logo

ASUS P6X58-E WS: základní deska pro pracovní stanice

ASUS představuje základní desku P6X58-E WS určenou pro nonstop provoz pracovních stanic. Novinka je postavena na platformě Intel X58 pro procesory Intel Core i7 a Xeon a podporuje více grafických karet, a to v režimech NVIDIA SLI i AMD CrossFireX.

Mezi další výbavu patří SATA 6Gb/s nebo dva porty USB 3.0. Deska obsahuje také vestavěnou Intel LAN nebo funkci Xtreme Phase, která se stará o optimalizaci napájení EPU i spotřeby energie. K deskám je poskytována záruka ASUS 24x24, tedy 24hodinového nonstop provozu a dostupnosti na trhu po dobu 24 měsíců, aby nedocházelo k navýšení cen vlivem nucené výměny produktu. Model P6X58-E WS se bude prodávat za doporučenou cenu 7500 Kč s DPH.

Konfigurace pro více GPU

Vyhrazený řadič samostatného rozšiřujícího slotu zajišťuje lepší dostupnost pásma pro každou připojenou grafickou kartu. Deska P6X58-E WS podporuje režim 3-way NVIDIA SLI, přičemž každý ze tří PCI-E kanálů pracuje při plné rychlosti X16. Při režimu AMD CrossFireX umožňuje deska osadit až čtyři GPU, kdy každý PCI-E kanál pracuje při rychlosti X16.

Díky této flexibilitě a kapacitě dokáže deska splnit požadavky uživatelů pracovních stanic, kteří chtějí zpracovávat grafiku na profesionální úrovni, využívat CAD nástroje, renderovat grafiku, editovat video ve vysokém rozlišení, pracovat s animacemi nebo vytvářet složité konstrukční modely.

Podpora USB 3.0 a SATA 6 Gb/s

Deska P6X58-E WS je první základní deskou pro pracovní stanice založenou na platformě Intel X58, kde lze najít nové standardy pro přenos dat, jako jsou SATA 6Gb/s a USB 3.0. USB 3.0 pracuje až desetkrát rychleji než předchozí USB 2.0 a nabízí tak výrazné časové úspory při práci s velkými objemy dat. SATA 6Gb/s má dvakrát větší datovou propustnost než SATA 3Gb/s, práce s ním proto bude rychlejší, spolehlivější a efektivnější.

Dva serverové porty Intel Gigabit LAN

Dva porty Intel Gigabit LAN s hardwarovou akcelerací zdvojnásobují uživatelskou šířku pásma a navíc snižují zatížení CPU díky tomu, že hlavní síťové výpočty přenášejí mimo hlavní procesor. Výsledkem je rychlejší a stabilnější připojení, méně ztracených paketů a nižší latence. Uživatelé rovněž pocítí celkové zrychlení systému, jelikož jejich CPU zvládne více úloh. Tyto akcelerované Gigabit porty podporují operační systémy určené pro servery i virtualizační nástroje jako VMWare, s nimiž se rozšíří funkcionalita a zvýší efektivita i výkon hardwaru.

Speciální funkce od společnosti ASUS

Aby byla zaručena funkčnost při profesionálním využití, nabízí deska P6X58-E WS napájecí komponenty ASUS Xtreme Phase, které zajistí efektivnější napájení systému, zlepší stabilitu a zvýší spolehlivost. Deska rovněž disponuje technologií EPU (Energy Processing Unit), patentovaným programovatelným mikročipem ASUS, který optimalizuje spotřebu energie celého systému a zajišťuje efektivní napájení. Balíček užitečných aplikací AI Suite II představuje kombinaci nástrojů a obslužných programů ASUS, které lze využít při monitorování či upravování funkcí a výkonu systému, k nimž patří mimo jiné rozhraní pro přetaktování TurboV.

Další články k tématům - 3-way - AMD - CAD - Core - CPU - CrossFireX - EPU - GPU - LAN - NVIDIA - P6X58-E - PCI-E - SATA - SLI - TurboV - video - VMWare - X16 - X58 - Xtreme

Článek ze dne 8. dubna 2011 - pátek

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS P9X79 DELUXE: první základní deska s paticí LGA 2011 a certifikaci Intel

ASUS USB 3.0 Boost: technologie pro zvýšení výkonu USB 3.0

ASUS 9 Series: základní desky pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS připravené na příští generaci 22nm procesorů Intel a PCI Express 3.0

ASUS HD 6770 DirectCU Silent: grafická karta s výkonným pasivním chladičem

ASUS Republic of Gamers MARS II: nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS F1A75-I DELUXE: základní deska pro HTPC

ASUS P8B WS: základní deska pro potřeby profesionálních grafiků a designérů

Základní desky ASUS pro procesory AMD Llano

Grafické karty ASUS ROG MATRIX GTX 580

ASUS představuje nové základní desky AMD 9 Series

ASUS GTX 560 DirectCU II TOP: grafická karta s přetaktováním na 925 MHz

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

DIGITON Motherboard City: online hra o základní desky ASUS

ASUS HD 6770 DirectCU a HD 6750 Formula: nové grafické karty se speciální konstrukcí

ASUS NAS-M25: dvoupozicové úložiště pro gigabitovou LAN síť

ASUS HD 6670, HD 6570 a HD 6450: nové grafické karty s AMD jádrem a nízkou spotřebou

ASUS GT 520: nízkoprofilová grafická karta pro HTPC

ASUS P6X58-E WS: základní deska pro pracovní stanice

ASUS E35M1: základní desky s platformou AMD Brazos

ASUS GTX 590: nová duální grafická karta

ASUS HD 6990: high-end duální grafická karta ze stáje AMD

Základní desky ASUS jsou kompatibilní s procesory AM3+

Grafické karty ASUS GTX550 Ti DirectCU

ASUS WL-330N3G: kapesní bezdrátový router

ASUS DSL-N10: ADSL modem a WiFi router

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Nové základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Základní desky a notebooky ASUS s podporou procesorů Intel Core druhé generace