logo Electro World s.r.o.

Satelitní přijímače jsou v kurzu

Společnost Electro World registruje výrazný nárůst poptávky po kompletech na příjem satelitní digitální televize ...

"První náznaky růstu zájmu o satelitní příjem se projevily již loni, přičemž v druhé polovině roku vrcholil. Pro zákazníky, kteří se v případě vypnutí analogového vysílání nenachází v místě snadného příjmu nových digitálních multiplexů, je satelitní příjem prakticky jediným východiskem, jak získat české programy. A jejich nabídka je opravdu široká," řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World.

Satelitní příjem je navíc mnohem méně náchylný na rušení, po předložení potvrzení o placení koncesionářských poplatků lze přijímat všechny programy veřejnosprávní České televize, komerčních televizí a nepřeberné množství placených a neplacených zahraničních programů s českým, i bez českého dabingu.

Satelitní komplety lze pořídit za částku od 4 tisíc až do 15 tisíc korun. Celý satelitní komplet se skládá z přijímače připojeného k televizi, konzoly, paraboly a konvertoru, případně i motorků pro její natáčení. Instalaci by měla provádět odborná firma, kterou může Electro World přímo v prodejně zákazníkům doporučit.

"Úvodní investice do satelitního přijímače není až tak vysoká, když si uvědomíte, že za instalaci antény a přijímače pro pozemní digitální vysílání vydají domácnosti kolem 5 tisíc korun. Satelitní komplet lze pořídit za zhruba stejnou cenu, ale diváci získají řádově více kanálů, mimo jiné i zkušební vysílání TV Nova v rozlišení Full HD,“" dodal Marek Pokorný, manažer pro audio a video techniku ve společnosti Electro World.

Článek Electro World s.r.o. ze dne 17. února 2009 - úterý

Další články od Electro World s.r.o.