logo

Global Payments koupila ZAO United Card Service

Společnost Global Payments Inc., přední poskytovatel řešení pro zpracování elektronických transakcí, oznámila, že se dohodla na koupi společnosti ZAO United Card Service od společnosti ZAO United Investments v transakci prodeje akcií. Transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů a držitelů dluhopisů a běžným schvalovacím podmínkám.

Souhlas držitelů dluhopisů je vyžadován, protože akcie společnosti UCS, které společnost Global kupuje, byly označeny společností United Investments jako kolaterál (záruka představovaná cennými papíry) v souvislosti s finanční transakcí se strukturovanými dluhopisy v roce 2004 se společnostíRosbank, přední finanční institucí v Ruské federaci a pobočkou společnosti United Investments. Po dokončení transakce budou akcie společnosti UCS nadále považovány za kolaterál za takové dluhopisy, které nebudou zcela splaceny, k čemuž by mělo dojít v září 2009. Smlouva o odkupu akcií umožní společnosti Global uložení majetku v hotovosti u třetí osoby v hotovosti za významnou část kupní ceny v případě, že společnost Rosbank nedodrží podmínky týkající se úvěru.

Společnost UCS je přední přímá zpracovatelská banka a zpracovatel nepřímých plateb v Ruské federaci s téměř 40letými zkušenostmi. V prosinci 2007 uzavřela společnost UCS desetiletou smlouvu o marketingové alianci se společností Rosbank, která poskytuje společnosti UCS bankovní sponzoring, pokud jde o karty Visa a MasterCard. Společnost Rosbank spolu s více než 40 dalšími finančními institucemi v Ruské federaci poskytuje na základě této smlouvy rovněž zprostředkovatelské referenční služby v oblasti zpracování transakcí. Kromě toho společnost UCS poskytuje služby v oblasti zpracování nepřímých platebních transakcí více než 70 finančním institucím a provozuje více než 2.500 bankomatů.

Společnost Rosbank je jednou ze špičkových ruských bank s největší sítí bank v soukromém vlastnictví, jejíž celková aktiva k 1. lednu 2008 představovaly zhruba 16,6 miliardy amerických dolarů, provozovala zhruba 600 poboček a 72 místních dceřiných společností po celém Rusku. Mezi nejdůležitější aktivity společnosti Rosbank patří maloobchodní a firemní bankovnictví, investiční bankovnictví, operace související se státní pokladnou, tržní finance, správa aktiv, soukromé bankovnictví, služby v oblasti ochrany a úschovy, služby v oblasti mezinárodních a domácích narovnání a kreditních karet. Většinovým vlastníkem společnosti Rosbank je firma Société Générale Group (burzovní index PSE: SOGN). "Těšíme se na to, že rozšíříme naši přítomnost v oblasti zpracování nepřímých plateb na ruském platebním trhu a na vstup do oblasti přímých zpracování transakcí díky akvizici společnosti UCS."

"Tato transakce je důkazem naší soustavné snahy o realizaci strategické vize rozšiřování naší přítomnosti ve východní a střední Evropě, včetně Ruské federace. Rusko je jedním z nejrychleji se rozvíjejících platebních trhů na světě a představuje velké příležitosti pro rozvoj v krátkodobém i dlouhodobém horizontu," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Global Payments, Paul R. Garcia. "Kromě rozšíření globálního dosahu na tomto perspektivním a rychle se rozvíjejícím trhu jsme posílili náš stávající vedoucí tým v této oblasti. Těšíme se na společnost UCS a její vedoucí tým, že urychlí náš rozvoj v Ruské Federaci a okolních trzích. Těšíme se na to, že se připojíme k přednímu poskytovateli řešení v oblasti řešení pro zpracování platebních karet. Stát se součástí této silné společnosti, která rozumí tomu, co děláme, bude přínosem pro naše zákazníky z řad obchodníků, banky i pro našich 400 zaměstnanců," řekl generální ředitel společnosti UCS, Vladimir Komlev.

Podle podmínek smlouvy zaplatí společnost Global Payments 120 milionů amerických dolarů v hotovosti za firmu UCS. V kalendářním roce 2007 měla společnost UCS tržby ve výši 34,2 milionu amerických dolarů, z nichž zhruba polovina představovala tržby z přímých zpracovatelských operací. Společnost Global Payments očekává, že transakce přinese nárůst výnosů na akcii již v prvním roce. Vedení společnosti Global Payments bude o této transakci hovořit v konferenčním hovoru o výsledcích za první fiskální čtvrtletí roku 2009 dne 1. října. Společnost rovněž umístila na internetu prezentaci o transakci do sekce Vztahy s investory. Vedení společnosti bude aktualizovat finanční údaje ve světle této akvizice po dokončení transakce.

