logo itpoint.cz

Vladimír Přikryl

Generální ředitel společnosti CompuGroup Medical Slovensko

Vladimír Přikryl - CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Nestrukturované textové zápisy v dokumentaci pacientů, jejich duplicity a nutnost ručního vyhledávání informací o zdravotním stavu zdržují práci zdravotníků. Díky využití umělé inteligence bude lékař méně zatěžován povinnou administrativou a tím může více času věnovat péči o zdraví pacienta. S takto uspořádanými informacemi lze rovněž dále efektivně pracovat a více je vytěžit například v podobě statistik, reportů či při přípravě zúčtovací zprávy pro pojišťovny, jelikož umělá inteligence nahraje do zdravotnického softwaru i data, která má lékař čas pouze přečíst a dál s nimi nepracuje.

První komponenty s prvky umělé inteligence HarveyX spustí CGM v červenci letošního roku. V současné chvíli jsou oslovováni lékaři pro spolupráci na tomto pilotu. Zapojit se mohou i další zájemci z řad lékařské veřejnosti, stačí kontaktovat společnost CompuGroup Medical ČR.

Pavel Jirůtka

Team Leader HCM společnosti Sophia Solutions

Pavel Jirůtka - Sophia Solutions, s.r.o.logo Sophia Solutions, s.r.o.LinkedIn

Věřím, že spojení týmu Sophia Solutions se společností AKT nám pomůže výrazně zvýšit rozsah a kvalitu služeb poskytovaných klientům v České republice a na Slovensku a ještě významnějším způsobem je podporovat na jejich cestě k digitální HR transformaci.

Serguei Beloussov

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis

Serguei Beloussov - Acronislogo AcronisLinkedIn

Úsilí vynakládané na ochranu dat vůbec neodpovídá hodnotě, kterou jim jejich vlastníci přisuzují. A to platí jak pro jednotlivce, tak pro podniky. Zálohování zůstává nejefektivnější léčbou proti ztrátě dat.

Dostupný zálohovací software je dnes dispozici a není proto žádný důvod vystavovat data rizikům ztráty prostřednictvím kybernetické krádeže či jejich zašifrování.

Michal Jankech

Senior Product Manager pro oblast Business Security společnosti ESET

Michal Jankech - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Firmy jsou dnes cílem útoků kriminálních skupin mnohem častěji než v minulosti. Útoky jsou koordinované a cílí na kritické systémy organizace, jako jsou databáze zákazníků, duševní vlastnictví či kritická infrastruktura typu vodáren, elektráren či rozvodných sítí. Proto jsme zaměřili naše úsilí na vylepšování našich řešení pro firmy. Už od uvedení v roce 2015 se snažíme poskytnout nejvíce flexibilní bezpečnostní řešení pro velké firemní zákazníky na trhu.

Do toho patří i kompatibilita s nástrojem IBM QRadar a přidáním tzv. multitenantního režimu. Pro zákazníky, kteří používají VMware, jsme do ESET Virtualization Security přidali nativní podporu pro VMware NSX, což umožňuje lepší prevenci proti škodlivému kódu a kontrolu systému bez zvýšení nároků na systémové zdroje díky přidání antivirové kontroly na úroveň virtualizované síťové vrstvy.

Bohuslav Cempírek

Generální ředitel společnosti ICZ

Bohuslav Cempírek - ICZ a.s.logo ICZ a.s.LinkedIn

Jsem rád, že i v letošním roce se naši přátelé, partneři a další hosté sešli v tak hojném počtu na naší tradiční benefiční aukci a pomohli nám tak navýšit částku, kterou jsme vybrali v rámci dosavadních devatenácti ročníků, na 12448400 korun. Stejně jako v minulosti budou veškeré finanční prostředky věnovány na pomoc potřebným, letos poprvé prostřednictvím nově vzniklého zastřešujícího Nadačního fondu ICZ.

Kromě podpory charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů, jako jsou pomoc zdravotně postiženým osobám a zvláště dětem, budou směřovány i na rozvoj kultury, vědy a vzdělávání.

