logo Sprinx Systems, a.s.

CRM Sprinx Systems vstupuje na ruský trh

Společnost Sprinx Systems vstoupila na ruský trh. Prvního ruského zákazníka - místní společnost PIK Farma, získala svým předním produktem pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) pro farmaceutické firmy.

Smlouva mezi Sprinx Systems a PIK Farma byla podepsaná 31.5. 2013. Společnosti neuvedly přesnou hodnotu zakázky, která je objektem obchodního tajemství.

"Podepsali jsme tříletou smlouvu s opcí na další prodloužení. Smlouva s PIK Farma je naší první na ruském trhu a věříme, že rozhodně nebude poslední," komentoval novinku Rastislav Božek, managing partner společnosti Sprinx Systems na Slovensku. "Předmět kontraktu je dodávka CRM systému pro řízení aktivit prodeje a marketingu na území ruské federace. Z technologického hlediska začínáme implementaci CRM systému nasazením offline řešení na PC s perspektivou pozdějšího přechodu na tablety a cloud,“" dodal.

Obchodní i marketingové aktivity, které Sprinx Systems v současnosti vyvíjí na ruském trhu, navazují na dlouhodobé zkušenosti z východních trhů slovenské společnosti Jean Systems, se kterou se Sprinx Systems sloučila v září 2012.

"Minulý rok jsme výrazně zintenzivnili naše aktivity na ruském trhu, když jsme zahájili jednání s několika společnostmi. Ruský trh je pro nás z obchodního hlediska extrémně zajímavý. Celosvětově je v objemu tržeb prodaných léků na osmé pozici a jen v letošním roce by se podle odhadů mělo na tamním trhu prodat léky v hodnotě 25 miliard dolarů," upřesnil Božek. "To je také důvod, proč mnoho zahraničních společností otevírá své výrobní závody přímo v Ruské federaci, a proč na tamním trhu působí i velké množství domácích výrobců," dodal, a podotkl, že v současné době má Sprinx Systems na východních trzích několik dalších aktivních klientů.

Pharma i sloučení se slovenskou Jean Systems - správný vývoj

"Tato událost je pro nás všechny velkým povzbuzením. Je potvrzením cesty, kterou jsme nastoupili v roce 2012, kdy jsme spojili síly s Jean Systems, a zároveň potvrzuje důvěru v potenciál našich produktů i na trzích mimo Českou a Slovenskou republiku. Vytváříme spolehlivou a robustní platformu pro regionální řešení, a to nejen v segmentu farmaceutických firem," komentoval zprávu Jiří Stránský, ředitel divize Pharma společnosti Sprinx Systems.

PIK Farma je čistě ruská farmaceutická skupina, která zahrnuje několik výrobních závodů a firem se sídlem v Moskvě. Patří mezi středně velké farmaceutické společnosti, které se však velmi dynamicky rozvíjí. PIK Farma vznikla v roce 1994, má tedy již téměř dvacetiletou historii. Ve svém portfoliu v současnosti nabízí 13 vlastních preparátů a 10 nových připravuje k uvedení na trh. Spolupracuje s výzkumnými centry v oblasti biochemie a farmacie a podporuje mladé výzkumné pracovníky. Své výrobky exportuje do Běloruska, Moldavska a na Ukrajinu.

Další články k tématům - cloud - CRM - farmacie - tablet - výzkum - Rastislav Božek - Jiří Stránský

Článek Sprinx Systems, a.s. ze dne 27. června 2013 - čtvrtek

Další články od Sprinx Systems, a.s.