logo Foxconn 4Tech s.r.o.

Průmyslová IoT platforma jako základ pro snadnější cestu k automatizaci výroby

Průmyslový internet věcí s sebou přináší snadnější cestu k automatizaci - firmy využívají IIoT nejčastěji pro připojení technologických celků, získávání dat, monitoring technologické infrastruktury a pokročilou analýzu dat.

"Využití internetu věcí v průmyslovém pojetí vnímáme jako významný prvek na cestě k Průmyslu 4.0 a tuto technologii aktivně používáme při nasazení našich řešení. Při vývoji naší industriální IoT platformy využíváme 20 let zkušeností z průmyslových oborů a technologií. Jsme schopni nabídnout menším, středním i velkým zákazníkům komfortní a cenově dostupné řešení průmyslového IoT například i formou služby. Zavádění průmyslového internetu věcí do praktického života firem bylo odstartováno ve velkém měřítku v roce 2017 a tento trend pokračuje i letos," říká Jiří Krátký, komerční ředitel společnosti Foxconn 4Tech.

Podniky se intenzivně zaměřují na příležitosti vedoucí k vyšší efektivitě, kvalitě, úsporám, produktivitě a inovacím, které jsou buď požadované legislativou, očekávané trhem nebo vynucené konkurencí.

Foxconn 4Tech industriální IoT platforma jako sjednocující technologický základ

Není třeba kompletně měnit starší infrastrukturu, inteligenci ji dodají například IoT zařízení v podobě chytrých senzorů či levných embedovaných mikropočítačů připojených na jedné straně ke stávající technologii a na straně druhé k internetu. Proto Foxconn 4Tech aktuálně uvádí nové řešení založené na nově vyvíjené průmyslové IoT platformě podpořené vlastními hardwarovými IoT zařízeními.

Foxconn 4Tech IIoT platforma představuje základní softwarový nástroj pro sběr dat, zabezpečenou komunikaci, správu IoT zařízení, autorizaci a autentizaci, pravidly definované řízení toků zpráv a dalších funkcí.

Celé řešení umožní zapojení a sběr dat ze stávajících průmyslových technologií. Díky tomu pak lze postupně zavádět automatizaci od úplného základu až k plně autonomním systémům, které jsou schopné se v řadě případů samy rozhodovat a předávat informace potřebné pro řízení.

Zjednoduší tak procesy a v řadě případů i omezí plýtvání výrobními prostředky a tím tak pomohou k úsporám ve firmách.

Průmyslové firmy IIoT nejčastěji využívají pro:

Firmy jež IIoT nasazují, se zaměřují na:

Článek Foxconn 4Tech s.r.o. ze dne čtvrtek 19. dubna 2018

Další články od Foxconn 4Tech s.r.o.