logo GOPAS, a.s.

Vítězslav Holas

Lektor kurzů grafiky a MS Office Počítačové školy GOPAS

Vítězslav Holas - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Budete chtít ovládnout spíše vektorovou nebo rastrovou grafiku? A znáte mezi nimi rozdíl? Právě rozhodnutí, zda se chcete věnovat vektorové nebo rastrové grafice do značné míry ovlivní váš výběr programu.

Vektorová grafika je využívána k práci s obrázky. Používá geometrické objekty - body, přímky a křivky při tvorbě ilustrací, animací, plakátů nebo velkoformátových tisků.

Rastrová grafika pak k slouží ke zpracování fotografií. K zachycení obrazových informací využívá pixely, které jsou uspořádány do mřížky. Každý bod má svou přesnou polohu a barvu.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Na začátku pandemie jsme zkoušeli i hybridní formu školení, ale ta se vůbec neosvědčila. A zjistili jsme, že je to paradoxně asi to nejhorší, co v oblasti vzdělávání může být. Lidem připojeným on-line občas něco nefunguje, ruší a zdržují tím ostatní na učebně. A my bohužel řešíme jejich technické problémy dost komplikovaně, ať už je to internetové připojení nebo například firemní firewall.

Ti vzdáleně připojení jsou také často naštvaní, že lektor v konverzaci upřednostňuje jedince v učebně a občas na ně může v interakci zapomenout. Hybridní model je zkrátka pro obě skupiny nevhodný. Funguje pouze v případě, že vše šlape perfektně a účastníci mají opravdu snahu se něco naučit.

Takže dokud to jde, snažíme se striktně držet v každém kurzu buď účastníky on-line, nebo v učebně a ideálně je mezi sebou nemíchat.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Od svého založení se GOPAS orientuje primárně na vzdělávání v oblasti IT, kde nabízí nejširší portfolio kurzů na trhu. Celý příběh začal již v roce 1992, kdy jsme odškolili první kurz (SCO Unix) pod hlavičkou GOPAS v budově ČVUT na Karlově náměstí v Praze a získali jsme autorizaci SCO Authorised Education Centre. Chvíli na to, v roce 1993, jsme se přestěhovali na naší současnou adresu do Paláce Kodaňská (dnešní 4D Center) ve Vršovicích. Byl nám také udělen titul Gold Award of the Year 1993 firmou SCO za druhé nejlepší autorizované školicí středisko v Evropě, Asii a Africe.

O pár let později, v roce 2002, jsme zorganizovali první ročník konference TechEd, kterou pořádáme stále a mezitím se stala největší IT konferencí v ČR, stejně tak pořádáme konference relativně nové, jako je Hackerfest, JavaDays či Power BI Day.

Během let jsme získali důležité autorizace a spousty titulů, zorganizovali jsme mnoho zajímavých konferencí. Zakládáme si na tom, že účastníci našich kurzů mají plný komfort. Zejména jde o špičkově vybavené učebny, nejlepší lektory ve svém oboru či občerstvení během kurzů.

Po absolvování kurzu mají k dispozici studijní materiály a samozřejmě také garance termínů konání kurzu nebo možnost kdykoli zdarma opakovat absolvovaný kurz bez udání důvodu. Společně s nejširší nabídkou kurzů na trhu se tímto zásadně odlišujeme od konkurence.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Unikátnost HackerFestu spočívá kromě informační hodnoty jejího obsahu v možnosti sdílet a konzultovat své zkušenosti s kolegy z oboru i přednášejícími odborníky. Proto jsme rádi, že se opět uskuteční i v klasické prezenční podobě. Zachováme ale i možnost on-line přístupu prostřednictvím naší unikátní platformy.

Zúčastněným IT profesionálům konference nabídne nejen přednášky, ale i praktické tipy využitelné v praxi a ukázky konkrétních hackerských technik a obrany proti nim.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

Stále více firem potřebuje specialisty, kteří se umějí postarat o data a vytěžit z nich potřebné informace, vyznají se v cloudových technologiích a řešeních nebo mají znalosti o konceptech využití umělé inteligence a strojového učení. To vše jsou témata, na něž se zaměřují různé typy kurzů na našem novém studijním portálu Microsoft Foundmentals Academy.

IT obory jsou již mnoho let na špičce platových žebříčků a s rostoucí digitalizací hlad po lidech se znalostí informačních technologií dále poroste.

Stránka 1/25 Další >
Nabídka zaměstnání GOPAS, a.s.