logo System4u a.s.

Ladislav Blažek

Technický ředitel společnosti System4u

Ladislav Blažek - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Vítáme iniciativu NÚKIB, která má za cíl zabránit špehování a falšování e-mailové komunikace. Rádi bychom ale upozornili, že tato doporučení jsou platná pro jakoukoli firmu provozující e-mailový server - ať již v cloudu nebo on-premise.

Vedou k omezení spamu a bezpečnější komunikaci přes internet pro nás všechny.

Ladislav Blažek

Technický ředitel společnosti System4u

Ladislav Blažek - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Nejde jen o práci z domova, ale možnost spolupracovat a komunikovat s kolegy ve virtuálním prostředí, rychle sdílet dokumenty, přistupovat do firemních systémů z mobilu, počítače nebo tabletu. Ale také zabezpečit data, zpřístupnit je správným osobám či vyhodnocovat fungování firmy.

Mezi kvalifikační požadavky pro odborníky na digitalizaci patří zejména schopnost projektového řízení a komunikační dovednosti.

Více než programovat se cení schopnost zákazníkovi porozumět a nové technologie uvádět do praxe. Digitalizace je IT oborem, kde interpersonální dovednosti jsou stejně tak důležité jako odborné znalosti.

Jitka Šafářová

HR Manager společnosti System4u

Jitka Šafářová - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Na vysoké škole s IT zaměřením se studenti učí především programovat. Co se týče systémové správy, v té absolventi plavou. Mají perfektně nastudovanou teorii, ale neumějí ji převést do praxe. Pokud se uchazeč rámcově orientuje v problematice, další potřebné znalosti se už naučí u nás. Platové ohodnocení odborníků na digitalizaci je podobné jako v ostatních IT oborech.

Junioři začínají na platu 35000 korun a seniorské pozice se pohybují okolo 70000 korun. Techničtí ředitelé mají platy dosahující až 100000 korun. Konkrétní výše se odvíjí od kvalifikace a zodpovědnosti pracovníka.

Martin Koláček

Předseda představenstva společnosti System4u

Martin Koláček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Řada firem do 50 zaměstnanců překvapivě nevyužívá video hovory pro týmovou práci. Ty jsou běžné spíše ve větších firmách. Děti školou povinné tak paradoxně komunikují s učiteli lépe než většina jejich rodičů na home officu. Dalším problémem je absence plnohodnotného přístupu do firemních aplikací, nestabilita připojení a omezení uživatelských práv.

Efektivnější práci z home office brání zejména strach majitelů firem ze ztráty kontroly nad zaměstnanci a daty, ke kterým z domova přistupují. Bojí se, že by mohl někdo ze zaměstnanců data zneužít či nedbalostí ohrozit informační systémy.

Týká se to zejména menších firem, kde manažeři byli zvyklí vše řešit se zaměstnanci v kanceláři.

Roman Přikryl

Senior EMM administrator společnosti System4u

Roman Přikryl - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Ochrana koncový zařízení pak v praxi probíhá následovně - do zařízení uživatel stáhne soubor, který chce otevřít. Zařízení odešle do Microsoft cloudu informaci, kde ihned dochází k verifikaci, zda se nejedná o soubor či aplikaci s nebezpečným kódem.

V situaci, kdy Microsoft o takovém kódu nic neví, posílá do zařízení informaci, že se jedná o neznámý kód. Zařízení potom samo provede základní testy pomocí Machine Learning na lokální úrovni a současně je vzorek kódu odeslán do Microsoft cloudu, kde se dále zkoumá a testuje.

Pokud ani v této fázi nedojde ke zjištění, že se jedná o nebezpečný kód, spuštění aplikace je povoleno. Tento proces trvá jednotky sekund, uživatel prakticky ani neví, co se na jeho zařízení děje. Na straně Microsoft analýza stále trvá a vzorek kódu je dále zkoumán.

Pokud dojde ke zjištění, že se přece jen jedná o riziko, je do zařízení opět odeslána informace o možném útoku a takto vyhodnocený soubor je zcela zablokován, izolován a informace je odeslána do všech dalších zařízení v dané firmě.

Roman Přikryl

Senior EMM administrator společnosti System4u

Roman Přikryl - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Microsoft 365 nástroje jsou celkem složitě propojené a aby vše fungovalo tak jak má, je třeba již na začátku řádně promyslet, co všechno od správně fungujícího IT očekáváme. Nástroje Office 365 - elektronická pošta, kontakty, kalendář a sdílení dat - to jsou pro většinu uživatelů základní aplikace a hlavní důvod, proč se službami Microsoft 365 začínají.

Prvním krokem při integraci těchto služeb je tedy přechod ze stávajícího e-mailového řešení (obvykle Exchange server) na Microsoft 365 elektronickou poštu v cloudu.

Ondřej Kubeček

Obchodní ředitel společnosti System4u

Ondřej Kubeček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Hlavní výhodou je, že všechno probíhá naprosto automaticky a bez zásahu uživatele. Žáci nebo pedagogičtí pracovníci tablet jenom zapnou, připojí se k WiFi a zařízení následně samo nainstaluje příslušné aplikace a samo zablokuje přístup tam, kam daný uživatel nesmí.

Nastavení práv a omezení lze navíc kdykoli dle potřeby změnit, všechno je otázkou jen několika nastavení v administrátorské konzoli technologie Samsung Knox Manage.

