logo

EPM: nová divize projektového managementu WBI Systems

Společnost WBI Systems založila novou divizi Enterprise Project Management (EPM) pro řízení projektových portfolií. Hlavním vedoucím nového týmu je Drahoslav Dvořák, který do WBI přešel po dlouholetém působení ve společnosti Microsoft.

Divize EPM se specializuje na kompletní dodávky řešení Enterprise Project Management a metodik projektového řízení. Díky specializaci WBI Systems na systémovou integraci kompletního portfolia produktů Microsoft jsou projektová řešení postavena zejména na platformě Microsoft Project Server 2010. Tým nově vzniklé divize je složen výhradně z certifikovaných profesionálů společností Microsoft.

"WBI má na trhu jedinečné postavení díky svým softwarovým řešením postaveným na kompletním portfoliu produktů společnosti Microsoft. Divize projektového managementu mezi našimi službami doposud chyběla, proto bylo její založení logickým krokem", říká generální ředitel WBI Systems Robert Paskovský. "Věřím, že Drahoš Dvořák je tou správnou osobou, která přispěje k upevnění pozice lídra na českém IT trhu", dodává.

Nová divize EPM poskytuje své služby projektového managementu středním i velkým organizacím, které pracují na projektové bázi. Společnostem, které o projektové kanceláři teprve uvažují, nabízí analýzu současných procesů a následnou implementaci do firemní infrastruktury.. Hotové řešení společnost dlouhodobě vyhodnocuje a průběžně navrhuje vylepšení konkrétních procesů. Organizacím využívajících výhod projektového managementu nabízí WBI revizi aktuálních procesů a standardizování postupů. EPM divize tak díky své komplexnosti, která spočívá ve specializaci WBI Systems na kompletní portfolio produktů Microsoft, vyplňuje mezeru na českém IT trhu.

"Mým cílem ve WBI je posunout do tří let divizi EPM do pozice jedničky projektového řízení v ČR na platformě Microsoft. Současný tým složený výhradně z certifikovaných profesionálů k tomu má ty nejlepší předpoklady", říká Drahoš Dvořák, hlavní vedoucí divize EPM.

Tým nově vzniklé divize pořádá pravidelná školení principů projektového řízení, ve kterých uvádí konkrétní metodiky řízení projektů z praxe. Další odborná školení pro elitní IT profesionály pořádá školicí divize WBI Systems v jednom z nejmodernějších soukromých learning center ve střední Evropě.

Drahoslav Dvořák

Inženýrský a doktorský titul získal Dvořák na fakultě Ekonomie a managementu na Technické univerzitě v Liberci. Praktické zkušenosti sbíral od roku 2003 jako konzultant pro projektové řízení ve společnosti Datron, a.s. V roce 2005 nastoupil na pozici Solution Specialist do společnosti Microsoft, kde byl následujících pět let zodpovědný za koordinaci projektů dodávek informačních technologií významným zákazníkům.

Následně působil ve společnosti UniControls, kde standardizoval procesy řízení projektů a řídil projektovou kancelář. Do WBI Systems nastoupil v létě 2011 na pozici vedoucího týmu specializujícího se na dodávky řešení Enterprise Project Management a metodik projektového řízení.

Své dlouhodobé zkušenosti a hluboké znalosti problematiky projektové metodiky shrnul ve dvou odborných knihách. Třetí titul s názvem "Řízení portfolia - nejlepší praktiky Portfolio Managementu", právě dokončuje. Od roku 2007 přednáší studentům na Škoda Auto Vysoké Škole v Mladé Boleslavi.

Mezi Dvořákovy koníčky patří sport, rodina a také Žižkovské divadlo Járy Cimrmana.

Další články k tématům - EPM - learning - management - Drahoslav Dvořák - Robert Paskovský

Článek ze dne 13. září 2011 - úterý

Další články od WBI Systems a.s.