logo

AVG potvrzuje vedoucí pozici v poskytování mobilního bezpečnostního SW akvizicí DroidSecurity

DroidSecurity se sídlem v Tel Avivu, je společností zaměřenou výhradně na zabezpečení smartphonů, tabletů a jiných zařízení fungujících na operačním systému Android od společnosti Google.

Tato akvizice umožňuje týmu AVG Mobile Solutions Team (MST) rozšířit svou nabídku bezpečnostního software pro více než 110 milionů uživatelů a malých podniků ve 170 zemích, aby se mohli začlenit do rychle se rozvíjející oblasti mobilního zabezpečení. V říjnu 2010 překonala mobilní bezpečnostní aplikace DroidSecurity, Antivirus Free, 4,5 milionu stažení a stala se jedním z nejpopulárnějších bezpečnostních aplikací na platformě Android. Tento milník odráží důležité trendy odehrávající se v oblasti mobilního zabezpečení, včetně povědomí uživatelů Androidu o zabezpečení rychle rostoucího trhu Android a výjimečně silné uživatelské poptávce po mobilním zabezpečení.

"Potenciál, který v rámci mobilního prostoru existuje, je mimořádný, a očekáváme, že přístroje jako jsou smartphony, předstihnou PC v roce 2012," řekl J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies. "Společnost AVG využije DroidSecurity k urychlení dodávek sofistikovaných mobilních zabezpečení a může tak poskytnout uživatelům po celém světě spolehlivé a bezpečné technologie, které potřebují ke snížení rizik spojených s využíváním mobilních zařízení."

"DroidSecurity a AVG sdílejí společnou vizi pro zabezpečení uživatelů, malých podniků a společností. Věříme, že v oblasti zajištění ochrany mobilních přístrojů existuje velké množství příležitostí," řekl Eran Pfeffer, generální ředitel a spoluzakladatel DroidSecurity. "Slučování našich bezpečnostních technologií umožní uživatelům mobilních telefonů naplno využít výkon svých mobilních zařízení, aniž by ohrozili svou osobní bezpečnost či bezpečnost svých organizací."

Aplikace a chytré telefony založené na operačním systému Android se nadále rozrůstají ohromujícím tempem a stávají se tak světově nejrychleji rostoucí mobilní platformou. Podle nedávné studie výzkumné společnosti NPD Group zatřásl operační systém Android v průběhu prvního čtvrtletí roku 2010 americkým mobilním trhem tak, až sesadil společnost Apple OS z prvního místa. Na prodejní platformě aplikací Android Market se očekává masivní nárůst počtu aplikací. Google usnadňuje vývoj mobilních programů pro platformu s programy “udělej-si-to-sám”, jako je nedávno spuštěný App Inventor, který všem uživatelům zjednodušuje tvorbu programů.

Tento, pro Android důležitý moment, je sledován přímo DroidSecurity a je uveden ve statistice uživatelů společnosti. Z více než 100000 aplikací, které jsou v současné době k dispozici na Android Market, patří DroidSecurity Antivirus Free trvale k 50 nejpopulárnějším aplikacím. Podle odhadů společnosti si přes 4,5 milionu mobilních přístrojů Android stáhlo DroidSecurity. Společnost DroidSecurity se tak řadí mezi největší a nejrychleji rostoucí poskytovatele antivirových aplikací na Android Market a v současnosti i mezi nejrychleji rostoucí aplikace.

Po dokončení jednání se DroidSecurity stane dceřinou společností AVG, která v ní bude mít 100 % podíl. Svou centrálu bude mít i nadále v izraelském Tel Avivu. Generální ředitel a spoluzakladatel Eran Pfeffer se stane generálním ředitelem týmu AVG, Mobile Solutions Team (MST).

O DroidSecurity

Společnost DroidSecurity, výrobce první plně funkční anti-malware Android aplikace DroidSecurity Mobile Security Suite, založili v roce 2009 Dror Shalev, Omri Sigelman a Eran Pfeffer se sídlem v Tel Avivu v Izraeli. DroidSecurity Internet Security Suite je první Android aplikace, která využívá technologii Dalvik Virtual Machine. Toto na technologii cloud založené antivirové řešení se automaticky aktualizuje a lze jej stáhnout přímo z Android Market. Tato výkonná aplikace poskytuje širokou škálu ochrany před viry/malware a SMS/textovými spamy. Navíc uživatelům umožňuje vypátrat ztracené smartphony a na dálku smazat data kvůli zvýšení jejich bezpečnosti a kontroly.

Další články k tématům - akvizice - Android - antivir - Antivirus - APPL - bezpečnost - cloud - Google - ochrana - SMS - zabezpečení - JR Smith - Eran Pfeffer

Článek ze dne 18. listopadu 2010 - čtvrtek

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.

AVG a Monkey Business slavili společně v Lucerně

AVG naděluje Monkey Business: vánoční koncert vyprodán, výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Krtek

AVG Technologies Business Resource Center

Spielberk Office Centre Brno: nové výzkumné centrum AVG Technologies

2000 volných vstupenek na Monkey Business s AVG Free

AVG potvrzuje vedoucí pozici v poskytování mobilního bezpečnostního SW akvizicí DroidSecurity

Podle sudie AVG má čvrina dětí své online profily ještě předtím, než se narodí

Pro SME: Internet Security 2011 Business Edition a AVG Anti-Virus 2011 Business Edition

Nový AVG 2011 klade důraz na ochranu uživatelů sociálních sítí

AVG 2011: nejnovější antivir pro domácí uživatele a malé podniky

LabTech si zvolila AVG Antivirus pro své globální aktivity

AVG spouští kampaň proti vykrádání Facebook profilů univerzitních studentů

Clent Richardson: nový výkonný ředitel AVG Technologies

AVG pro vzdělání: vzdělávací divize AVG pro zajištění antivirové ochrany s podporou z USA

AVG Threat Labs nabízí zdarma unikátní bezpečnostní detekční nástroj

AVG a MokaFive společně zabezpečují virtuální desktopy

AVGFreeCZ: česká verze Facebooku AVG

Botnet Mumba napadl 55000 počítačů po celém světě

Internetový zločin, objem a metody monetizace

1,2 milionu PC infikovaných pomocí Eleonore Exploits Toolkit

Cena VB100 pro AVG za bezpečnostní řešení Internet Security Network Edition

AVG Technologies získává distribuční společnost Walling Data

AVG LinkScanner pro počítače Apple

Výzkumný tým AVG identifikoval nové hrozby na sociálních sítích

Don MacLennan bude řídit produktovou strategii AVG

AVG Notifier nabízí aktualizaci statusů a profilů

Ashish Patel podpoří aktivity firemního rozvoje AVG Technologies

Velký bratr Facebook

AVG Technologies upevňuje svou pozici ve Francii

Bezplatný bezpečnostní software AVG je dostupný na CyberTaxDay.com

Prestižní ceny Global Product Excellence Awards pro AVG Technologies

AVG Rescue CD, záchranné CD zdarma

AVG a LimeWire zabezpečují největší světovou P2P síť

Více než 40 % nebezpečných webových stránek pochází z USA

Novinky na blogu AVG

Bob Gagnon z AVG Technologies získal titul Channel Chief 2010

AVG Internet Security 9.0 vyhlášen IT produktem roku 2010

Global Strategic Alliances, nová divize AVG Technologies

Nové příspěvky odborníků z AVG

Aktuální blogy AVG Technologies

AVG Technologies loni s rekordním růstem

AVG Technologies dokazuje pozici lídra v oblasti počítačové ochrany