Petra Holubcová

Marketing manager společnosti System4u

Petra Holubcová - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Staráme se, aby tablety fungovaly, aplikace byla stále aktuální a host se vždy dostal jen tam, kam má. Na tabletech je proto zablokovaný internet i všechny další aplikace, host se dostane jen do Pandí aplikace. Pokud ale lidé z baru do budoucna například požádají o to, aby z tabletů bylo možné objednávat drinky, jednoduše do tabletů vzdáleně tuto další aplikaci nahrajeme.

Důležité je, že všechno perfektně funguje - i díky vzdálené správě tabletů, o kterou se staráme.

Ladislav Blažek

Technický ředitel společnosti System4u

Ladislav Blažek - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Pokud naši zaměstnanci zrovna nemají k dispozici firemní počítač, mohou i tak pracovat se všemi systémy. Buď z mobilního zařízení (díky technologii Samsung DeX), a nebo z libovolného počítače. Využíváme naplno technologii VMware Horizon a pomocí webového prohlížeče se stačí připojit na počítači běžící v našem datacentru. V tomto případě je přístup verifikován pomocí dvoufázové autentizace a všechna data zůstávají v bezpečí.

Máte-li o tuto naši nabídku zájem, kontaktujte nás na e-mailové adrese info[zavinac]system4u.com, do předmětu napište HOME OFFICE a my se Vám brzy ozveme - nabízíme úvodní on-line konzultaci s některým z našich techniků zcela zdarma.

Edward Plch

Managing Partner společnosti System4U

Edward Plch - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Pokud si u nás firma objedná dodávku a nastavení nových telefonů, většinou nám ty staré rovnou odevzdá. Přesto se podle našich odhadů v českých firmách povalují statisíce nepoužívaných telefonů. Ze starých telefonů odborně odstraníme všechna data - tento krok je nedílnou a velice důležitou součástí recyklace. Firmy si postupně zvykají na to, že citlivá data v mobilních telefonech zaměstnanců je třeba zabezpečit, ale pak se často stává, že nevymazaná zařízení nechávají ležet několik let ve skříni, na bezpečnost je přitom třeba myslet pořád, při nákupu i likvidaci.

Ekologická likvidace mobilních telefonů firmy nic nestojí, za novější telefony mohou dokonce dostat zaplaceno.

Edward Plch

Managing Partner společnosti System4U

Edward Plch - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Firmy tak sice ušetří za nákup elektroniky, o to více by ale měly myslet na zabezpečení firemních dat. Osobní zařízení pro práci podle našeho průzkumu využívá 43% pracujících Čechů, z toho 21% pouze telefon, 6% pouze počítač a 16% používá osobní telefon i počítač. O něco větším rizikem jsou přitom osobní telefony, které nebývají tak dobře zabezpečené jako počítače.

Firmy tedy řeší, jak zajistit bezpečí firemních dat na zařízeních, na kterých zaměstnanci stahují rizikové aplikace nebo se kterými se pravidelně připojují k nezabezpečeným WiFi sítím.

Ondřej Kubeček

Obchodní ředitel společnosti System4u

Ondřej Kubeček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Prvotní testování probíhá v našem datové centru na našich technologiích kde jsme schopni reálný provoz EMM nasimulovat. Potom se řešení nasazuje přímo v dané firmě a zaměstnancích, kteří testují a následně se ladí komerční provoz.

Pak dochází ke komerčnímu nasazení a dokupu licencí, školení IT administrátorů a zpracování dokumentace pro koncové uživatele. Následně je vybudováno dohledové centrum podpory.

Martin Koláček

Předseda představenstva společnosti System4u

Martin Koláček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Začít je třeba od uživatelů, a to jak zaměstnanců, tak i zákazníků. Přemýšlet, jak jim technologie mohou usnadnit práci a život. Následně je třeba vytvořit prostředí, které umožní zaměstnancům sdílet data a spolupracovat bez ohledu na místo a zařízení a pod jednotnou identitou.

V dalším kroku pak vytvořit aplikace, které usnadňují práci a zvyšují produktivitu. V neposlední řadě také zajistit podporu uživatelů zajišťující funkčnost jejich zařízení a aplikací.

Ondřej Kubeček

Obchodní ředitel společnosti System4u

Ondřej Kubeček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Postupně bude přibývat množství aplikací k využití pro práci v terénu. Servisní technici, budou moci v rámci svých mobilů, či tabletů přímo zadávat informace ze zásahu u zákazníka. Pracujeme také intenzivně s automobilovým průmyslem, kde jsou mobilní řešení napojena na výrobní systémy a výrobní linky.

A do budoucna i IoT - dnes se MDM vendoři snaží internet věcí integrovat do svých konzolí. Ono se to ideálně nabízí, mít jednu konzoli, ze které pak můžete spravovat kompletně všechno, co se děje ve firmě.

Martin Koláček

Předseda představenstva společnosti System4u

Martin Koláček - System4u a.s.logo System4u a.s.LinkedIn

Transformace System4u na akciovou společnost je pro nás významnou změnou, která odráží nejen dosažené úspěchy, ale vytváří i podmínky pro její další rozvoj.

Má také za cíl svým akciovým programem motivovat zaměstnance na růstu firmy a přinášet tak našim zákazníkům ještě profesionálnější služby.