logo ITPOINT.CZ

Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

Mall.cz jako první český e-shop otestuje automatizované doručování zásilek. Cílem testu bude ověřit kompletní proces - od objednání zákazníkem přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem, který zásilku doručí přímo zákazníkovi.

Test proběhne během tohoto týdne v distribučním centru v Jirnech u Prahy a bude přenášený prostřednictvím livestreamu na facebookovém profilu Mall.cz. Testovací doručení proběhne pod dohledem Úřadu pro civilní letectví, protože automatizované doručování pomocí dronů v tuto chvíli česká legislativa neumožnuje.

"Možnost doručení zásilky dronem by byla přínosem nejen pro zákazníka, ale šlo by o další posun pro celý obor e-commerce. Věřím, že vše proběhne hladce a ostrý test potvrdí, že podobné služby máme na dosah. K úpravě legislativy může vést ještě dlouhá cesta, pro nás je podstatné být součástí celého procesu a mít možnost poskytnout zkušenosti z našeho vlastního testování," říká Jakub Havrlant, CEO Mall Group, pod kterou spadá i Mall.cz.

V zahraničí doručování dronem úspěšně otestoval Amazon, DHL nebo Švýcarská pošta. U velkých e-commerce hráčů se odhaduje, že přibližně 80% produktů prodaných produktů váží pod dva kg. Takovou hmotnost dron bez problémů přepraví, čímž se nabízí efektivní alternativa tradičnímu doručování.

Mall.cz má co se týče váhy prodaného zboží podobnou bilanci, takže zavedení doručování dronem by přineslo snížení nákladů a další benefity.

Článek ITPOINT.CZ ze dne 21. listopadu 2016 - pondělí

Další články od ITPOINT.CZ

AddNet - unikátní provozně bezpečnostní DDI/NAC nástroj