logo

McAfee kupuje společnost Sentrigo

Společnost McAfee koupila společnost Sentrigo. Jedná se o první akvizici od jejího spojení se společností Intel v létě roku 2010, kdy McAfee funguje jako samostatná dceřiná společnost Intelu. Obě společnosti již úspěšně spolupracovaly v rámci programu Security Innovation Alliance (SIA).

McAfee tak rozšiřuje tak úspěšně nabízené řešení McAfee Risk & Compliance o další komponenty a spojuje špičkové databázové technologie. Řešení nyní umožňuje správu zranitelností napříč operačními systémy, sítěmi, webovými aplikacemi i databázemi.

Technologie Sentrigo byly v roce 2010 použity v aplikacích McAfee Vulnerability Manager for Databases, McAfee Database Activity Monitoring a McAfee Integrity Monitoring for Databases.

Sentrigo je uznávaným inovátorem v oblasti řešení pro zabezpečení databází, který nabízí kompletní portfolio produktů pro hodnocení zranitelnosti, virtuální záplatování a monitoring / audit databází. Jeho vlajkový produkt, Hedgehog Enterprise, poskytuje Database Activity Monitoring (DAM), prevenci narušení (Instusion Prevension) v reálném čase a ochranu citlivých dat před vnějšími hrozbami a zneužitím privilegovanými zaměstnanci. „Ježek“ může být rychle a snadno nasazen do malých, středních i velkých podniků, poskytuje úplný přehled o všech databázových aktivitách a umožňuje podnikům prosazovat bezpečnostní politiky ve shodě s regulačními požadavky, jako jsou PCI DSS, Sarbanes-Oxley a HIPAA.

Spojením několika špičkových databázových technologií bude možné efektivněji bránit útokům proti databázím včetně rozšířených útoků SQL injection realizovaných přes webové rozhraní. Technologie pro audit a reporting zajistí shodu s legislativními a dalšími požadavky. Nástroje pro diagnostiku a sledování databází umožní, aby zákazníci zaznamenali hrozby ještě před jejich zneužitím a získali optimální zabezpečení své konkrétní databázové infrastruktury. Zákazníci dostanou k dispozici nástroje pro detailní sledování probíhajících databázových transakcí. Unikátní technologie Virtual Patching společnosti Sentrigo zajistí silnou míru ochrany i databázím, u nichž je nasazování oprav z provozních důvodů problematické.

Robert Šefr, IT Security Consultant společnosti COMGUARD, doplňuje: "Spojení technologií obou společností umožní nabízet naprosto bezkonkurenční bezpečnostní řešení na poli správy rizik. Produkt společnosti Sentrigo poskytuje centrální konzoly pro vynucování politik bez rozdílu databázové platformy. Toto vynucování umožňuje agent nainstalovaný přímo u databáze. Lze definovat, jak mohou s databází pracovat různé aplikace a uživatelé, takže například zajistíme, že administrátoři nemohou přistupovat k citlivým datům, nebo zamezíme nestandardnímu chování aplikace, které ukazuje na pokus o získání dat útočníkem."

Další články k tématům - akvizice - Compliance - DAM - DSS - HIPAA - McAfee - monitoring - Patching - PCI - platforma - Security - Sentrigo - SIA - SQL - zabezpečení - Robert Šefr

Článek ze dne 13. dubna 2011 - středa

Další články od COMGUARD a.s.