logo

Podle průzkumu společnosti Siemens by většina uživatelů uvítala zásadní zlepšení v komunikačních službách ve své firmě

Průzkum na objednávku společnosti Siemens Enterprise Communications provedla nezávislá profesionální agentura na vzorku uživatelů firemních telekomunikačních služeb z celého světa, kteří navštívili letošní hanoverský CeBIT ...

Cílem průzkumu bylo určit míru spokojenosti s firemními komunikačními službami v oblasti přístupu k informacím, nabídky zařízení, vhodnosti, spolehlivosti a otevřenosti komunikačních služeb a flexibility poskytovatele služeb.

Nedostatek otevřených standardů v oblasti firemní komunikace je základem nespokojenosti téměř 70 % uživatelů, naznačují výsledky nezávislého šetření u 382 respondentů z celého světa, kteří letos v březnu navštívili veletrh CeBIT v německém Hanoveru.

Osmdesát pět procent dotázaných pocházelo z Evropy, zbytek pak ze Severní a Jižní Ameriky, Asie a Blízkého východu. Odpovědi nebyly nikterak ovlivněny geografickým původem respondentů. Celkově vyšly odpovědi u šesti otázek průzkumu následovně :

Výše uvedené odpovědi naznačily problémy spojené s fragmentací v oblasti zpráv (hlasových, emailových, textových atd.) a cenově neefektivním využitím mobilních zařízení. Fragmentaci lze řešit pomocí jednotné komunikace, vycházející ze strategie otevřené komunikace. Portfolio řešení pro jednotnou komunikaci Siemens OpenScape je příkladem konvergence pevných a mobilních komunikací ve firemní praxi, umožňující přístup prostřednictvím nejlevnějších sítí a šetření času spojeného se zanecháváním a vyzvedáváním vzkazů v hlasové schránce.

O jaký problém se jedná v tomto případě? Jak uživatelé, tak firmy postrádají dva základní principy otevřené komunikace, které mohou pomoci vyřešit tuto situaci. Jednak jde o uživatelskou přívětivost řešení se zaměřením na použitelnost, produktivitu a spolupráci - mezi jednotlivci i týmy. Příkladem je Siemens HiPath MobileConnect, první řešení pro kompletní konvergenci pevné a mobilní firemní komunikace (Fixed Mobile Convergence), umožňující snadný přechod mezi mobilními a VoWLAN sítěmi.

Otevřená komunikace rovněž zvyšuje individuální a skupinovou produktivitu díky integraci jednotné komunikace do pracovních procesů. Architektura otevřené komunikace společnosti Siemens, spolu s rozšířenou sadou funkcí HiPath 8000 pro IP komunikaci v reálném čase, stimuluje výkonnost podniku prostřednictvím integrace pracovních procesů a adekvátní přídatné funkcionality.

Systém otevřené komunikace řeší otázku spolehlivosti pomocí vysoké škálovatelnosti, bezpečnosti a pružnosti virtuálních komunikačních architektur na bázi IT, podobně jako v případě platformy HiPath 8000.

Tyto odpovědi poukazují na problémy spojené s VoIP systémy první generace, které vyžadují použití proprietárních serverových platforem, síťových bran, koncových zařízení i aplikací. Systémy IP komunikace druhé generace (2gIP) jsou již založeny na softwarových aplikacích pro otevřenou IT komunikaci, které firmám umožňují vybírat servery, brány, SIP zařízení a aplikace podle libosti - tak jako v případě jiných IT aplikací. Platforma Siemens HiPath 8000 a architektura otevřené komunikace jsou příklady 2gIP systému a přístupu, který firmám umožní výše uvedené cíle realizovat.

"Z pohledu uživatele je jasné, že firmy musí dělat daleko více pro zlepšení svých komunikačních řešení, mají-li těžit z vyšší produktivity a spolupráce, dokonalé mobility a nižších celkových nákladů (TCO), které ovlivňují celkový zisk podniku," říká Eve Aretakis, generální ředitelka Siemens Communications, Inc.

"Hovoříme zde o transformační technologii," dodává Aretakis. "Firemní komunikace se stává další softwarovou aplikací provozovanou z datového centra umístěného v prostorách firmy či u providera. Zákazníci mohou zhodnotit své existující IT vztahy a technologie využitím stejných serverů, sítí, bran a zařízení, které používají pro ostatní aplikace."

Článek ze dne 7. června 2007 - čtvrtek

Další články od ITPOINT.CZ

Univerzita Pardubice drží krok s moderními trendy ICT

SMS jízdenka

SearchBoth spouští v ČR první internetovou stránku pro současné vyhledávání na Google.cz a MSN.cz

Aplikace Globe7 byla obohacena o další funkce

T-Mobile rozšiřuje služby bezdrátového broadbandového internetu 4G pro více než 60 procent obyvatel ČR

Portál SearchBoth.com vyhledává přes Google a Yahoo

Týdeník Respekt přináší čtenářům elektronický Reader

Unikátní modul GPS navigace najde nejbližší restaurace a hospody Pilsner Urquell

Mezinárodní hovory zdarma z libovolného telefonu nyní i v ČR

AODT oznamuje své založení

Den otevřených dveří u FORPSI

Atlas končí s IDOSem

Telefon Z9 firmy Blueant s podporou Bluetooth s novou technologií oddělování hlasu

Emailová schránka Seznamu dostupná přes Vodafone Live

Siemens představuje Gigaset SL370

Intel našel nové české IT talenty

ATLAS poskytuje výsledky nejpoužívanějšího českého vyhledávače

Siemens představuje VoIP telefon s integrovaným routerem Gigaset CE450 IP R

Volání do i ze zahraničí se nejvíce vyplatí se speciální předplacenou SIM kartou

Zdokonalená technologie Globe7 je nyní k dispozici na různých platformách

Volání zdarma po celém světě díky službě Gigaset.net

Podle průzkumu společnosti Siemens by většina uživatelů uvítala zásadní zlepšení v komunikačních službách ve své firmě

Řešení sjednocených komunikací Siemens OpenScape poprvé k dostání také jako hostitelská verze

Intel hledá v Česku nové talenty

Internetoví zákazníci hledají mobily, fotoaparáty a televizory

Siemens oslavuje stomiliontý Gigaset

Siemens dodal kompletní komunikační řešení pro nový hotel Courtyard by Marriott Prague Airport na letišti Ruzyně

Zájem návštěvníků o IPTV Světové fórum ve východní Evropě trhá rekordy

Clicktracks nám umožní levně a efektivně optimalizovat naši webovou prezentaci

Pražskou přednášku Vinta Cerfa sledovaly na Internetu dva tisíce lidí, desítky z nich prostřednictvím protokolu IPv6

Broadband Monitor

Vyhrajte Siemens Gigaset SL560 Bluetooth ve Velikonoční soutěži

Březen podesáté měsícem internetu

Stanovisko k rozsudku v kauze Testcom

Grisoft prodlužuje podporu volně šiřitelné verze AVG Free Edition 7.1

A když dárky, tak pro všechny