O společnost Global Payments Inc.

Je přední poskytovatel služeb v oblasti zpracování elektronických transakcí pro zákazníky, obchodníky, nezávislé prodejní organizace, finanční instituce, vládní agentury a nadnárodní korporace po celých Spojených státech amerických, Kanadě, Latinské Americe, Evropě, Velké Británii a asijsko-tichomořské oblasti. Společnost Global Payments nabízí kompletní řadu řešení pro zpracování kreditních i debetních karet, nákupních karet typu business-to-business, dárkových karet, elektronické zpracování a potvrzování šeků, ověřování a obnovu, včetně elektronických šekových služeb a správy terminálů. Společnost rovněž poskytuje služby v oblasti převodu peněz ze Spojených států amerických a Evropy do destinací v Latinské Americe, Maroku a na Filipínách.

Článek ze dne 12. září 2008 - pátek

Další články od ITPOINT.CZ

Level 3 rozšiřuje platformu služeb Vyvx v Evropě

Trestní oznámení na organizátora soutěže Shop roku 2008

PCCW Global získala prestižní ocenění v soutěži World Communication Awards

Jednoduché řešení pro automatické zobrazování reklamy na internetu

ShopCentrik využívají dvě ze tří nejlepších firem roku 2008

Informační kampaň digitalizace startuje

Level 3 rozšiřuje svou nabídku online služeb pro NHL

Výroba elektronických pasů zahájena

Hotels.com spouští jazykově lokalizované webové stránky v šesti východoevropských zemích

Na nepřehlednost stránek si nejvíc stěžují uživatelé inernetu

STOP mezibankovním platebním transakcím s nesolventními bankami

Vladimír Mařík nastoupil na pozici Key Account Managera EMPIRE

NetDirect představuje inovovanou verzi systému ShopCentrik

MyHeritage a FamilyTreeDNA vytvářejí partnerství

Hurricane Electric představuje bezplatnou certifikaci pro internetový protokol verze IPv6

Internetový festival populární hudby spojí Evropu

PDLN je mezinárodních síť databází a licencí byla vytvořena v Bruselu

On-line slevy pro studenty a mládežníky na Chytrepalice.cz

Czech-American TV Czech Branch požádala o granty na nové projekty

Cobra mění komunikaci na moři s technologií Bluetooth

Nová generaci produktů pro standard IP-DECT

TV Banka od EMPIRE

Mphone a nové mobilní tarify

Dohoda o copyrightu zajistí dostupnost miliónů knih online

Level 3 rozšiřuje svou kapacitu sítí pro doručování obsahu v Asii

Univerzita Rowan ověřila nový převratný energetický zdroj společnosti BlackLight

Comfor hlásí další růst prodejní sítě v roce 2008

Ročenka českého a slovenského obchodu 2008

CCF zavedla jednotný postup certifikace zařízení CDMA po celém světě

T-Mobile využije technologii od VoiceObjects při integraci mobilních a hlasových samoobslužných kanálů

DataCore rozšiřuje virtualizační úsilí do České republiky

Visual Connection spojuje síly s KIT digital

Válka o ovládnutí českého televizního satelitního trhu ?

Nové e-commerce řešení Ingram Micro pro IT prodejce

Výhodné pronájmy tiskáren Lexmark

SATdsl-Connect

SMARAGD 4.0 je sofware pro potírání finanční kriminality

Spojení MyHeritage a Kindo vytvoří nejlepší místo na internetu pro rodiny

Konftel představila moderní přístroj pro telefonické konference přes internet

Poradní skupina pomoci chudým CGAP podpoří trh, který by měl do roku 2012 oslovit 25 milionů lidí

WebExpo 2008

Teledata Networks uzavřela přístupovou síť nové generace

Nejcennější evropskou značkou je Nokia

Nová náhlavní Bluetooth sada pro profesionály v pohybu

T-Mobile si pro svou mobilní televizní platformu zvolil SafeBSF od SafeNet

Více možností sázení pro mobilní uživatele

Global Payments koupila ZAO United Card Service

Mezinárodní konference o jazyku XBRL

Internetový obchod Overstock.com otevírá své brány zákazníkům ze zahraničí

iPhone 3G