logo

Nežádáme vrácení sociálního pojištění, připojte se

ABRA Software nepožaduje po státu navrácení peněz za platby sociálního pojištění. Vyzývá také ostatní firmy, aby se zachovaly stejně.

ABRA Software necítí potřebu státu platit víc, než je zákonem stanoveno. Přesto se rozhodla, že nebude požadovat navrácení peněz za sociální pojištění, na což by zřejmě byl, po chybě z roku 2007, oprávněný nárok. ABRA tak nevychází vstříc politikům, kteří se ani neumí k této situaci otevřeně postavit, ani úřadům, jejichž chování podnikatelské prostředí nijak zvlášť nepodporuje. ABRA vychází vstříc České republice jako celku, která nemá na případné řešení této situace dostatečné finanční prostředky.

"Každý soudný člověk ví, že jde především o záležitost etickou. Očekával jsem jednoduchou a jasnou prosbu ministra práce a sociálních věcí k firmám, aby v této nelehké době naší země neuplatňovaly možný nárok," řekl Ing. Jaroslav Řasa, předseda představenstva ABRY, a dodává : "Místo toho zazněly výhružky a to je, myslím si, nevyzrálé. Přesto jsme se jednomyslně rozhodli, že nebudeme požadovat navrácení peněz za sociální pojištění a vyzýváme ostatní firmy, aby se připojily k tomuto postoji."

Pojďme se společně inspirovat myšlenkou amerického prezidenta, J. F. Kennedyho, který při svém inauguračním projevu v lednu 1961 vyzval všechny Američany i občany ostatních zemí k vytvoření světa, v němž by hlavní slovo mělo právo, kde jsou silní spravedliví, slabí bezpeční a mír je chráněn. Na závěr tohoto projevu mimo jiné řekl : "Neptejte se, co může udělat vaše země pro vás - ptejte se, co vy můžete udělat pro svou zemi."

Další články k tématům - ABRA - nárok - navrácení - peněz - pojištění - požadovat - sociální - Jaroslav Řasa

Článek ze dne 25. ledna 2010 - pondělí

Další články od Abra Software a.s.