logo Veeam Software (Czech Republic) s.r.o.

Nová řešení podpory dostupnosti různorodé cloudové infrastruktury

Veeam Software zainvestuje spolu s partnery 200 miliónů dolarů do zpřístupnění zdarma dostupných zálohovacích a DRaaS služeb a využije k tomu svůj špičkový ekosystém poskytovatelů a prodejců.

Podle analytické firmy IDC dojde během následujících tří let k přeorientování na cloudové technologie u 67% podnikových informačních architektur a software. Vzhledem k životní důležitosti informací pro každou organizaci bude mít DRaaS založené na cloudových technologiích zásadní vliv na zajištění dostupnosti i naplnění legislativních požadavků cloudové éry. Analytická firma Gartner předpokládá, že trh s DRaaS se během následujících dvou let ztrojnásobí a v roce 2019 dosáhne hodnoty 3,4 miliardy dolarůi.

Společnost Veeam jmenovala Dannyho Allana viceprezidentem pro cloudovou integraci a strategické aliance. A vůbec nejdůležitější je, že Veeam pokračuje v rozvoji své expanzivní multi-cloudové strategie umožňující zajistit dostupnost do cloudu i z cloudu, za kterou stojí bezkonkurenční zálohování jako služba (Backup as a Service, BaaS), zotavení po havárii jako služba (Disaster Recovery as a Service, DRaaS) a řešení založené na technologii agentů určené pro privátní, spravovatelné, veřejné i hybridní cloudové infrastruktury.

Důkazem strategických závazků Veeam k oblasti cloudů je i partnerství s jedním z předních poskytovatelů veřejných cloudových služeb na světě, společností Microsoft. Prostřednictvím služeb jako přímé obnovení do Microsoft Azure mohou organizace vzít své stávající systémy provozované v tradičním on-premise modelu a s využitím automatických konverzních mechanismů je obnovit nebo přenést do prostředí Microsoft Azure. Tyto možnosti posilují využitelnost stávajících investicí zákazníků do řešení značky Veeam pro zajištění dostupnosti a umožňují plné využití síly cloudu.

S cílem pokračovat v rozšiřování svého týmu o nejlepší talenty z oblasti cloudových technologií posílil Veeam svůj vrcholový management o dalšího špičkového odborníka. Danny Allan, ostřílený specialista společnosti VMware, bude zastávat pozici viceprezidenta pro cloudovou integraci a strategické aliance.

Allan jako CTO firmy Desktone převzaté společností VMware byl zodpovědný za strategie v oblasti poskytování cloudových služeb pro koncové uživatele. Během své kariéry intenzivně spolupracoval na návrhu, vývoji a nasazení virtuálních infrastrukturních řešení s poskytovateli služeb, systémovými integrátory i velkými podniky.

Allan je také původním autorem a spoludržitelem patentu pro VMware Horizon Air Hybrid Mode a definoval technickou část strategie společnosti VMware pro přechod od tradičního VDI software ke cloudovým službám.

Byla zahájena registrace na přední světovou konferenci zaměřenou na problematiku zajištění dostupnosti v prostředí hybridních cloudů - VeeamON 2017. Tato konference proběhne ve dnech 16. až 18. 5. 2017 v americkém New Orleans a mezi hlavními přednášejícími budou například Mark Russinovich, technologický ředitel Microsoft Azure a Sanjay Poonen, provozní ředitel pro zákaznický segment ve společnosti VMware.

Další články k tématům - Azure - BaaS - cloud - DRaaS - infrastruktura - konference - legislativa - zálohování - zdarma

Článek Veeam Software (Czech Republic) s.r.o. ze dne úterý 21. února 2017

Další články od Veeam Software (Czech Republic) s.r.o.