logo

Global Payments koupila ZAO United Card Service

Společnost Global Payments Inc., přední poskytovatel řešení pro zpracování elektronických transakcí, oznámila, že se dohodla na koupi společnosti ZAO United Card Service od společnosti ZAO United Investments v transakci prodeje akcií. Transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů a držitelů dluhopisů a běžným schvalovacím podmínkám.

Souhlas držitelů dluhopisů je vyžadován, protože akcie společnosti UCS, které společnost Global kupuje, byly označeny společností United Investments jako kolaterál (záruka představovaná cennými papíry) v souvislosti s finanční transakcí se strukturovanými dluhopisy v roce 2004 se společnostíRosbank, přední finanční institucí v Ruské federaci a pobočkou společnosti United Investments. Po dokončení transakce budou akcie společnosti UCS nadále považovány za kolaterál za takové dluhopisy, které nebudou zcela splaceny, k čemuž by mělo dojít v září 2009. Smlouva o odkupu akcií umožní společnosti Global uložení majetku v hotovosti u třetí osoby v hotovosti za významnou část kupní ceny v případě, že společnost Rosbank nedodrží podmínky týkající se úvěru.

Společnost UCS je přední přímá zpracovatelská banka a zpracovatel nepřímých plateb v Ruské federaci s téměř 40letými zkušenostmi. V prosinci 2007 uzavřela společnost UCS desetiletou smlouvu o marketingové alianci se společností Rosbank, která poskytuje společnosti UCS bankovní sponzoring, pokud jde o karty Visa a MasterCard. Společnost Rosbank spolu s více než 40 dalšími finančními institucemi v Ruské federaci poskytuje na základě této smlouvy rovněž zprostředkovatelské referenční služby v oblasti zpracování transakcí. Kromě toho společnost UCS poskytuje služby v oblasti zpracování nepřímých platebních transakcí více než 70 finančním institucím a provozuje více než 2.500 bankomatů.

Společnost Rosbank je jednou ze špičkových ruských bank s největší sítí bank v soukromém vlastnictví, jejíž celková aktiva k 1. lednu 2008 představovaly zhruba 16,6 miliardy amerických dolarů, provozovala zhruba 600 poboček a 72 místních dceřiných společností po celém Rusku. Mezi nejdůležitější aktivity společnosti Rosbank patří maloobchodní a firemní bankovnictví, investiční bankovnictví, operace související se státní pokladnou, tržní finance, správa aktiv, soukromé bankovnictví, služby v oblasti ochrany a úschovy, služby v oblasti mezinárodních a domácích narovnání a kreditních karet. Většinovým vlastníkem společnosti Rosbank je firma Société Générale Group (burzovní index PSE: SOGN). "Těšíme se na to, že rozšíříme naši přítomnost v oblasti zpracování nepřímých plateb na ruském platebním trhu a na vstup do oblasti přímých zpracování transakcí díky akvizici společnosti UCS."

"Tato transakce je důkazem naší soustavné snahy o realizaci strategické vize rozšiřování naší přítomnosti ve východní a střední Evropě, včetně Ruské federace. Rusko je jedním z nejrychleji se rozvíjejících platebních trhů na světě a představuje velké příležitosti pro rozvoj v krátkodobém i dlouhodobém horizontu," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Global Payments, Paul R. Garcia. "Kromě rozšíření globálního dosahu na tomto perspektivním a rychle se rozvíjejícím trhu jsme posílili náš stávající vedoucí tým v této oblasti. Těšíme se na společnost UCS a její vedoucí tým, že urychlí náš rozvoj v Ruské Federaci a okolních trzích. Těšíme se na to, že se připojíme k přednímu poskytovateli řešení v oblasti řešení pro zpracování platebních karet. Stát se součástí této silné společnosti, která rozumí tomu, co děláme, bude přínosem pro naše zákazníky z řad obchodníků, banky i pro našich 400 zaměstnanců," řekl generální ředitel společnosti UCS, Vladimir Komlev.

Podle podmínek smlouvy zaplatí společnost Global Payments 120 milionů amerických dolarů v hotovosti za firmu UCS. V kalendářním roce 2007 měla společnost UCS tržby ve výši 34,2 milionu amerických dolarů, z nichž zhruba polovina představovala tržby z přímých zpracovatelských operací. Společnost Global Payments očekává, že transakce přinese nárůst výnosů na akcii již v prvním roce. Vedení společnosti Global Payments bude o této transakci hovořit v konferenčním hovoru o výsledcích za první fiskální čtvrtletí roku 2009 dne 1. října. Společnost rovněž umístila na internetu prezentaci o transakci do sekce Vztahy s investory. Vedení společnosti bude aktualizovat finanční údaje ve světle této akvizice po dokončení transakce.

