logo

Skupinové video hovory Skype Group Video Calling

Skype zahajuje prodej nové služby v oblasti skupinových video hovorů, která je určena firmám i koncovým zákazníkům. Tato služba lidem umožní těsněji spolupracovat a mezi sebou komunikovat bez ohledu na to, kde se právě nachází.

Bez ohledu na to, zda chcete komunikovat se svou rodinou nebo těsněji spolupracovat s kolegy z práce na celém světě, videokonference vám umožní v rámci jednoho hovoru propojit skupiny 3 a více osob. Za první pololetí roku 2010 dosáhl podíl video hovorů v síti Skype (v rámci volání mezi Skype účty) přibližně 40 procent z celkového počtu provolaných minut.

Skupinové video hovory jsou součástí prémiového balíčku služeb firmy Skype a umožňují předplatitelům využívat skupinové video hovory a získat plnohodnotný přístup k chatu podpory společnosti Skype. Služba je prodávána buď jako jednodenní balíček za jednorázový poplatek 4,99 dolarů (3,49 euro/2,99 liber) nebo jako měsíční předplatné za cenu 8,99 dolarů (5,99 euro/4,99 liber) měsíčně.

Uživatelé služeb firmy Skype, kteří si službu skupinových video hovorů předplatí do měsíce od jejího spuštění, získají slevu 33 pocenta ze 3 až 12 měsíčních předplatných. Noví uživatelé si mohou službu zdarma vyzkoušet na 7 dní. Kromě toho zákazníci, kteří si službu předplatí, získají slevu 25 procent na HD web kameru.

Služba skupinových video hovorů je také součástí nové verze balíčku Business, což je desktopová aplikace společnosti Skype pro počítače, která firmám umožňuje kontrolovat způsob, jakým jsou služby Skype v rámci firmy a jednotlivých pracovišť využívány a provádět celou řadu různých nastavení, včetně blokování a aktivace jednotlivých služeb firmy Skype.

Služba skupinových video hovorů umožní firmám snadno a rychle plánovat schůzky a videokonference a přináší firmám těsnější spolupráci mezi jednotlivými lidmi a zvýšení produktivity práce. Firmy, které využívají Skype Manager, získají po aktivaci služby Group Video Calling slevu 33 procenta z měsíčního předplatného, a to po dobu 3 až 12 měsíců. Kromě toho získají 15procentní slevu na sluchátkovou sadu s mikrofonem a hlasitý telefon.

Skupinové video hovory spojují rodiny, přátele a spolupracovníky dosud nevídaným způsobem. Díky video hovorům se například setkala španělská rodina, jejíž členové se neviděli 6 let. Firmě Global Learning Exchange například tato služba umožnila propojit třídy v Singapuru a v kalifornském Bakersfieldu a firmám, jako například ePromos, tato služba přinesla těsnější spolupráci se zaměstnanci a dodavateli po celém světě.

Pro využívání služby skupinových video hovorů stačí, když má volající pouze zakoupeno denní nebo měsíční předplatné nebo službu využívá zdarma v rámci sedmidenní zkušební doby a používá aplikaci Skype for Windows 5.1. Pro příjem videa volanými je nutné mít nainstalovánu aplikaci Skype for Windows nebo Mac ve verzi 5.0 nebo vyšší. Video hovory přes Skype mezi dvěma osobami budou i nadále firmou Skype nabízeny zdarma.

Další články k tématům - Calling - ePromos - HD - hovory - Skype - video - videokonference - VoIP - volání - zdarma

Článek ze dne 7. ledna 2011 - pátek

Další články od ITPOINT.CZ