristiky McAfee Deep Defender:

Nativní HW podpora šifrování

Velice příjemným plusem technologií Intel vPro a doslova oživením PC je také přímá hardwarová podpora instrukční sady AES-NI, která slouží k hardwarové akceleraci šifrovacího algoritmu AES. Ve spojení s produktem McAfee Endpoint Encryption for PCs, sloužícímu k šifrování pevných disků, který podporuje AES-NI, tak uživatel získá nejrychlejší možné řešení kompletního šifrování pevného disku s možností úprav designu, single sign-on dešifrací a přihlášením do operačního systému.

McAfee ePO Deep Command

Klíčové charakteristiky:

Článek COMGUARD a.s. ze dne 25. ledna 2013 - pátek

Další články od COMGUARD a.s.