logo

Sourcefire oznamuje veřejnou dostupnost systému 3D System 4.9

Nová verze systému 3D System a virtuální nástroje s technologií VMware přinášejí větší flexibilitu a snadnější použití díky správě politiky, ovládacímu panelu a viditelnosti sítě.

Sourcefire, Inc., vůdčí společnost v oblasti inteligentních řešení Cybersecurity (kybernetické bezpečnosti), oznámila veřejnou dostupnost nové verze systému Sourcefire 3D System 4.9, která nabízí více než dvě desítky vylepšení systému prevence proti průnikům (IPS - Intrusion Prevention System), a to včetně zlepšené viditelnosti sítě, nových možností přizpůsobení ovládacího panelu a první funkce ve svém odvětví pro rozdělování politiky do více úrovní (Policy Layering).

Adaptivní IPS od společnosti Sourcefire automatizuje klíčové funkce ochrany proti průnikům, jako je například nastavení IPS, hodnocení dopadů, korelace uživatele nebo průzkum sítě. Vydáním verze 4.9 společnost Sourcefire opět zvedla laťku o něco výše, neboť nabídla první funkci ve svém odvětví pro rozdělování politiky do více úrovní, a umožnila tak organizacím s více politikami detekce sestavit jednotlivé části jako stavební bloky, čímž jim usnadnila tvorbu a úpravu politik dle geografického umístění, místa, oddělení či dokonce jednotlivých uživatelů. Kromě toho společnost Sourcefire obohatila svůj ovládací panel podobný portálu funkcí Custom Analysis Widget (Nástroj pro přizpůsobenou analýzu). Také díky ní ovládací panel nyní zajišťuje vyšší flexibilitu a nabízí širší možnosti detekce aplikací, neboť obsahuje nové detektory pro Oracle, Firefox, Gnutella, Timbuktu a další.

Společně s novou verzí systému 3D System 4.9 nyní společnost Sourcefire dodává své první virtuální nástroje založené na technologii VMware, jimiž jsou Sourcefire Virtual 3D Sensor™ a Sourcefire Virtual Defense Center™. Virtual 3D Sensor, který je kompatibilní s VMware platformami ESX a ESXi, nabízí IPS ochranu od 5 do 500 Mb/s a lze jej monitorovat a spravovat pomocí fyzických nebo virtuálních konzolí pro správu Střediska ochrany (Defense Center). Nové virtuální nástroje nabízejí podnikům, poskytovatelům zabezpečených internetových služeb (MSSP) a poskytovatelům cloud computingu stejnou IPS ochranu založenou na aplikaci Snort, jako jejich fyzické protějšky nabízejí 3D Sensor.

Virtualizace nabízí organizacím celou řadu ekonomických a provozních výhod. Analytici však zjistili, že existují určitá rizika, která jsou často opomíjena. A přitom by měla být brána v úvahu ještě před zavedením virtualizovaných platforem. "V honbě za rychlou úsporou nákladů pomocí virtualizace jsou mnohdy přehlíženy problémy spojené s bezpečností a správou, čímž často dochází k výraznému snížení úrovně zabezpečení ve srovnání s fyzickými stanicemi," popisuje situaci Neil MacDonald, Vice President a Gartner Fellow. "Aby bylo možné vyhnout se nečekaným nákladům a zvýšenému, nepředpokládanému riziku, je vhodné aktivně se zapojit do diskuze o problémech spojených s bezpečností a správou virtuálních prostředí ještě před plošným zavedením virtualizace."

Nástroje Virtual 3D Sensor a Virtual Defense Center od společnosti Sourcefire umožňují uživatelům zabezpečit virtuální prostředí, virtualizovat implementaci zabezpečení a dosáhnout tak vyšší provozní efektivity.

Organizace mohou pomocí virtuálních nástrojů Sourcefire například :

"První ohlasy na nový systém Sourcefire 3D System 4.9 byly velmi pozitivní. Beta verzi 3D System 4.9 testovalo téměř pětkrát více uživatelů než předchozí verze," říká Tom McDonough, President a COO společnosti Sourcefire. "Díky novým řešením virtuálního zabezpečení od společnosti Sourcefire mohou organizace zabezpečit svou VMware infrastrukturu a lépe zhodnotit své investice do technologie VMware. Sourcefire umožňuje zákazníků lépe zabezpečit nejdůležitější aktiva na fyzických i virtuálních stanicích bez obav z narušení jejich obchodních aktivit."

Nová verze systému Sourcefire 3D System 4.9 a nové virtuální aplikace založené na technologii VMware jsou dostupné již nyní. Kontaktujte zástupce společnosti Sourcefire nebo autorizovaného partnera Sourcefire a vyžádejte si více informací.

Článek ze dne 7. prosince 2009 - pondělí

Další články od ITPOINT.CZ

Sourcefire oznamuje veřejnou dostupnost systému 3D System 4.9

FrontRange Solutions oznamuje partnerství se společností NetGuard

Využijte možná poslední vlnu dotací z EU na pořízení informačního systému

Blancco expanduje do východní Evropy

Zasadí Senát KO poplatkům

MINI COYOTE nyní funguje téměř po celé Evropě

Seiko Instruments představuje novou řadu kompaktních tiskáren

Mobileye C2-170, revoluční bezpečnostní systém

Rodina ekonomických systémů DUNA se rozrostla

Belkin stahuje z prodeje přehrávače a FM rádia TuneBase

iPA 280, Ingenico představuje nejvyspělejší platební PDA na světě

Společnost Zlín Net, a. s. prodána

Procesory ARMADA pro novou generaci mobilních telefonů a inteligentních periferních zařízení

Software pro třídní výuku s novými komponenty audio monitoringu od NetSupport

FlyNet, Lufthansa zavádí internetové připojení na palubách letadel

Návrh na zrušení rozhlasových a televizních poplatků získal podporu mediální komise

Datové schránky, neznalost neomlouvá

Mozilla DevDay se uskuteční v Praze tento říjen

eventIS vytvořila nový software pro správu videa na vyžádání pro UPC

Sygic nabízí v obchodě Apple iTunes navigaci pro nový model iPhone 3GS

Panda Antivirus

OVH, evropský poskytovatel webhostingu, zahajuje svoji činnost v ČR

Yahoo! Web Analytics ve verzi 9.5 spuštěny u eMerite.cz

Kosmické technologie pro váš mobil

Pomohou twitternauti k vyšší účasti v eurovolbách ?

Global Payments Europe podepsala novou smlouvu s Komerční bankou

Počet odposlechů klesl oproti roku 2004 o téměř 50 %

100 nejhodnotnějších značek světa stojí nyní celkem dva biliony dolarů

Šrotovné na počítače

Microsoft udělil Sunnysoftu titul Gold Certified Partner

Fixní telekomunikační operátoři žádají o řešení současné nerovnovážné regulace trhu

Wyse nabízí optimální úroveň virtualizace pro uživatele VMware View

Center Systems navazuje na činnost v oblasti kabinových rádiových systémů

Geocaching kdekoli na vašem telefonu iPhone

AnyDATA Corporation představuje inteligentní telefony podporující 3G sítě v celosvětovém měřítku

Nový samoobslužný hlasový portál usnadňuje zákazníkům IKEA nákup nábytku

MySpace Mobile spustí nové internetové stránky pro mobilní aplikace

Mobilní bankovnictví pro oblasti, kde nejsou banky a finanční krize

Vysokokapacitní broadbandové bezdrátové řešení pro 16 E1/T1

Avaya představuje kalkulátor úspory energie