logo

IDF 2010 aneb praktický trénink pro vývojáře

Ve středu 7.4. 2010 se uskutečnil první ročník konference Internet Developer Forum 2010, určené pro webové vývojáře. Program sestavený z přednášek a paralelně probíhajících workshopů přilákal na 170 účastníků, od laiků až po experty z oboru v rolích přednášejících.

V Národní technické knihovně v Praze sešli zájemci o nové trendy v oblasti programování a vývoje webů na odborné konferenci Internet Developer Forum 2010, aby si vyslechli 5 přednášek, 4 workshopy a závěrečnou panelovou diskuzi z úst odborníků i praktiků. První ročník konference uspořádal internetový magazín Zdroják.cz.

Program konference reflektoval aktuální trendy ve vývoji moderních webů, ale pozornost byla věnována i oblastem, jako jsou NOSQL databáze nebo vývoj aplikací pro Facebook. Právě jedna z kladně hodnocených přednášek představila vývojářům technologie používané ve světě pro ukládání velkých objemů dat, které jsou oním neviditelným motorem známých služeb, jako je Google či Facebook. Mluvilo se ale také o tom, jak vytvořit interaktivní AJAXové aplikace za použití Nette Framework a PHP, nebo o tom, jak se vyhnout pomocí agilní techniky základním chybám ve vývoji.

Workshopy ukázaly na praktických příkladech, jak funguje uživatelské testování webu či jaké je využití technologie Silverlight 4 mimo webový prohlížeč. V závěrečné panelové diskuzi, kterou vedl Petr Koubský (TUESDAY Business Network), se hovořilo o budoucnosti internetových aplikací.

"Podobné konference mají kromě odborného obsahu, který by člověk mohl získat i jinak, hlavní smysl zejména v tom, že přispívají k setkávání lidí, kteří se dobře znají z internetové komunikace, ale často se nikdy neviděli osobně. Networking proto tvořil důležitou součást konference," dodává Martin Malý, vedoucí magazínu Zdroják.cz.

Mezi řečníky se objevila známá jména z oboru jako například David Šmehlík (Fleveo), David Grudl, Honza Král, Jiří Knesl nebo Daniel Steigerwald. Workshopy vedli například Štěpán Bechynský (Microsoft), Petr Ferschmann (WinStrom) či Adam Fendrych (Dobrý web). Bohužel, workshop Petra Reichla (Coditive), autora populární české iPhone aplikace Cookmate, musel být z osobních důvodů přednášejícího zrušen.

Na stránkách konference je k dispozici fotogalerie stejně jako prezentace ke stažení. Podrobné reportáže z akce přinesly servery Zdroják.cz v článku IDF 2010 přineslo i témata známá ze Zdrojáku a Root.cz v článku IDF: Jak se vyvíjí moderní web. Průběh akce bylo možné sledovat také na Twitter.com.

Akce byla určena pro odbornou veřejnost, která se pohybuje v oblasti webového vývoje, manažery vývojových oddělení, vývojáře, projektové manažery IT firem a v neposlední řadě i odborné novináře.

Další články k tématům - 2010 - Developer - Facebook - Forum - IDF - konference - twitter - vývojáře - workshopy - Zdroják - Martin Malý

Článek ze dne 9. dubna 2010 - pátek

Další články od Internet Info s.r.o.