logo Foxconn 4Tech s.r.o.

Neomezený potenciál Průmyslu 4.0 v procesech digitální transformace výroby

Účastníci odborného setkání Foxconn 4Tech a ČNOPK nahlédli do konkrétních řešení implementace IIoT, efektivního řízení a predikce spotřeby energií, pokročilé datové analytiky, strojového vidění na bázi umělé inteligence, systémů pro řízení výroby, chytré logistiky a pokročilé průmyslové automatizace.

Společnost Foxconn 4Tech a Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) uspořádali společný odborný seminář zaměřený na problematiku praktického nasazení řešení pro chytré továrny, energetiku a logistiku podle principů Průmyslu 4.0. Akce proběhla ve čtvrtek 19. 5. 2018 v Kopuli ČNOPK, Václavské náměstí 40, Praha 1.

"Společný přístup a spolupráce s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou ukazuje, že průmyslové firmy mají zájem získat podstatné informace pro rozhodování, jaké projekty a procesy jsou pro digitální transformaci výroby důležité. Zákazníkům pomáháme uvést do života často složité projekty pokročilé automatizace továren, efektivní sběr dat a představit jim naše praktické zkušenosti, které jsme získali během dvaceti let praxe našich vlastních týmů," říká Jiří Krátký, komerční ředitel společnosti Foxconn 4Tech.

Průzkum společnosti Bsquare uvádí, že 77% průmyslových firem počítá s růstem investic do IoT v příštích dvanácti měsících, i přesto, že řada projektů nemá ještě zcela jasné obrysy. Firmy tak dnes intenzivně přemýšlí, jak inovovat výrobní procesy, hledají cestu k vyšší efektivitě a kvalitě, ale často stále chybí konkrétní projekty a strategie, jak tyto požadavky uvést do praktického života.

Společnost Foxconn 4Tech podporuje prostřednictvím svých řešení, produktů a služeb realizaci postupných kroků, které vytváří ostrůvky inteligence nebo celé chytré továrny ve výrobní sféře.

To ve svém důsledku pomáhá posouvat výrobu do požadovaného stavu plné nebo částečné digitalizace shrnutého do trendu Průmysl 4.0.

Článek Foxconn 4Tech s.r.o. ze dne pátek 27. dubna 2018

Další články od Foxconn 4Tech s.r.o.