logo

Širokopásmový přístup k internetu pro cestující za letu

Společnosti Cathay Pacific Airways a Panasonic Avionics Corporation chtějí zajistit plnohodnotné širokopásmové připojení ve všech letadlech společností Cathay Pacific a Dragonair určených pro přepravu osob.

Cathay Pacific je první asijskou leteckou společností, která hodlá implementovat řešení pro širokopásmové připojení k internetu (Global Communications Suite) firmy Panasonic Avionics v rámci celé své flotily letadel. Pokud bude tento projekt schválen regulatorními úřady bude širokopásmové připojení k internetu dostupné od počátku roku 2012.

Řešení pro širokopásmový internet firmy Panasonic Avionics, které společnost nabízí firmě Cathay Pacific zahrnuje službu eXConnect pro širokopásmové připojení k internetu, dále službu eXPhone pro mobilní volání GSM a portál CX, který nabízí online zábavu od předních světových značek. Tyto služby budou k dispozici všem cestujícím přímo u jejich sedadel a na monitorech. Během letu bude cestujícím nabízen různorodý obsah, přístup k webovým stránkám a e-shopům partnerů, kteří tyto služby budou moci využívat také pro svoji vlastní prezentaci a nabízet například zpoplatnění za zhlédnutí apod.

eXConnect nabízí obousměrné širokopásmové připojení k internetu, a to jak pro cestující, tak pro posádku letadla. Služba zahrnuje nejen připojení k internetu, včetně hlasových a datových přenosů, ale také přístup k aktuálním informacím o letu, apod. Rychlost připojení je 50 Mb pro stahování směrem do letadla.

Služba eXPhone, kterou firma Panasonic Avionics nabízí ve spolupráci se společností AeroMobile, jejíž GSM technologii řešení využívá, umožní cestujícím používat na palubě letadla jejich mobilní telefony, smartphony a zařízení typu BlackBerry(R), a to jak k volání či posílání textových zpráv, tak k využívání datových přenosů či stahování obsahu, což využijí například majitelé zařízení typu iPod(R), iPhone(R) nebo iPad(R). Služba eXPhone nabízí letecké společnosti flexibilitu a plnou kontrolu nad nabízenými službami a umožňuje letecké společnosti například zablokovat přístup k některým funkcím, apod.

Alex McGowan, produktový ředitel firmy Cathay Pacific, řekl : "Konektivita se stane jednou z nejdůležitějších součástí naší nabídky pro zákazníky. Pokud tuto konektivitu zakomponujeme do našeho stávajícího systému, který nabízí video a další zábavu, bude to pro nás nesmírně cenné, protože dáme všem cestujícím možnost využívat tyto online služby. Věříme, že možnost být v kontaktu je nyní důležitou součástí našeho každodenního života nejen pro obchodní či podnikatelské účely, ale také pro možnost komunikace s rodinou a přáteli. Tento systém umožní cestujícím zůstat ve spojení tak, jak budou potřebovat a současně využívat skvělých služeb leteckých společností Cathay Pacific a Dragonair.""

Charles Ogilvie, výkonný ředitel firmy Panasonic Avionics Corporation pro oblast Číny, řekl : "Jsme potěšeni a nadšeni možností spolupráce s firmou Cathay Pacific. Snažíme se uspokojovat potřeby na rostoucích trzích Číny a Asie. Díky službě Global Communications Services firmy Panasonic Avionics se letecká společnost Cathay Pacific stane první leteckou společností v Asii, která cestujícím nabídne špičkové komunikační a zábavní technologie přímo na palubách svých letadel."

Cathay Pacific Airways a Panasonic Avionics Corporation úzce spolupracují již od roku 1994.

Panasonic Avionics Corporation je největším světovým dodavatelem letových komunikačních systémů a systému pro zábavu na palubě letadel. Firma nabízí špičková řešení, včetně profesionálních služeb údržby, které se snadno integrují do kabiny letadla a nabízí cestujícím široké možnosti zábavy s využitím moderních komunikačních technologií, a to při velmi nízkých provozních nákladech.

Článek ze dne 12. července 2010 - pondělí

Další články od ITPOINT.CZ

iPad a iPhone se zpravodajstvím ČTK

CGAP rozšiřuje přístup k elektronickému bankovnictví těm nejchudším

Parental Bourder: čip pro dokonalou rodičovskou kontrolu přístupu na web

Psion Omnii: nová modulární mobilní počítačová platforma

EXACT IT Challenge a Avnet Team Challenge 2010 na horských kolech znají vítěze

miniCASTER: živé vysílání na webu s jakoukoli kamerou

Pro sportovce: Nike+ GPS App pro iPhone i iPod touch

PosAm je dodavatelem nejvýznamnějšího evropského projektu eHealth

Nová verze klientů NCP IPsec Clients pro OS Juniper je v prodeji

Kindle, elektronické čtečka knih láme rekordy prodeje na Amazon.com

Internetové adresy IPv4 budou vyčerpány za méně než 1 rok

Širokopásmový přístup k internetu pro cestující za letu

3D technologie od RealD pro 200 evropských kinosálů

Strategická aliance mezi Juniper Networks a NCP Engineering

Doménová jména s diakritikou IDN.tel

RAW program aktuálně pro Telecom Italia Mobile, O2, Proximus a Optus

Východní Evropa přebírá kontrolu nad VoIP

Státní správa v mobilu

Google Book Search, vedle nezměrných výhod nese i riziko porušování autorských práv

Aplikace My.tel pro operační systém Android, zdarma na e-shopu Android Market

Sensormatic Ultra Tag, senzomatické štítky ochrání zboží před zloději

AMPRER 2010 se blíží

Telnic spouští registraci doménových jmen s diakritikou v šestnácti jazycích

Corporate Software Inspector 4.0 byl integrován do aplikací Microsoft

Nová řada skenerů KODAK i4000 je přeborníkem v procesu snímání dokumentů

EtherHaul zvýší výkon sítě a sníží provozní náklady až o 80 %

Mini Seedcamp

Konvergence, naděje pro telekomunikační průmysl

Laserové útoky na civilní letadla v Praze Ruzyni