logo Electro World s.r.o.

Letošní rok bude ve znamení zábavy při venkovních aktivitách

V letošním roce očekává Electro World, že se naplno projeví zájem zákazníků o elektrozboží určené pro individuální venkovní aktivity (outdoor) a potvrdí se trend loňského roku.

Do této kategorie produktů spadají například outdoorové fotoaparáty, navigace, osobní DVD přehrávače, a další elektronické přístroje přizpůsobené pro venkovní aktivity.

"Již loni jsme u zákazníků zaznamenali zvýšenou poptávku po přenosných zařízeních, ať už to byly notebooky, osobní DVD přehrávače nebo přenosné hrací konzoly. Letos se z prvních nabídek výrobců ukazuje, že se tento trend významně dotkne také fotoaparátů. Výrobce, který nabídne fotoaparát s vyšší odolností proti pádům, vodě nebo prachu bude mít u zákazníků zelenou," řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World Česká republika.

Libor Bauer odpovědný v Electro Worldu za PC zboží, hry a fotoaparáty radí zákazníkům : "Doporučujeme, aby při nákupu fotoaparátu nejdříve zvážili, na co jej budou používat a v jakých situacích. Pokud se s ním nachází velkou část roku v terénu, u moře, na plážích nebo na výletech v horách, měli by si vybrat takový fotoaparát, který bude přizpůsoben pro hrubější zacházení a bude mít více ochranných prvků proti vodě, prachu a nárazům."

Pouzdra těchto přístrojů bývají z pevných materiálů, například kovu. Konstrukční ochrany a utěsnění pouzder proti vnějším vlivům zajišťují, že fotoaparát vydrží pád z výšky třeba i 1,5 metru, mráz až 10 stupňů, podvodní fotografování až do hloubky 10 metrů apod. Takto vybavené přístroje se budou v letošním roce prodávat daleko více než loni.

"Cena slušně vybavených fotoaparátů není vždy nízká a navíc ve venkovním prostředí neustále hrozí jejich poškození. Pokud k takové události dojde, zákazník nemůže uplatnit svou zákonnou dvouletou záruční lhůtu," dodal Libor Bauer. "Těmto zákazníkům letos připravili výrobci fotoaparátů dostatečně vybavené přístroje pro jejich venkovní aktivity," doplnil Libor Bauer.

Další články k tématům - aktivity - Electro - fotoaparát - venkovní - Jiří Klíčník - Libor Bauer

Článek Electro World s.r.o. ze dne 23. ledna 2009 - pátek

Další články od Electro World s.r.o.