logo

ABRA Software předala ocenění vítězům festivalu MFF UK FilmFest 2012

ABRA Software završila partnerství s MFF UK předáním hodnotných cen vítězům na festivalu Film Fest 2012, který se konal ve dnech 15. a 16.6. 2012 u příležitosti oslav Matematicko-fyzikální fakulty.

Během 15. a 16.6. 2012 mohli návštěvníci v pražské Tróji zhlédnout přes sedmdesát filmů, které vytvořili zejména studenti základních a středních škol na téma matematika, fyzika či počítačová grafika.

ABRA Software byla partnerem festivalu a při slavnostním vyhlášení ocenila jeho vítěze. Úspěšný ročník a vysokou úroveň festivalu komentuje Alice Habartová: "Jsem moc ráda, že jsme mohli projekt podpořit. Je obdivuhodné, jak nápadití jsou dnešní studenti a s jakým nadšením do projektu šli. To samé platí i o organizátorech akce, kteří do festivalu dali kus sebe. A na výsledcích je to vidět. V ABRA Software dlouhodobě podporujeme studentskou kreativitu a kvalitu vzdělávání a doufám, že věnované licence na ABRA G2 v hodnotě 20 000 Kč pomohou výhercům k vylepšování procesů v jejich školách."

Festival v pátek 15.6. 2012 zahájil děkan MFF UK prof. Zdeněk Němeček a vrcholem prvního festivalového dne byla pak debata s odborníky a významnými osobnostmi, které přijaly pozvání - diskuze s veřejností se zúčastnil někdejší rektor Akademie výtvarných umění a generální ředitel Národní Galerie v Praze Milan Knížák, Jeho Excelence biskup František Radkovský, známý divadelní a filmový herec Martin Myšička, televizní režisér Radomír Šofr (Rande s Fyzikou, Úsměvy ČT, Nikdo není dokonalý), režisér a producent Jan Maxa (Okresní přebor či Expozitura), mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák či ředitel sítě multikin Oldřich Kubišta.

Cenu za nejlepší snímek si odnesl film Projekt Maglev a Běh bažinou. Divákům se nejvíce líbil film Blbec a fyzik a Cenu čtenářů Technet.cz získali tvůrci snímku Reportéři GVP.

ABRA Software se dlouhodobě zabývá podporou vzdělávání. Je zakladatelem velmi úspěšné soutěže Diplomová práce roku, určené pro vysokoškolské studenty; provozovatelem vlastní vzdělávací instituce ABRA Akademie; podporovatelem konferencí souvisejících se vzděláváním (The World Council for Gifted and Talented Children a Patří kamerové systémy do škol?) a nyní také nového projektu Univerzity Karlovy.

Článek ze dne 26. června 2012 - úterý

Další články od Abra Software a.s.