logo

Nové modely UTM firewall Cyberoam s podporou Wi-Fi

COMGUARD na český a slovenský trh nové modely UTM Cyberoam s podporou Wi-Fi - Cyberoam CR15wi, CR25wi a CR35wi. Tyto komplexní bezpečnostní brány pro menší a střední organizace nyní přichází s vestavěným bezdrátovým přístupovým bodem s 802.11 n / b / g standardy, MIMO technologií a až osmi virtuálními přístupovými body.

UTM firewall Cyberoam nabízí celou řadu UTM bezpečnostních funkcí v rámci provozu Wi-Fi připojení pro ochranu interní sítě i veřejných míst s přístupem k internetu.

V současné době čelí firemní Wi-Fi prostředí obrovskému riziku krádeží informací a útoků kyberterorismu kvůli jejich neschopnosti dohledat koncové uživatele, což platí zejména pro hosty. Modely Cyberoam s podporou Wi-Fi překonávají tato rizika tím, že přináší unikátní Layer 8 technologii, tj. aplikaci uživatelské identity jako pomyslnou 8. vrstvu nad aplikační vrstvou. To umožňuje administrátorům aplikovat bezpečnostní politiku založenou na identitě a sledovat události v reálném čase i historicky dle konkrétních uživatelů skupin.

Pro bezpečnou autentizaci podporuje Cyberoam CRwi více virtuálních přístupových bodů, které vytvářejí nezávislé, oddělené sítě v rámci stejného fyzického prostoru organizace (přiřazení prodejnímu oddělení, marketingu, anonymním uživatelům, atd.) To zabraňuje nepoctivým klientům připojit se k síti v místech, kam nepatří.

Abhilash Sonwane, VP-Product Management, Cyberoam o firmách říká: "Firmy mají většinou komfortní zajištění svých drátových sítí, ale mohou být lhostejní k hrozbám bezdrátových sítí. Například při poskytování přístupu k internetu pro hosty, se používá pro ověření společný sdílený klíč (pre-shared key), tj. technika, která postrádá kontrolu založenou na identitě. Na druhou stranu, Cyberoam Layer 8 technologie umožňuje zaznamenat kompletní stopy aktivit anonymního uživatele."

Klíčovou obchodní výhodou také je, že Cyberoam pomáhá snižovat náklady na správu WLAN prostředí. Pan Sonwane dodává: "V současné době využívá management organizace pro zabezpečení Wi-Fi infrastruktury zároveň jak Wi-Fi routery, tak firewally. CRwi byl navržen tak, aby je nahradil."

Využití technologie MIMO zlepšuje průchodnost a rozsah hodnot, a tím umožňuje rychlejší zpracování video streamingu a velkou šířku pásma pro stahování. Layer 8 technologie od Cyberoamu a správa aplikační vrstvy Laeyr 7 přes WLAN umožňuje specifické přidělování šířky pásma dle uživatele pro nedůležité, důležité a kritické podnikové aplikace.

Společnost COMGUARD a.s. je distributorem Cyberoam UTM zařízení pro český a slovenský trh.

O Cyberoamu

Cyberoam UTM zařízení založená na identitě (totožnosti) nabízejí komplexní ochranu proti stávajícím a nově vznikajícím internetovým hrozbám včetně virů, červů, trojanů, spyware, phishingu, pharmingu a dalším. Cyberoam UTM přináší kompletní sortiment bezpečnostních prvků, jako je stavový firewall, VPN brána, anti-virus, anti-malware gateway, anti-spam gateway, IPS, filtrování obsahu s rozšířením řízení šířky pásma a řízením linek přes jedinou platformu.

Portfolio řešení Cyberoam zahrnuje také Cyberoam iView, open-source řešení logování a reportování, a Cyberoam Endpoint Data Protection Suite pro ochranu dat a správu aktiv pro koncové body v organizacích. Cyberoam je certifikován pro UTM Level 5 Certifikaci, ICSA Labs a je členem Virtual Private Network Consortium. Cyberoam byl umístěn jako "Visionary" v Magic Quadrantu pro SMB firewally společnosti Gartner.

Další články k tématům - bezpečnost - CR15wi - CR25wi - CR35wi - CRwi - Cyberoam - Endpoint - firewall - hrozby - ICSA - IPS - iView - malware - MIMO - spam - UTM - VPN - WiFi - WLAN - Abhilash Sonwane

Článek ze dne 6. ledna 2011 - čtvrtek

Další články od COMGUARD a.s.