logo COMGUARD a.s.

McAfee Cloud Security Platforma: jednotná platforma pro bezpečný Cloud přichází na trh

Společnosti McAfee a Intel dokončily další fázi vývoje v oblasti bezpečnosti Cloudu a nabízí ucelenou jednotnou platformu s důrazem na ochranu webového provozu pro mobilní zařízení.

Jedna platforma dokáže zabezpečit veškerý obsah, příchozí a odchozí datový provoz včetně e-mailu, webu a zajistit identitu provozu mezi organizací a veřejným Cloudem, a to vše pomocí vysoce integrovaných modulárních řešení.

McAfee Cloud Security Platforma nabízí následující moduly:

Web Security

McAfee Web Security poskytuje ochranu obousměrného příchozího i odchozího webového provozu přes proaktivní reputační ochranu. Integruje výhody řešení McAfee SaaS Web Protection a McAfee Web Gateway.

Mobile Security

Webový provoz generovaný smart phony a tablety může být směrován přes McAfee Web Gateway pomocí standardního device managementu. Mobilní zařízení mají tak zajištěnu pokročilou anti-malware ochranu a podléhají i kontrole firemní webové politiky filtrování obsahu. Platforma využívá řešení McAfee EMM a McAfee Mobile Anti-Malware for Enterprise.

McAfee Mobile Anti-Malware je centrálně spravovaný anti-malware software, který skenuje a čistí data na mobilních zařízeních a předchází napadení viry, červy, dialery, trojskými koni a dalším škodlivým kódem. Mobilní Anti-Malware chrání mobilní zařízení na místech s nejvyšším stupněm rizika napadení, včetně ochrany příchozí a odchozích e-mailů, textových zpráv, e-mailových příloh a stahování informací z internetu.

Cloud Access Control

Intel Expressway Cloud Access 360, pomáhá zajistit firmám nebo poskytovatelům Cloudu komplexní řízení přístupu pro cloud aplikace pomocí Enterprise identit.

Web Services Security

Intel Expressway Service Gateway přebírá bezpečnost na aplikační úrovni API, transformaci dat, zprostředkování REST/SOAP a bezpečnost identity při změně tokenu, při zajištění vysoké rychlosti gateway na hranici sítě nebo v cloudu.

Email Security

McAfee Email Security zajišťuje úplnou ochranu e-mailu spojující komplexní ochranu proti příchozím hrozbám s odchozí DLP funkcionalitou. Integruje řešení jako McAfee Content Security Blade Server, McAfee Email and Web Security Appliance, McAfee Email Gateway a McAfee Email Protection.

Dalším klíčovým aspektem pro zajištění bezpečnosti Cloudu je identifikovat data, které by měly nebo neměly být přesunuty do Cloudu. Použití řešení McAfee DLP pomůže organizaci nejprve porozumět, kde se její data nacházejí, klasifikovat data z pohledu důležitosti a citlivosti, vytvářet politiky k ochraně těchto dat a pak je dodržovat, zatímco data putují po firmě nebo vně organizace do Cloudu. McAfee DLP objeví data bez ohledu na to, kde jsou umístěny nebo v jakém formátu jsou uloženy. Centralizovaná správa a reportování je také k dispozici prostřednictvím integrace s platformou McAfee ePolicy Orchestrator.

Bezpečnostní moduly mohou být nasazeny do prostředí zákazníka, Software-as-a-Service řešení nebo hybridní kombinace obou. To poskytuje firmám flexibilitu a účinnou ochranu jejich centrály, regionálních kanceláří a dokonce i zaměstnanců vzdáleně se připojujících s využitím mobilních zařízení. Řešení je možno centrálně spravovat prostřednictvím platformy ePolicy Orchestrator nebo McAfee SaaS ovládací konzoly. Celé řešení bez rozdílu využívá služeb McAfee Global Threat Intelligence.

Další články k tématům - API - Blade - cloud - DLP - EMM - ePolicy - malware - McAfee - platforma - SaaS

Článek COMGUARD a.s. ze dne 15. června 2011 - středa

Další články od COMGUARD a.s.