logo COMGUARD a.s.

COMGUARD detekuje, chrání a navrhne i optimální řešení

COMGUARD dokáže v rámci své nabídky bezpečnostních řešení 2013 od McAfee detekovat 100% rootkitů, minimalizovat dopady DDoS/DoS útoků, spyware, malware, botnetů, VoIP hrozeb a doporučí i vhodné řešení pro ochranu na míru.

Jak se přesvědčila řada firem z bankovního sektoru, médií a telekomunikaci, i český IT svět je atraktivním cílem pro hackery, a to nezávisle na tom, zda se chtějí pouze zviditelnit nebo opravdu cíleně způsobit škodu. Útoky hackerů z března 2013 v České republice ukázaly hlavně to, že i ty největší firmy na českém trhu nejsou například na DDoS útoky připraveny.

Příkladem TOP řešení prevence před rootkity, které z Vás jinak mohou udělat šiřitele DoS útoků, jsou McAfee Deep Defender pro ochranu koncových stanic, stejně jako McAfee Endpoint Protection a McAfee Network Security Platform (IPS) pro ochranu firemních sítí, jak již název napovídá.

Abychom přiblížili kvalitativní stránku daných řešení, představujeme Vám výsledky srovnávacích testů světových autorit zabývající se bezpečností ICT.

Srovnávací testy světově uznávaných autorit

  1. AV-TEST zveřejnil na konci února 2013 srovnávací test řešení McAfee Deep Defender, Microsoft System Center Endpoint Protection a Symantec Endpoint Protection suite s cílem určit jejich schopnosti v proaktivní ochraně před novými kernel-mode a MBR rootkity (zero-day útoky). McAfee Deep Defender jednoznačně zvítězil a detekuje 100% rootkitů. McAfee Deep Defender byl od začátku tvořen jako antivirus pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých. Jeho tajnou zbraní je hardwarová spoluúčast společnosti Intel na jeho vývoji, konkrétně procesorů. Není problém detekovat ani malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Takový malware je jinak pro antivirus prakticky neviditelný. Útok může být okamžitě blokován a následně je zaslána informace agentovi běžícímu na operačním systému.
  2. NSS Labs, jedna z nejrespektovanějších nezávislých organizací zaměřená na testování produktů v oblasti bezpečnosti IT, oznámila výsledky testu bezpečnostních balíčků určených pro koncové stanice. Balíček McAfee Endpoint Protection (EPP), který obsahuje VirusScan Enterprise, Host Intrusion Prevention a Site Advisor Enterprise, se umístil na 1. místě v tomto rozsáhlém testu. Výsledky testu potvrzují, že McAfee Endpoint Protection Suites poskytují nejlepší ochranu proti exploitům a technikám sloužícím k vyhnutí se bezpečnostnímu systému ze všech jedenácti testovaných produktů. McAfee Endpoint Protection je k dispozici v několika balíčcích, které obsahují Anti-Virus & Spyware, Email server Anti-Virus & Anti-Spam, Host IPS & Firewall, Device Control, Endpoint Encryption, Web Filtering, SiteAdvisor, Enterprise Plus, Policy Auditor, centrální správa ePO atd.
  3. Gartner pravidelně srovnává bezpečnostní řešení IPS nejvýznamnějších světových bezpečnostních výrobců. McAfee Network Security Platform (IPS) jednoznačně dlouhodobě vede a umisťuje se pravidelně na vrcholu kvadrantu leaderů. McAfee Network Security Platform (IPS) preventivně chrání vnitřní síť před známými, neznámými, šifrovanými, kombinovanými útoky, spyware, malware, botnety, DoS/DDoS útoky, VoIP hrozbami atd. Kombinuje několik stupňů detekce narušení od rozpoznání útoků na základě signatur přes pravidla chování, anomálií provozu a "Zero Day Attack" ochran.

Hlavní funkce pro ochranu před DDoS:

Další články k tématům - databáze - DoS - Firewall - hacker - ICT - QoS - server - Spam - spyware - šifrování - VoIP

Článek COMGUARD a.s. ze dne 28. března 2013 - čtvrtek

Další články od COMGUARD a.s.