logo

WBI Systems otevírá novou pobočku v Děčíně

Společnost WBI Systems koupila v srpnu 2011 děčínskou firmu DevIT, která se podobně jako WBI zaměřuje výhradně na systémová řešení postavená na produktech společnosti Microsoft. Po dvou měsících WBI Systems úspěšně dokončilo tuto akvizici a propojení obou společností.

Spolupráce přinesla WBI rozšíření vývojářských kapacit, posílení prodejního týmu a zároveň vytvoření nové krajské pobočky v Děčíně, kde DevIT doposud sídlilo. Finanční detaily akvizice společnosti nezveřejnily. Spojení s DevIT znamená pro WBI Systems již třetí akvizici v letošním roce.

"Díky vysoké poptávce po systémových řešeních platformy Microsoft SharePoint jsme na českém trhu začali hledat spolehlivého a etablovaného partnera", říká Robert Paskovský, Managing Director společnosti WBI Systems. "Spojení s DevIT je logickým krokem v expanzi naší SharePoint divize. Využití know-how a prodejní sítě společnosti nám umožňuje uspokojit mnohem širší poptávku v segmentu podnikových document management řešení", dodává.

Jedním z úkolů nové pobočky v Děčíně je i navázání spolupráce s akademickým sektorem a postupně vybudovat v tomto regionu hlavní technologickou základnu. Společnost WBI tímto krokem sleduje posílení vývoje koncových aplikací a svých dalších produktů.

Technologická společnost DevIT se od svého založení v roce 2009 podobně jako WBI Systems zaměřuje na poskytování řešení založených na produktech Microsoftu. Mezi její hlavní klienty patří Bohemia Cargo, Evropská oční klinika Lexum, Centrum Holdings a další.

"Pro DevIT je spojení s lídrem českého trhu WBI Systems výrazný posun a přirozený vývoj v poskytování uceleného portfolia systémových řešení", komentuje akvizici Pavel Novotný, vedoucí vývoje na platformě Microsoft SharePoint. "Díky spojení můžeme plně využívat zázemí velkého dodavatele a podílet se na komplexních projektech pro nadnárodní společnosti", dodává.

Další články k tématům - akvizice - platforma - SharePoint - Robert Paskovský - Pavel Novotný

Článek ze dne 5. října 2011 - středa

Další články od WBI Systems a.s.