logo ITPOINT.CZ

Mobilní aplikace pro vzdělávání českých zdravotníků

Elektronické univerzita EUNI.cz u příležitosti desetiletého výročí spustila mobilní aplikaci EUNI kalendář, která umožňuje vyhledávání a plánování odborných lékařských kongresů, seminářů nebo kurzů. Aplikace je ke stažení zdarma pro Android a iOS.

"Mobilní aplikace obsahuje vyhledávač mezi akcemi a pokročilé filtrování podle místa a data konání, firemních či odborných akcí, specializace. Odborné akce lze vyhledávat pomocí různých filtrů, které jsou nastavitelné ihned po přihlášení, přímo na vstupní stránce. Velkou výhodou EUNI kalendáře je i možnost prokliku na stránky pořadatele akce na danou událost, což pro uživatele představuje značné časové úspory. Věříme, že si tato aplikace najde své příznivce, pro které se stane užitečným pomocníkem nejen při plánování odborných akcí, ale také při kontinuálním vzdělávání prostřednictvím studia kurzů EUNI," říká Dagmar Dolinská, manažerka projektu ze společnosti Pears Health Cyber.

Přehledný a pravidelně aktualizovaný seznam akcí

Hlavní stránka kromě volby filtru nabízí jednoduché dělení do tří sekcí. Záložka Kalendář akcí slouží k zobrazení akcí ve formě klasického plánovacího kalendáře.

Následuje sekce Novinky, která obsahuje odborné i promo články, po jejichž rozkliknutí jste přesměrováni na kompletní sdělení původního zdroje.

Třetí záložka patří přehledu oblíbených odkazů či událostí, o které lékař, lékárník či jiný nelékařský zdravotnický pracovník projevil zájem. Příjemným bonusem je možnost nastavení notifikací na akce.

Desetiletá tradice projektu EUNI

Společnost Pears Health Cyber vyvinula mobilní aplikaci v návaznosti na dosavadní úspěchy projektu elektronické univerzity EUNI.cz. Jeho cílem je poskytovat zdravotníkům alternativní možnost celoživotního vzdělávání v online formě. Společně usilujeme o to, aby byl e-learningový projekt EUNI.cz dlouhodobě vyhledávaným a inspirativním zdrojem vzdělávání pro pracovníky ve zdravotnictví.

K zapojení do projektu je nutná registrace na webu euni.cz, kde si zájemci následně mohou volit ze seznamu kurzů odpovídajících jejich specializaci. Registrace a studium na EUNI.cz je pro zájemce zdarma. Zpoplatněny jsou pouze některé specializované kurzy

Projekt je určen třem hlavním cílovým skupinám:

Každý kurz je ukončen závěrečným testem, jehož absolvování je doloženo příslušným certifikátem a studentovi jsou připsány tzv. kreditní body CME (Continuing Medical Education). EUNI.cz získala už v roce 2007 jako vůbec první vzdělávací portál pro lékaře v České republice akreditaci České lékařské komory.

Výhodou je také individuální přizpůsobení studia časovým i prostorovým možnostem studenta. Studium i skládání testů probíhá jednoduše z pohodlí domova nebo např. na cestách, navíc v čase, který si student sám zvolí.

K desátému roku existence EUNI.cz je do projektu zapojeno přes 34 tisíc uživatelů. Vznik mobilní aplikace je tak jakýmsi děkovným gestem, který věrným uživatelům ušetří mnoho času i energie.

Článek ITPOINT.CZ ze dne 16. listopadu 2016 - středa

Další články od ITPOINT.CZ

IT mezi paragrafy