logo Sunnysoft s.r.o.

Powertraveller od Sunysoft přicházejí na český trh

Solární nabíječky mobilních zařízení a notebooků doplňují „powerbanky“ pro využití ve všech oblastech života, kde není přímo dostupná elektrická energie ...

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, uvádí na český trh žhavé novinky nejen pro letní sezónu zn. Powertraveller. Solární nabíječky a powerbanky britské provenience zajišťují komplexní řešení energie pro většinu mobilních zařízení a notebooků, ať už jedete s rodinou autem, chodíte po horách nebo zkrátka nechcete s sebou nosit několik různých originál nabíječek.

"Produkty Powertraveller mají v zahraničí obrovský úspěch a pro nás je řekněme takovým milým dárkem k našemu desetiletému výročí, že jsme se stali exkluzivním distributorem Powertravelleru pro Českou republiku a Slovensko," říká k tomu Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft s.r.o. "Český trh jsme testovali v uplynulých měsících prvními produkty, jako byla Motormonkey nebo produkt Powermonkey eXplorer. Prodejní úspěch nás v podstatě donutil ještě před letní sezónou oficiálně uvést značku Powertraveller na náš trh," dodává Jiří Strouhal.

Modelové řady pro mobilní zařízení a pro notebooky

Na trhu jsou tak nyní dostupné multifunkční solární nabíječky s konektory pro převážnou část mobilů, PDA a dokonce i notebooků. A dále pak powerbanky (přenosné sklady energie) a další kvalitní produkty Powertraveller. Každý z produktů obsahuje řadu konektorů na nejrůznější mobilní zařízení, včetně konektorů do různých typů elektrických zásuvek dle dané země. A každý z produktů využívá "one-touch" technologie pro jednoduché použití v jakékoliv situaci.

Modelová řada Monkey je určena výhradně pro mobilní digitální zařízení, jakou jsou PDA, mp3 přehrávače, některé GPS navigace a moduly, mobily, smartphony, MT apod.

Modelová řada Gorilla je určena primárně pro napájení notebooků či netbooků. Napájet však díky konektorům zvládnou i mobilní zařízení, a to i souběžně s notebooky.

Sunnysoft pro lepší orientaci spustil specializovaný produktový portál solarninabijecky.cz, objednávky přes internet však si ponechává na obchod.sunnysoft.cz.

Jaké produkty Sunnysoft dnes přináší ?

Solarnut je navržen pro použití se Solarmonkey pro uchování přebytečné solární energie a/nebo naopak jako doplněk solární nabíječky při zamračené obloze. Může být použit i jako samostatná nabíječka, která dokáže poskytnout mobilnímu telefonu až 15 minut hovoru či hodinu pohotovostního režimu.

Powerchimp je malá, lehká záložní nabíječka se svítilnou na dvě AA baterie. Dva dobíjecí Ni-MH akumulátory AA (o kapacitě 1800 mAh) jsou součástí balení. Díky velkému množství redukcí v balení Powerchimp využijete pro většinu dnešních telefonů, PDA, komunikátorů či MP3 přehrávačů. Akumulátory lze nabíjet vhodnou nabíječkou, nebo přímo z počítače za pomoci přiloženého USB kabelu. Je možné nabít i pomocí solární energie prostřednictvím Solarmonkey. V neposlední řadě si v případě nouze můžete kdekoli koupit dvě jakékoli AA baterie, jednoduše vložit do Powerchimp a dobít váš telefon, PDA či mp3. Díky svým malým rozměrům lehce padne do vaší kapsy, a tak jej můžete mít stále sebou. Powerchimp nelze dobíjet starými nabíječkami Nokia.

Motormonkey je nejmenší a nejlehčí autonabíječka na světě. Bude vás provázet i na těch nejdelších cestách a díky množství dodávaných napájecích konektorů lehce nahradí několik nabíječek najednou, které byste jinak museli vozit sebou. Díky miniaturní velikosti vlastního CL adapteru jistě nebude v autě překážet. Vyniká precizním zpracováním a kvalitou použitých materiálů. Velkou výhodou nabíječky oproti konkurenci je to, že se chová zcela pasivně. Pokud tedy není k CL adapteru připojeno žádné digitální zařízení, Motormonkey neodebírá žádnou energii. Proto ji bez obavy můžete nechat v CL zásuvce automobilu přes noc a autobaterie zůstane v původním stavu. Ve chvíli, kdy připojíte k adapteru zařízení, Motormonkey začne nabíjet a bude-li baterie zařízení nabita na 100 %, Motormonkey se sama vypne.

UVmonkey je malá praktická pomůcka pro měření intenzity UV záření. Můžete je i tak vhodně použít se solární nabíječkou či při opalování. UVmonkey obsahuje chemickou složku, která změnou barvy indikuje intenzitu UV záření. Podle barvy a tedy intenzity budete mít přehled, jak efektivně vaše solární nabíječka pracuje.

SolarGorilla je profesionální solární outdoorová nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení Notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. O napájení notebooků se stará 24V výstup a 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet i další profesionální záložní zdroj, kterým je PowerGorilla.

Jednoduchým otevřením solárních panelů a jejich vystavením slunci se SolarGorilla aktivuje. Pevné, technicky vyspělé panely zajišťují jedinečnou sílu a spolehlivý výkon. V odolném krytu je SolarGorilla připravena na jakoukoli cestu. Zelená LED dioda značí sílu nabíjení. Výkon nabíječky je závislý na síle slunečního záření a počátečním nabití zařízení.

PowerGorilla je přenosná záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. Kapacita vnitřní baterie je úžasných 21 000 mAh. Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5–24 V), dokáže PowerGorilla napájet či dobíjet širokou řadu dnešních notebooků či netbooků.

PowerGorillu tak právem můžeme nazvat mobilní UPSkou. Kromě výstupu pro notebooky s měnitelným napětím obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku. Stává se tak skvělým společníkem na delší cesty nebo expedice, kde máte omezený přístup ke zdroji elektrické energie.

PowerGorilla dodá vašemu notebooku 2 - 5 hodin života, vašemu mobilní telefon dokáže vdechnout život až 20 krát. Díky 24V napětí můžete nabíječku využít i pro jiná zařízení než je laptop, např. satelitní navigace, vybrané videokamery a další. Prostřednictvím 5V USB konektoru můžete dobíjet také další produkty Powertraveller (Powermonkey-eXplorer, Powermonkey-Classic, Powerchimp či např. Soundtraveller K3000ST.

Článek Sunnysoft s.r.o. ze dne pondělí 1. června 2009

Další články od Sunnysoft s.r.o.