logo

Studie českých e-shopů 2011: opakují se stále stejné chyby

Studie českých e-shopů 2011 od Dobryweb.cz upozorňuje na nejčastější problémy, které vedou k nízké obchodní účinnosti českých e-shopů. 25 zmiňovaných problematických bodů se bohužel velmi často opakuje, i když odstranění některých z nich může být velmi snadné.

Konzultační agentura Dobrý web zveřejnila rozsáhlou studii zaměřenou mimo jiné na problematiku internetového marketingu malých a středních firem působících v oblasti ecommerce. Účelem této studie je v první řadě upozornit na nejčastější problémy českých e-shopů, v druhé řadě pak pomoci čtenářům uvědomit si, proč je problém závažný z hlediska obchodní úspěšnosti.

Za většinu ve studii popsaných problémů mohou nedostatečné znalosti internetového marketingu a oblastí souvisejících s tvorbou webu. Nesprávná rozhodnutí plynoucí z těchto neznalostí mají negativní dopad na obchodní úspěšnost jednotlivých internetových projektů.

"Klíčem k efektivnímu vyřešení každé komplikace je pochopení její podstaty. To však činí nemalé potíže mnohým majitelům internetových obchodů, a tak bychom rádi touto studií přispěli k nenásilné edukaci všech, kteří se snaží svůj e-byznys posunout k větší efektivitě a zatím neví, jak a s čím začít", vysvětluje Adam Vrána - obchodní manažer agentury Dobrý web.

Nejčastějších obtíží, se kterými se české e-shopy setkávají, je celá řada a každá z nich se týká trochu něčeho jiného. Proto jsou všechna důležitá témata ve studii rozčleněna do několika oblastí internetového marketingu a tvorby webu.

Hlavní témata studie českých e-shopů 2011:

Další články k tématům - e-shop - marketing - optimalizace - PPC - SEO - SMM - studie - UX - zdarma - Adam Vrána

Článek ze dne 21. září 2011 - středa

Další články od Internet Info s.r.o.