O společnost Global Payments Inc.

Je přední poskytovatel služeb v oblasti zpracování elektronických transakcí pro zákazníky, obchodníky, nezávislé prodejní organizace, finanční instituce, vládní agentury a nadnárodní korporace po celých Spojených státech amerických, Kanadě, Latinské Americe, Evropě, Velké Británii a asijsko-tichomořské oblasti. Společnost Global Payments nabízí kompletní řadu řešení pro zpracování kreditních i debetních karet, nákupních karet typu business-to-business, dárkových karet, elektronické zpracování a potvrzování šeků, ověřování a obnovu, včetně elektronických šekových služeb a správy terminálů. Společnost rovněž poskytuje služby v oblasti převodu peněz ze Spojených států amerických a Evropy do destinací v Latinské Americe, Maroku a na Filipínách.

Článek ze dne 12. září 2008 - pátek

Další články od ITPOINT.CZ

Vstup na konferenci ISI 2022 1 + 1 zdarma

O práci s daty a datové analytice na KPMG Data Festivalu

Datové schránky bez žádosti automaticky pro OSVČ i fyzické osoby

Darovaná IT technika pomáhá ve vzdělávání potřebných dětí

Český rozhlas rozšiřuje pokrytí DAB+ vysílání

Ransomware ve zdravotnictví - MZ radí jak na prevenci i co dělat při napadeni

Digitální navigace pomáhá cestujícím v orientaci na Letišti Praha

Bez cestovky na Kubě s českým průvodcem

John Mattone v Praze - TOP událost roku v oblasti Leadership Development

Tvořivé myšlení zaměstnanců ovlivnilo návrh nových prostor pro IT HUB skupiny NN v Praze

Úniky citlivých dat z EET ohrožují malé firmy i velké řetězce

Volební program Pirátů ve virtuální realitě

Vliv technologií na společnost a myšlení - co všechno snese náš mozek?

Jen zálohovat dnes už nestačí, využití dat vyžaduje moderní řešení

Projekt SenseNet pomůže se zlepšením ovzduší na Ostravsku

eM Client - e-mailový klient pro efektivní komunikaci s moderním a intuitivním rozhraním

Babišova účtenková loterie odstartuje v polovině roku 2017

Doručování pomocí dronů je možné - ověřeno v praktickém testu

Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

Mobilní aplikace pro vzdělávání českých zdravotníků

Mediestetik jako první v ČR zavádí mobilní aplikaci pro klinickou medicínu

Samoobslužná firemní telefonie

Zajímavé gastro mobilní aplikace

Tonery a inkoustové náplně do tiskáren lze nakoupit online

Víte, kde pořídit levné a kvalitní tonery?

Moderní mobilní telefony a jejich výtečné vlastnosti

Pronájem e-shopu - Prodávejte ostošest

Vánoční hity v elektronice

Prohlášení MV k vypovězení memoranda o spolupráci na rozvoji elektronizace veřejné správy

Virtuální prohlídka Mezinárodní kosmické stanice ISS

O2 má podle průzkumu Ipsos nejlepší mobilní internet

ICT zakázky v hledáčku NKÚ pro rok 2015

WiFi zdarma na prodejnách Hornbach

Implementace strategie digitálního vzdělávání pomůže vytvořit nová pracovní místa

Radioteka.cz - internetový obchod Českého rozhlasu

Globální inovativní IT centrum MSD v Praze

Nezávislý kalkulátor cen energií

Outsourcing Solution nabízí pomoc firmám postiženým povodněmi

Oprava zdarma výpočetní techniky lidem postiženým záplavami

Likvidace následků povodní s podporou ZmapujTo.cz

Cryptosmart pro šifrované mobilní volání, data i SMS

Stavební vyhláška magistrátu omezuje rozvoj rychlého internetu v Praze

TV Noe zařazena do pražské regionální sítě Prague Digital TV

eCall zajistí tísňové volání v nouzi na linku 112

Robot NAO pomáhá dětem s autismem

Superúředníci a nový systém registru vozidel spolu nesouvisí

Performics: výkonnostní marketingová agentura vstupuje na český trh

Nuance aplikace pro přepis mluvené řeči do textového formátu s podporou češiny

Mobilní řešení: sekce itpoint.cz zaměřená na M2M služby hledá dodavatelského partnera

Spotřebitel.net podá hromadné trestní oznámení na Livemobil.cz