logo INVENTI Development s.r.o.
Tomáš Vodenka

Tomáš Vodenka

People manažer společnosti INVENTI Development

LinkedIn

Ověřili jsme si, že se správnými partnery jsme schopni velmi úspěšně vést projekty napříč zeměmi. Pro expanzi do Německa jsme proto přizvali místní firmy - Sabo Mobile IT GmbH jako experty na mobilní aplikace a Green Digit GmbH jako specialisty v oblasti embedded řešení.

Během posledních tří let, kdy akademie probíhají, bylo vyškoleno více než 250 zájemců o práci v IT. IT segment je jedním z nejrychleji rostoucích pracovních trhů, kde dnes chybí mnoho odborníků. Proniknout do tohoto oboru a s klidem si říct, že již něco umím, trvá alespoň dva roky.

Nejtěžší je vždy udělat první krok, a právě naše Akademie jej umožňují. Velmi nás těší, že obdobné projekty spustily i další IT firmy, kterým není lhostejný narůstající problém s nedostatkem IT odborníků.

Stejné zastoupení žen máme také v nejužším vedení společnosti. Jedna z kolegyň vede celý outsourcovaný tým u významného klienta. V tak typicky mužském odvětví má ženská přítomnost bezesporu své výhody.

Na druhou stranu se ženy často musí potýkat s prvotní nedůvěrou ve své znalosti a dovednosti.

Situaci na trhu nelze řešit vzájemným přetahováním IT odborníků. Proto již třetím rokem úspěšně pořádáme IT akademie zaměřené na rozšiřování počtu těchto specialistů na trhu, kde je jich citelný nedostatek.

Ukazuje se, že některé oblasti jsou tak specifické, že účast zástupců zákazníka na vzdělávací akademii dává velký smysl. Zde patří velké dík všem zodpovědným firmám, které také nechtějí jen přihlížet pomalému nárůstu IT odborníků.

Hlavním smyslem akademií INVENTI je umožnit nadšeným lidem získat znalosti potřebné pro nastartování kariéry v IT, kde dlouhodobě chybí kvalifikovaní lidé.

Jednotlivé akademie tak umožňují začít ve světě IT i úplným začátečníkům. Během dvou let proběhlo již dvanáct našich akademií zaměřených na testování, Javu a analýzu.