Jan Kaštura

CEO společnosti INVENTI Development

Jan Kaštura - INVENTI Development s.r.o.logo INVENTI Development s.r.o.LinkedIn

Lidé si u nás nejvíce cení neformálnosti a naprosto otevřené komunikace. Myslím, že i proto se ženy v našich řadách mají chuť v IT pohybovat a prosadit se. Vypadá to, že trh IT se ženám stále více otevírá. Ještě před 10 lety téměř čistě mužské osazenstvo tak postupně díky ženám ožívá.

Ženy postupně obsazují všechny role napříč IT jak na straně zákazníků, tak na straně dodavatelů. Také na úrovni managementu i velkých korporací jsou ženy v IT vidět čím dál častěji a tento trend bude zcela jistě pokračovat.

Tomáš Vodenka

People manažer společnosti INVENTI Development

Tomáš Vodenka - INVENTI Development s.r.o.logo INVENTI Development s.r.o.LinkedIn

Stejné zastoupení žen máme také v nejužším vedení společnosti. Jedna z kolegyň vede celý outsourcovaný tým u významného klienta. V tak typicky mužském odvětví má ženská přítomnost bezesporu své výhody.

Na druhou stranu se ženy často musí potýkat s prvotní nedůvěrou ve své znalosti a dovednosti.

Marco Cantu

Produktový vedoucí pro RAD Studio společnosti Embarcadero

Marco Cantu - Embt.biz s.r.o.logo Embt.biz s.r.o.LinkedIn

Nenabízíme pouze kompilátor Delphi pro Linux, ale vybavujeme vývojáře jim dobře známými klíčovými běhovými třídami a komponentami pro práci s databázemi v rámci jediného integrovaného vývojového prostředí, které poskytujeme pro Android, iOS, macOS a samozřejmě i pro Windows. Naše společnost pomáhá zákazníkům snížit náklady na straně serveru tím, že nyní mohou snadno překompilovat své stávající aplikace pro Windows i pro Linux a vytvořit rychlé a bezpečné nativní binární soubory.

Je velkým přínosem, že vývojové prostředí provozované pod Windows dovolí křížovou kompilaci, nasazení do provozu a ladění jak na serverech Windows, tak i na serverech Linux, a to přímo z vývojového prostředí produktu RAD Studio.

Nick Hodges

Vedoucí vývoje produktů společnosti Embarcadero

Nick Hodges - Embt.biz s.r.o.logo Embt.biz s.r.o.LinkedIn

Vydání produktu RAD Studio 10.2 je nejen velkým krokem vpřed díky nově zabudované podpoře Linuxu, ale posunuje se skokově vpřed i díky dostupnosti škálovatelnějšího RAD Serveru, hlubší podpoře Windows a kvalitě, kterou vývojáři očekávají.

Nadále poskytujeme tu nejlepší podporu Windows 10 a aplikačního webového obchodu Windows v oboru díky naší knihovně komponent VCL.

Slávka Klepková

Ředitelka společnosti ITeuro

Slávka Klepková - ITeuro, a.s.logo ITeuro, a.s.LinkedIn

Zúčastnili jsme se několika konferencí podobného zaměření a všechny byly teoretické. My jsme se proto při přípravě programu soustředili na praxi. Zavádění moderních technologií a postupů do výrobních firem má nejen pozitiva, ale také znamená překonání řady překážek.

Je totiž nutné v podniku nejprve vytvořit potřebné podmínky. I o tyto zkušenosti se řečníci podělí.

Serguei Beloussov

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis

Serguei Beloussov - Acronislogo AcronisLinkedIn

Jsme hrdí na naši úspěšnou spolupráci se týmem Toro Rosso a těšíme se na novou sezónu. První Velká cena roku znamená novou vlnu aktivit v souvislosti s našim záměrem uvádět inovativní produkty pro ochranu dat, ukládání dat a disaster recovery.

Acronis bude po celou sezónu demonstrovat ty nejlepší postupy a inovace u příležitosti Velkých cen Formule 1 organizováním tzv. Acronis Racing Weekends v klíčových regionech po celém světě.

234