logo

Základní desky ASUS pro procesory AMD Llano

ASUS představuje základní desky řady F1A75 určené pro čipovou sadu AMD A75. Modely řady F1A75 byly navrženy tak, aby optimalizovaly výkon jednotek APU procesorů AMD Llano a nabízejí možnosti přetaktování univerzální jednotky APU a řadu grafických řešení integrovaných přímo do stejného čipu.

Řada F1A75 je také vybavena funkcemi a technologiemi od společnosti ASUS, včetně technologie Dual Intelligent Processors 2 (DIP2) se systémem DIGI+ VRM pro přesné řízení napájení, grafického systému UEFI BIOS ovládaného pomocí myši a automatického ladění, které zvyšuje výkon.

Desky řady ASUS F1A75 disponují speciálním systémem napájení DIGI+ VRM a intuitivním systémem UEFI BIOS. Model F1A75-V EVO je první základní deskou na světě s paticí FM1 se dvěma porty x8/x8 PCI-Express pro podporu technologie AMD CrossFireX. Všechny modely základních desek řady ASUS F1A75 obsahují nativní podporu nejnovějších standardů USB 3.0 a SATA 6 Gb/s.

Novinky z řady F1A75 fungují na nejnovější čipové sadě AMD A75 a patici FM1, přičemž podporují nové jednotky APU od společnosti AMD, které obsahují grafický procesor řady AMD Radeon HD 6000 s podporou technologie AMD Dual Graphics. S dalším grafickým procesorem Radeon zapojeným přes rozhraní PCI-Express je možné aktivovat režim Radeon Dual Graphics a navýšit tak výkon až o 128 procent.

Grafické procesory Radeon jednotek APU nabízejí technologie DirectX 11, OpenCL Direct Compute a vysoký výkon s nízkou spotřebou, takže jsou ideálním řešením pro domácí multimediální zábavu a hraní, aniž by bylo potřeba pořizovat další grafickou kartu připojenou přes rozhraní PCI-Express.

Integrovaná technologie ASUS Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM

Základní desky řady F1A75 mají ve výbavě technologii DIP2, která kromě jednotek TPU a EPU obsahuje i technologii DIGI+ VRM. Systém napájení DIGI+ VRM uživateli umožňuje přesně digitálně upravovat a řídit nastavení napájení. Digitální řízení se od analogového liší tím, že odpadá zpoždění způsobené převodem digitálního signálu na analogový, což zlepšuje možnosti přetaktování.

To zaručuje možnost přesné úpravy a správy toku energie, stejně jako snadné ladění, navíc včetně řízení napájení DRAM pro platformu AMD. Zásluhou funkce regulace tepla, která obsahuje fázované řízení teploty, je zaručena rovněž vyšší stabilita systému. Uživatelé mohou mít kontrolu nad celým systémem, neboť všechny funkce jsou dostupné prostřednictvím systému UEFI BIOS nebo aplikace AI Suite II. Tento multifunkční software nabízí různé funkce, takže není nutné přepínat mezi různými utilitami v systému Windows.

Systém UEFI BIOS

Všechny základní desky řady F1A75 obsahují rozhraní UEFI BIOS. Tento systém uživateli umožňuje řídit a upravovat nastavení systému BIOS prostřednictvím počítačové myši. Integrovaná volba EZ Mode umožňuje určovat prioritu při zavádění systému pomocí přetahování myši, takže spravovat zaváděcí zařízení je snadnější. V režimu Advanced Mode mohou zkušení uživatelé ladit pokročilejší systémová nastavení nebo stiskem klávesy F12 uložit snímek svých nastavení na USB flash disk.

Další články k tématům - A75 - AMD - APU - BIOS - CrossFireX - DIP2 - DirectX - EPU - EVO - F1A75 - FM1 - OpenCL - Radeon - SATA - TPU - UEFI - VRM

Článek ze dne 30. června 2011 - čtvrtek

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS P9X79 DELUXE: první základní deska s paticí LGA 2011 a certifikaci Intel

ASUS USB 3.0 Boost: technologie pro zvýšení výkonu USB 3.0

ASUS 9 Series: základní desky pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS připravené na příští generaci 22nm procesorů Intel a PCI Express 3.0

ASUS HD 6770 DirectCU Silent: grafická karta s výkonným pasivním chladičem

ASUS Republic of Gamers MARS II: nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS F1A75-I DELUXE: základní deska pro HTPC

ASUS P8B WS: základní deska pro potřeby profesionálních grafiků a designérů

Základní desky ASUS pro procesory AMD Llano

Grafické karty ASUS ROG MATRIX GTX 580

ASUS představuje nové základní desky AMD 9 Series

ASUS GTX 560 DirectCU II TOP: grafická karta s přetaktováním na 925 MHz

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

DIGITON Motherboard City: online hra o základní desky ASUS

ASUS HD 6770 DirectCU a HD 6750 Formula: nové grafické karty se speciální konstrukcí

ASUS NAS-M25: dvoupozicové úložiště pro gigabitovou LAN síť

ASUS HD 6670, HD 6570 a HD 6450: nové grafické karty s AMD jádrem a nízkou spotřebou

ASUS GT 520: nízkoprofilová grafická karta pro HTPC

ASUS P6X58-E WS: základní deska pro pracovní stanice

ASUS E35M1: základní desky s platformou AMD Brazos

ASUS GTX 590: nová duální grafická karta

ASUS HD 6990: high-end duální grafická karta ze stáje AMD

Základní desky ASUS jsou kompatibilní s procesory AM3+

Grafické karty ASUS GTX550 Ti DirectCU

ASUS WL-330N3G: kapesní bezdrátový router

ASUS DSL-N10: ADSL modem a WiFi router

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Nové základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Základní desky a notebooky ASUS s podporou procesorů Intel Core druhé generace