logo

Konference User Experience je zaměřena na potřeby uživatelů

Ve dnech 22. a 23.6. 2010 proběhne konference User Experience - Cesta k úspěšnému webu, kterou pořádá konzultační agentura Dobrý web. Akce bude nabitá zajímavými informacemi z oblasti použitelnosti webu, chování uživatelů na webu a metod testování.

Konzultační agentura Dobrý web opět po roce pořádá další ze svých odborných konferencí, tentokrát s názvem User Experience - Cesta k úspěšnému webu. Uskuteční se v úterý 22.6. 2010 v Konferenčním centru CITY, kde proběhne tradiční přednášková část. Program však bude pokračovat i následující den, 23.6. 2010 formou dvou půldenních workshopů.

Kompletní program je k dispozici na stránkách konference. Aktuální informace a zajímavosti z přípravy konference jsou dostupné i v rámci sociálních sítí Facebook a Twitter.com. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím online registračního formuláře. Není nutné se registrovat na oba dva dny, účastníci si v případě zájmu mohou vybrat buď jen konferenční program, nebo pouze jeden ze čtyř plánovaných workshopů.

První den je určen především pro marketéry, provozovatele a majitele webů, kteří budou mít příležitost vyslechnout si řadu přednášek od předních odborníků a zúčastnit se dvou specializovaných a více prakticky zaměřených seminářů. Mezi hlavní témata bude patřit použitelnost webu, ergonomie, výzkum chování uživatelů na webu, design, či metody testování webu. Středeční workshopy potom budou zaměřeny hlavně na webmastery, designéry a UX profesionály, kterým přinesou spoustu zkušeností ze zahraniční praxe.

"Cílem akce je poukázat na to, že návrh a rozvoj úspěšného webu má vycházet především z potřeb skutečných či potenciálních uživatelů. Jejich výzkum a následná aplikace jeho výsledků v praxi stojí sice další čas a peníze navíc, ale firmy by měly pochopit, že investice tímto směrem může být výrazně efektivnější než investice do dílčí marketingové kampaně," komentuje ředitel konzultační agentury Dobrý web Luboš Plotěný.

Mezi účinkujícími je řada odborníků ze zahraničí, například prezident konzultační firmy Ul Wizards Jeff Johnson, User Experience Engineer společnosti SUN Microsystems Christian Jansen, či Director of User Experience z Flow Interactive Elisa del Galdo. Celodenní konference bude simultánně tlumočena, workshopy již budou pouze v anglickém jazyce bez překladu.

"Zahraniční řečníci, kteří na akci vystoupí, jsou špičkoví profesionálové s mnohaletými zkušenostmi ve svém oboru. Pro účastníky akce bude jistě velice lákavé a také přínosné, mít tu možnost něco nového se od nich přiučit, či s nimi diskutovat o problémech, které řeší ve své firmě," doplňuje Luboš Plotěný.

Další články k tématům - investice - konference - konzultační - testování - web - workshopy - Luboš Plotěný

Článek ze dne 20. května 2010 - čtvrtek

Další články od Internet Info s.r.o.