logo

NAViSEER Personnel Tracking System: globální řešení pro sledování pohybu osob

NAViSEER Personnel Tracking System je první mezikontinentální systém pro sledování polohy osob v oblastech bez GPS signálu. NAVISSER přenáší data v reálném čase a umožňuje zobrazit například polohu cílového objektu z druhé straně zeměkoule.

Společnost SEER Technology provedla první funkční a úspěšnou ukázku lokalizačního systému NAViSEER, který umožňuje určit polohu osoby i v místech, kde není signál GPS. Na schůzce se zástupci bezpečnostních složek v New Yorku, prokázala firma SEER funkčnost systému NAViSEER tak, že polohu osob ze Salt Lake City a Hong Kongu, které u sebe měly vysílač NAViSEER, zobrazila pozorovatelům v New Yorku.

Tato akce byla součástí nového osobního lokalizačního systému NAViSEER Global System for Mobile (GSM), který firma SEER uvádí na trh. Společnost SEER tak prokázala, že technologie NAViSEER dokáže přenést v reálném čase údaje o poloze člověka i přes půl světa a zobrazit místo kde se nachází jak ve 2D, tak 3D rozlišení.

"Jednotka NAViSEER, kterou osoby mohou používat jak uvnitř budov tak venku, a to jak v prostředí se signálem GPS nebo bez něj, dokáže přesně a do několika sekund lokalizovat polohu člověka," řekl Dick Gibson, viceprezident firmy SEER pro obchod. "Díky speciálnímu 2D a 3D softwaru firmy SEER, lze během několika sekund sestavit wireframe diagram jakékoli budovy nebo objektu na světě, bez toho, aniž bychom předtím o této budově cokoli věděli. Díky tomu mohou pozorovatelné přesně lokalizovat polohu osob v kterémkoli čase. Tato technologie, která dosud neexistovala, tak může pomáhat hasičům, policistům, vojákům a dalším zásahovým jednotkám zachraňovat lidské životy."

Účastníci představení této technologie v New Yorku viděli celou lokalizaci ve 2D i 3D zobrazení. V rámci prezentace se podařilo přes polovinu světa přesně lokalizovat osobu, která u sebe měla vysílač NAViSEER a nacházela se v budově v Hong Kongu, kde nebyl signál GPS. Kromě toho se na displeji zobrazovala pohybující se ikonka sledované osoby, která zobrazovala její pohyb po schodech a ve výtahu a její pohyb v jednotlivých patrech. To vše v reálném čase.

Následně firma SEER pokračovala v ukázce tím, že prostřednictvím své technologie NAViSEER zobrazila pohyb osoby v kancelářském objektu v Salt Lake City (Utah). Tato technologie, která dosud neexistovala, pracovala naprosto bezchybně.

"Technologie NAViSEER nezná hranic a představuje skutečně globální řešení pro sledování pohybu osob," řekl Fred Gallander, generální ředitel firmy SEER. "Díky jedinečným schopnostem systému NAViSEER je tak vůbec poprvé v historii možné, aby velitelé přesně sledovali pohyb svých podřízených týmů, a to kdekoli na světě, bez nutnosti opustit operační středisko. Technologie NAViSEER nabízí přesné a spolehlivé údaje o lokalizaci každého jednotlivého člena týmu a poskytuje operačním centrům v uzlu C2 dokonalý přehled o situaci."

Prodej systému NAViSEER Personnel Tracking System bude zahájen v červnu 2011, prostřednictvím globální sítě obchodních zástupců firmy.

Další články k tématům - 2D - 3D - GPS - GSM - lokalizace - NAVISSER - SEER - Tracking - wireframe - Dick Gibson - Fred Gallander

Článek ze dne 17. května 2011 - úterý

Další články od ITPOINT.CZ