logo

Defraggler je podle Slunečnice.cz TOP nástroj pro defragmentaci HD

Uživatelé, kteří v květnu 2010 na serveru Slunečnice.cz vybírali nejvhodnější aplikaci pro rychlou a komfortní defragmentaci pevného disku, nejčastěji volili program Defraggler.

Defraggler je univerzální nástroj kvalitně plní účel, ke kterému byl vytvořen. Díky přehlednému uživatelskému prostředí zvládne jeho obsluhu každý uživatel. Za klíčovou vlastnost programu lze označit možnost defragmentovat libovolné vybrané soubory. Defragmentace celého pevného disku je pak samozřejmostí. Po instalaci je navíc Defraggler přenosný a lze jej tedy používat i na USB klíčenkách a jiných přenosných zařízeních. Jelikož je zmíněný program dostupný v anglickém jazyce, umístila se na předních příčkách stahovanosti také jeho česká lokalizace. Ta se současně stala i nejstahovanější českou aplikací v sekci Defragmentace a čištění disku.

Na druhé příčce se umístil program Netgate Registry Cleaner. Jedná se o nástroj, který čistí a defragmentuje registry, zrychluje počítač, odstraňuje nepotřebné soubory z disku, a také například odstraňuje stopy po vaší činnosti. Netgate Registry Cleaner navíc obsahuje i součást pro řízení programů, které se spouštějí při startu operačního systému Windows. Těšit se můžete též na funkci pro jednoduché odinstalování nepotřebných aplikací. Program nabízí plánování čištění a umožňuje zálohování registrů jako ochranu před jejich poškozením.

Třetí místo patří programu Auslogics Disk Defrag. Ten se specializuje na rychlou a účinnou defragmentaci obsahu pevného disku. Program podrobně zobrazuje průběh celé defragmentace a po jejím ukončení uživatele informuje o všem podstatném. Čtvrtou pozici v celkovém pořadí v květnu obsadila česká lokalizace programu Defraggler, o které jsme se již zmiňovali. Pátá příčka patří aplikaci IObit SmartDefrag, která vyniká svou nízkou náročností a uživatelskou přívětivostí. Mezi její základní přednosti patří činnost na pozadí systému a možnost naplánovat defragmentaci pevného disku na konkrétní datum a čas.

Zajímavým programem, který slouží k defragmentaci pevného disku, je také O&O Defrag. Ten si uživatelé oblíbili pro jeho rychlost, intuitivní ovládání a podporu mnoha souborových systémů. Defragmentaci lze v jeho případě spustit buď ručně, nebo předem naplánovat.

Programů pro rychlou a kvalitní defragmentaci je velké množství. V uplynulém měsíci u uživatelů zabodovaly, kromě výše zmíněných, také aplikace MyDefrag, Diskeeper, Ashampoo Magical Defrag, nebo nástroj UltraDefrag.

Nejoblíbenější programy pro defragmentaci a čištění disku :

  1. Defraggler 1.18.185
  2. Netgate Registry Cleaner 1.0.505
  3. Auslogics Disk Defrag 3.1.7.140
  4. Defraggler - čeština
  5. IObit SmartDefrag 1.40
  6. O&O Defrag Free 2000 3.5.652
  7. O&O Defrag 11.5.4065
  8. Inflater’s Drive Utilities 1.0
  9. MyDefrag 4.3.1
  10. Diskeeper 2010 14.0.900a-t
Další články k tématům - Auslogics - Cleaner - Defraggler - defragmentace - Diskeeper - MyDefrag - Netgate - program - SmartDefrag

Článek ze dne 18. června 2010 - pátek

Další články od Internet Info s.r.o.