logo

Psion Omnii: nová modulární mobilní počítačová platforma

Nová platforma Psion Omnii ztělesňuje tři klíčové komponenty konceptu Open Source Mobility - modularita, otevřená inovace a přizpůsobení. Psion tak s Omnii vyznačuje velký mezník v otevřené inovaci.

Psion uvádí Psion Omnii, sofistikovanou, vysoce modulární mobilní počítačovou platformu, která dává Psionu, jeho prodejcům a partnerům ve vývoji příležitost ke spoluvytvoření co nejširší škály adaptabilních průmyslových řešení. Platforma Psion Omnii spolu s otevřenou online komunitou poskytuje zcela nový způsob vývoje mobilních produktů.

Platforma Psionu Omnii s komerčním modelem Psionu Open Source Mobility (OSM) ve svém srdci poskytuje novou, přizpůsobitelnou a rozmanitou rodinu přenosných počítačů. Tato platforma spojuje v modulární architektuře a designu více než 20 let průmyslových zkušeností. V průběhu vývojové fáze vývoje byla platforma Omnii podrobena více než 120000 hodinám produktového testování, které zahrnovaly rozsáhlé beta testování s obchodními partnery a zákazníky.

OSM je inovativní komerční model Psionu spojující tři klíčové prvky :

Platforma Psion Omnii řeší zastarávání technologie

Pro dosažení co nejdelší životnosti firmy v minulosti nakupovaly komplexní, drahá a funkcemi přeplněná zařízení s cílem pokusit se udržet krok s měnícími se technologickými a obchodními potřebami. To také omezovalo jejich schopnost rychle se přizpůsobit novým tržním příležitostem, nebo přijmout průlomové technologie.

Platforma Psionu Omnii tento scénář zásadně změní. Je navržena tak, aby poskytovala od samého počátku a v průběhu životnosti optimální TCO (Total Cost of Ownership, Celkové náklady na vlastnictví). Vzhledem k tomu, že platforma Psion Omnii umožňuje v této oblasti téměř kompletní rekonfiguraci, lze zařízení postavená na platformě Psion Omnii upravit pro nové technologie, nebo dokonce změnit jejich účel, pokud zákazník takovou změnu potřebuje. Rozšiřitelné a výměnné moduly jsou vyvinuty nejen Psionem, ale i rozšiřující se sítí více než 200 vývojářských partnerů na celém světě, kteří jsou propojeni prostřednictvím otevřené online komunity Psionu na IngenuityWorking.com.

John Conoley, generální ředitel společnosti Psion, řekl : "Vývoj a uvedení nové platformy Psionu Omnii je další významný strategický milník pro společnost. Testovali jsme, upravili a vyvinuli platformu založenou na přímé zpětné vazbě od lidí, kteří ji budou využívat a provádět na ní vývoj. Tento modulární design umožňuje přizpůsobení na mnohem vyšší úrovni, než jakého dříve dosáhl kdokoli jiný v tomto odvětví. Úspory, které lze generovat prostřednictvím nižších celkových nákladů na vlastnictví a delší životnost produktu, hovoří samy za sebe. Modulární přístup je skvělý také pro Psion, dává společnosti bezkonkurenční flexibilitu, kontrolu nákladů a kontinuitu, jakož i významnou tržní diferenciaci."

Představujeme Psion Omnii XT10

První zařízení vytvořené na nové platformě Omnii je Omnii XT10, které dnes uvádíme. Omnii XT10 je velmi robustní, modulární handheld, určený pro náročné uživatele, jako jsou přístavy, letiště, dodavatelské řetězce a dispečinky.

Psion Omnii XT10 má IP65, vydrží pád z výšky 2,0 m a díky začlenění procesoru Texas Instruments OMAP3 pracuje podle oborových norem až dvakrát rychleji, než konkurenční produkty. Superskalární architektura poskytuje paralelní ARM instrukce pro vyšší výkon a lepší účinnost, a to při nižší frekvenci. Psion Omnii XT10 má díky více než dvojnásobné kapacitě baterií delší výdrž při napájení z baterie, než srovnatelné výrobky. Kromě toho nabízí funkci ukazatele stavu baterie, která upozorňuje na blížící se vybití a umožňuje uživatelům získat z hardwaru maximální užitek.

"Naše nová platforma Omnii je technicky nejpokročilejší podnikové mobilní výpočetní prostředí, které jsme dosud vyvinuli. Staví na úspěchu našich předchozích produktů, jako je řada Workabout a rozšiřuje naše odhodlání vyvíjet vysoce adaptivní, propracované a otevřené produkty, které splňují nejširší možné spektrum mobilních výpočetních požadavků," řekl Mike Doyle, technologický ředitel společnosti Psion. "S Omnii XT10 od Psionu vyrážíme na novou a vzrušující cestu s cílem využít vyvíjející se množství specializovaných aplikací pro náročná mobilní zařízení."

O společnosti Psion

Psion je průkopníkem v oblasti kvalitních mobilních handheldů a jejich aplikací v průmyslových B2B trzích (firemních trzích) v rámci celého světa. Inovacím v mobilní výpočetní technice se věnujeme od roku 1980 a tak pomáháme našim globálním zákazníkům včetně Volkswagen, SNCF, RWE nPower, E.ON, BMW, Goodyear, Copenhagen Airports a velkým mezinárodním dopravním uzlům vyřešit jejich podnikatelské problémy.

Článek ze dne 30. září 2010 - čtvrtek

Další články od ITPOINT.CZ

iPad a iPhone se zpravodajstvím ČTK

CGAP rozšiřuje přístup k elektronickému bankovnictví těm nejchudším

Parental Bourder: čip pro dokonalou rodičovskou kontrolu přístupu na web

Psion Omnii: nová modulární mobilní počítačová platforma

EXACT IT Challenge a Avnet Team Challenge 2010 na horských kolech znají vítěze

miniCASTER: živé vysílání na webu s jakoukoli kamerou

Pro sportovce: Nike+ GPS App pro iPhone i iPod touch

PosAm je dodavatelem nejvýznamnějšího evropského projektu eHealth

Nová verze klientů NCP IPsec Clients pro OS Juniper je v prodeji

Kindle, elektronické čtečka knih láme rekordy prodeje na Amazon.com

Internetové adresy IPv4 budou vyčerpány za méně než 1 rok

Širokopásmový přístup k internetu pro cestující za letu

3D technologie od RealD pro 200 evropských kinosálů

Strategická aliance mezi Juniper Networks a NCP Engineering

Doménová jména s diakritikou IDN.tel

RAW program aktuálně pro Telecom Italia Mobile, O2, Proximus a Optus

Východní Evropa přebírá kontrolu nad VoIP

Státní správa v mobilu

Google Book Search, vedle nezměrných výhod nese i riziko porušování autorských práv

Aplikace My.tel pro operační systém Android, zdarma na e-shopu Android Market

Sensormatic Ultra Tag, senzomatické štítky ochrání zboží před zloději

AMPRER 2010 se blíží

Telnic spouští registraci doménových jmen s diakritikou v šestnácti jazycích

Corporate Software Inspector 4.0 byl integrován do aplikací Microsoft

Nová řada skenerů KODAK i4000 je přeborníkem v procesu snímání dokumentů

EtherHaul zvýší výkon sítě a sníží provozní náklady až o 80 %

Mini Seedcamp

Konvergence, naděje pro telekomunikační průmysl

Laserové útoky na civilní letadla v Praze Ruzyni