logo

Diplomová práce roku 2010 zná své vítěze

Finálové kolo 5. jubilejního ročníku soutěže Diplomová práce roku 2010 proběhlo 9.9. 2010 na akademické půdě VUT v Brně, kam se sjelo 94 finalistů z šestnácti českých a slovenských vysokých škol, státních i soukromých.

Jubilejní pátý ročník hostili děkan Ústavu informačních systémů doc. Ing. Jaroslav Zendulka, CSc. a rektor VUT Prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA. Nová účast soukromých a slovenských škol znamenala v celkovém počtu účastníků navýšení o 21 %.

Finálové kolo soutěže proběhlo v sedmi soutěžních kategoriích. Každý z finalistů svou práci prezentoval před odbornou komisí složenou z lektorů vysokých škol a zástupců komerčních organizací.

V jednotlivých kategoriích se na prvních místech umístili :

Zástupci hodnotících komisí vyzdvihli zejména vysokou úroveň všech finálových prací.

Ing. Petr Kuchař z vyhlašovatelské ABRA Software a.s. letošní ročník komentoval :

Projekt Diplomová práce roku má za cíl podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Vyhlašovatelem je již tradičně společnost ABRA Software a.s., spoluvyhlašovatelem je sdružení Česká společnost pro systémovou integraci. V organizaci soutěže spolupracuje komerční sféra, reprezentovaná firmou ABRA Software a dalšími firemními partnery, se zástupci akademické sféry, reprezentované jednotlivými vysokými školami, sdruženými ve společnosti ČSSI. Odbornými garanty projektu jsou sdružení CACIO a ICT Unie, které bdí nad odbornou úrovní soutěže. Soutěž má výbornou podporu mediálních partnerů, jimiž jsou Computerworld, IT Systems a podnikatelský týdeník PROFIT.

Další články k tématům - Brno - ČVUT - diplomovaprace - soutěž - Jaroslav Zendulka - Karel Rais - Petr Kuchař

Článek ze dne 14. září 2010 - úterý

Další články od Abra Software a.s.