logo 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

Komplexní bezpečnostní systém 2N střeží luxusní rezidenční komplex ve Vídni

Snadná instalace a uživatelská přívětivost systému byly klíčovými faktory při výběru dodavatele - nejmodernější IP technologie přístupových jednotek a interkomů 2N proto byly pro rakouského developera jasnou volbou.

Ve vídeňské čtvrti Ottakring vyrost nový, přepychový rezidenční komplex nabízející 53 bytových jednotek. Developerská společnost však vlastníkům bytů nechtěla nabídnout jen pohodlí, ale i bezpečnost.

Trvali na moderním systému kontroly přístupu založeném na IP technologii, který by byl spolehlivý a zároveň je nijak neomezoval. Vyhrál systém od 2N a instalace se ujali 2N patrneři - Wehrhan TPS Sicherheitstechnik a S3 Innotronic Slauf Security Systems.

U hlavního vchodu do objektu bylo nainstalováno 2N IP Verso, v garáži obyvatele domu chrání 2N IP Safety a ostatní typické vchody jako sklep nebo kolárna jsou zabezpečeny 2N Access Unit RFID.

Všichni vlastníci bytů mají svoji RFID klíčenku a kódovaný ovladač v autě na bezkontaktní otevírání garáže. Veškeré dveře v domě jsou bezpečnostní, některé s odolností 3 (odolné proti hrubému násilí a páčícím nástrojům).

Ve webovém rozhraní interkomů jsou navíc nastaveny speciální funkce, které detekují, pokud jsou dveře příliš dlouho otevřeny, nebo byly otevřeny násilím. V takovém případě je zaslána zpráva bezpečnostní agentuře.

Přístupový systém od 2N je integrován s Milestone kamerovým systémem, který je rovněž spravován příslušnou bezpečnostní agenturou, při vstupu jsou příchozí ověřováni 360° kamerou.

V případě vloupání a dalších, předem nastavených eventů se odešle notifikace bezpečnostní agentuře, která situaci podle záznamu z kamery posoudí a případně zavolá policii. Videozáznam je uchováván rovněž v technické místnosti samotné budovy.

Hlavní benefity:

Díky integraci přístupového systému od 2N, bezpečnostních dveří a kamerového systému, který spravuje bezpečnostní agentura, jsou bytový komplex a jeho obyvatelé spolehlivě chráněni.

Na všech dveřích jsou samosvorné zámky, dveře jsou tak automaticky stále zamčeny, což brání vstupu nezvaných osob do objektu. Pokud by i tak měl obyvatel domu pocit, že jej někdo sleduje například do garáže, může stisknout nouzové tlačítko na 2N IP Safety a upozornit tak bezpečnostní agenturu, aby shlédla kamerový záznam a případně přivolala policii.

Celý komplexní systém je založen na IP technologii, tudíž se snadno instaluje i jej lze vzdáleně spravovat. Přes 2N Access Commander jdou interkomy i přístupové jednotky hromadně nastavovat a bezpečnostní agentura může skrze tento program v reálný čas sledovat jejich stav.

Další články k tématům - bezpečnost - čtečka - developer - interkom - kamera - RFID - Vídeň - video

Článek 2N TELEKOMUNIKACE a.s. ze dne 25. března 2019 - pondělí

Další články od 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

Nabídka zaměstnání 2N TELEKOMUNIKACE a.s.